Krstiny - oslava počas covidovej doby

patik114
24. jan 2021

Ahojte chcem sa opýtať teraz v tejto situácii keď ste robili krstiny robili ste aj oslavu doma ?? A keď áno čo ste dávali ako pohostenie ? 🙂

ukulela
24. jan 2021

@patik114 je na tvojom rozhodnutí ... Ja by som rodinu ku s be nevolala. Ale moja rodina by to pochopila.

fiafia
24. jan 2021

@patik114 ja som strachopud a problémy nevyhľadávam. Nie,nerobila, určite ak by to mala byť veľká oslava radšej by som počkala. Ale to som ja

nina255
24. jan 2021

@patik114 urcite by som v tejto situacii oslavu doma na krstiny nerobila... vlastne nechodime ani na navstevy ani navstevy nechodia k nam, dokonca za posledny mesiac nechodime ani k rodicom... ale ok kazdeho vec ...

marca12
24. jan 2021

@patik114 v tejto dobe robit hostinu?

nika_val
24. jan 2021

Pozvať svojich rodičov a krstnych rodičov dieťa je podľa mňa okej, hlavne teraz keď sa testuje stále.
Pohostenie by som zvolila klasický obed (vývar, druhý chod rezne, alebo pečená kačka, sviečková alebo ak máte radi tak stejky, a dezert by som dala nejakú tortičku) 🙂

petruldo
24. jan 2021

@nika_val "teraz keď sa testuje stále..." tak takto sa nakazila covidom sestra s priateľom od kamarátky, stále testovanej zdravotníčky, pozit. na 4.den po návšteve u nich

sense
24. jan 2021

Co si predstavuješ pod pojmom hostina? Koľko ľudí? Krstni rodicia ôk., celá rodina nie...

martinkatinka
24. jan 2021

Je jedno co by dme robili my, si dospela osoba, urob ako myslis. Ja by som oslavu nerobila, mam zdravy rozum a zodpovednost.

martinkatinka
24. jan 2021

Je jedno co by dme robili my, si dospela osoba, urob ako myslis. Ja by som oslavu nerobila, mam zdravy rozum a zodpovednost.

martina1201
24. jan 2021

@patik114 ahoj, krstili sme v apríli síce ale bez rodiny a pohostenia ( nesmelo byť). Na krste sme boli ja, manžel, najstarší syn(19 rokov) kvôli fotkám, krstná mama a dieťa čo sa krstili a kňaz samozrejme. Ani ostatné deti sme na krste nemali.... boli všetky doma ( 17 ročná dcéra, 14 ročný syn a 3 ročná dcéra) Ak by to malo byť dnes bolo by to rovnako. Bez hostiny ( dokonca ani krstná mama dieťaťa u nás nebola)a bez účasti rodiny. Načo riskovať? Kvôli darom? Dali nám ich keď bolo možné sa stretnúť....

oli18
24. jan 2021

Baby, ja by som rovnako , ako vacsina z vas, ziadnu hostinu v tomto case nerobila. Chcem tym povedat, ze ste ma tu milo prekvapili, ako dodrziavate predpisy. Ja dodrziavam tiez a som rada, ze su este zodpovedni ludia. Lebo v inej diskusii som sa nazlostila, ako baby pisali, ze sa s rodinou stretavaju aj cez pol republiky.

elizabet173
24. jan 2021

@martina1201 suhlasim, ze robit doma pohostenie pre rodinu je v tejto situacii riskantne. Ale nerozumiem, preco ste na krste nemali istatne deti, ved ked su s vami v domacnosti, tak je to jedno nie? A tiez ked bola krstna v kostole, mohla byt aj u vas

alice8mi
24. jan 2021

A mate aj nejaky konkretny vazny dovod preco musite robit krstiny silou mocou teraz v tomto obdobi? Ved mozete pockat do leta kym sa situacia ukludni a spravit si prijemne zahradne posedenie. Nikde nie je pisane ze dvojmesacne dieta musi byt pokrstene. Nezijeme v roku 1950 kde umieralo pomaly kazde piate babatko - to bol dovod preco tie deti krstili cim skor. Ale pokial nema vazny zdravotny problem tak na to nie je ziaden dovod.
Kamaratka krstila babatko pred Vianocami - stacil jeden nakazeny pribuzny a vsetci (vratane babatka!) si to doniesli domov

lucia147852
24. jan 2021

Určite by som pohostenie nerobila. Je zákaz navštevovať sa. Keby to všetci ľudia dodržujú, boli by sme niekde úplne inde. Však môžete krstiť aj v lete, kedy snáď bude situácia lepšia

anos18
24. jan 2021

@patik114 kamoška robila krstiny a kompletne všetci sa nakazili aj dieťatko

patik114
autor
24. jan 2021

Iba som sa pýtala ešte nevieme či budeme niečo robiť možno dovtedy aj niečo povolia .....nehovorím že už hneď ideme robiť ich ......

