Krstná nežije v manželstve. Bude to problém pri krste?

nikusapechova
26. nov 2011

Ahojte mamičky mám na Vás otázku čo sa týka krstu. Som vlastne už čo nevidieť budem slobodná mamička chcem dať pokrstiť dieťa no počula som že s tým môže byť problém za krstnú som si vybrala kamarátku má birmovku a všetky sviatosti okrem manželskej. ˇZije ako druh a družka aj z partnerom majú spolu dieťa. Je to problém ???

fg1984
26. nov 2011

@nikusapechova možno to nebude problém, vychádzam zo seba, ja ked som krstila, birmovala syna, tak môj brat nesplnal podmienky, hoci mal všetky sviatosti, ale bol rozvedený, neženil sa v kostole, čiže žil v hriechu,aj tak nemohol byť ani krstným ani birmovným rodičom, ale možno kto je slobodný a žije tak ako Tvoja kamarátka, tak cirkev to neskúma,u môjho brata bolo len to ,že je rozvedený ale len svetsky a nie cirkevne nechápala som to celé, pochádzam tiež z nitrianskeho kraja ale nie z okresu.

fg1984
26. nov 2011

@nikusapechova cháp to tak, keby môj brat žil len ako druh a družka , tak by splnal podmienky.

kamilka111
26. nov 2011

@nikusapechova Ahoj, pri prezerani modreho konika ma uputala tvoja otazka... neviem, na nu jednoznacnu odpoved... tu by ti, myslim, vedel dat hociktory knaz, resp. ak si si uz vybrala kostol, v ktorom chces krstit svoje dietatko, tak sa spytaj tam... tu ti mozu mamicky povedat len svoje skusenosti a nazory... vonkoncom si nedovolim posudzovat tvoje pohnutky byt slobodnou mamickou ani preco tvoja kamaratka zije s partnerom ako druh a druzka... ale myslim, ze kazdy knaz, ktoreho poziadas o krst svojho dietatka, ti polozi otazku: Ak chces dat pokrstit svoje dietatko... pri krste sa rodicia i krstni rodicia "zavazuju" vychovavat dietatko v krestanskych hodnotach... preco sami neziju podla krestanskych hodnot a pravidiel, cize v tomto pripade v manzelstve?... vobec mi neodpovedaj, naozaj nie som povolana ziadat nejaku odpoved od teba... ale asi sa ta to knaz opyta...skus ratat aj s touto moznostou.. drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne 🙂

laura007
26. nov 2011

Ahoj my sme mali krstneho slobodneho kamarata a nebol vobec ziaden problem..

bekrupka
27. nov 2011

no v prvom rade to zavisi od knaza, napr. pri prvom dietati sme mali za krstnych brata a jeho frajerku, zili uz spolu. Lenze nas sa knaz nepytal kto su co su a tak, a ani my sme nevedeli ze to moze byt problem. cize boli krstni v pohode (momentalne su uz zosobaseni) Pri druhom babu sme mali za krstnu moju sestru, tiez slobodnu a aj farar uz bol iny. Ten sa hned pytal na jej stav a az vtedy sme sa dozvedeli ze by to mohol byt problem. takze tak 🙂