nyphadora
24. jan 2021

@patik114 my sme krstili v lete a dcera mala 9 mesiacov, lebo sme chceli byt cela rodina pokope 😊

mariet24
24. jan 2021

@patik114 my sme krstili len samy, ja, muž, syn a krstná mama v kostole a nič viac. To bolo počas prvej vlny. V lete sme spravili dodatočne veľkú oslavu. Aj teraz sme sa celá rodina zhodli že momentálne všetky sviatky, narodeniny a pod si len zavoláme a v lete spravíme jednu veľkú oslavu. Teraz nebudeme nič riskovat

martina1201
24. jan 2021

@elizabet173 lebo v tom čase bolo že na krstiny má ísť čo najmenší počet ľudí. Ani omše v tom čase nebývali pre verejnosť a navyše ako dobre vieme kňazi chodia po chorých, takže sme nechceli riskovať....

ptmt1011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prihlassa
25. jan 2021

@patik114 ahoj áno krstili sme ,v kostole nás bolo šesť aj s kňazom a doma sme si spravili oslavu ,mali sme vývar a švédsky stôl -salaty,rezne ,pečené stehná ,pečená krkovička.Nie som anticoronista ,ale bolo nás doma 36 .My sa stretávame stále nebudem deťom odopierať babky ,ujov, tety ,krstnych ,sesternice ,bratrancov už teraz žijeme ako vlci prečo sa občas nestretnut,vôbec neľutujem ,že porušujeme nariadenia žijeme ako pred coronou,netvarime sa ,že tu nie je ,ale rodinu nám nikto zakazovať nebude.

oblecenie99
25. jan 2021

@patik114 Krstiny sme mali 8.marca 2020.Uz vtedy som bola v strese,lebo z Bergama chodili rôzne správy...zároveň to bol víkend,kedy sa u nás objavil prvý prípad. O deň dva na to zrusili omše a zatvárali sa hranice. Čiže sme len tak tak stihli. My sme vošli s malým iba na konci omše,preto som iba z počutia po krste zistila,že farár sa v kázni pochválil,že sa akurát vrátil z Francúzska,kde to už vtedy tiež bolo zaujímavé..celý čas som mala chuť otočiť sa s dieťaťom a vyjsť z kostola,najmä keď kňaz si vysmrkal nos a potom sa dotykal tvare syna.. z toho by ma išlo poraziť aj v dobe necovidovej. Celú rodinnú oslavu som iba pretrpela,bola som za čudáčku a stresmenku. Doteraz hovorím,že nič by sa nestalo,keby sme malého pokrstili v kľude v lete. Preto sa vôbec čudujem,že nad tým prave teraz uvažujete..aj keby sa uvoľnili opatrenia, ja by som si netrúfla... A pochybujem,že u nás tak skoro povolia oslavy.

oli18
25. jan 2021

@prihlassa ak by vsetci robili toto, co ty, to by bola katastrofa. Este stastie, ze su aj zodpovedni ludia. Dobrym prikladom ides svojim detom, len co je pravda. Darmo, demokracia je len pre inteligentov.

prihlassa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prihlassa
25. jan 2021

@oli18 😂😂😂 demokracia vyzerá inak

prihlassa
25. jan 2021

@oli18 demokracia ,ktorá nás dokope k tomu ,aby sme začali doma zomierať od hladu v samote , áno máme peknú perspektívu do života ,budem si naďalej žiť nezodpovedne ,v sociálnom kontakte s rodinou ,no nemôžem zato že som zo šiestich detí a žijeme blízko seba nie nebudem ich ignorovať a tváriť sa že som samotar bez názoru na túto frašku co sa u nás deje ,a ešte jedna pikoška som zdravotník ,tak už som mala byť dávno nakazená a vieš čo ešte stále nie som a ani moja rodina a okolie ani ľudia v práci ,hej síce mám malé dieťa musím pracovať a nechávať sa sparať v nose každý týždeň ,každý má názor nato čo sa tu deje a keď dakto chce oslavu nech ju má ,a si predstav ani tie naše nemocnice nie sú tak preplnené ako sa medializuje ,ja som len zvedavá čo sa bude dakedy riešiť keď toto raz skončí ak to skončí dakedy .....

oli18
25. jan 2021

Demokracia je aj o tom, ze sa dodrziavaju celospolocenske pravidla. Politici si nevymysleli koronu, robia len to, co musia. A narod by to mal respektovat. Kazdy ma rodinu, ktoru nevidi vobec, alebo len obmedzene. Aj ti, co zomreli na ARO mali a nemohli sa s nimi byt v najtazsej chvili . Cim viac nas bude dodrziavat pravidla, tym skor sa to cele skonci.

zuzuliatko18
25. jan 2021

My mame aprilove babatko a cakali sme s krstom do leta, vyuzili ked sa troska zlepsila situacia. Oslavu sme robili na zahrade u pribuznych, takze vlastne vacsinu dna sme boli vonku. Bolo to super aj pre ostatne deticky, pretoze na dvore mali trampolinu, pingpingovy stol. Kazdy si tam nieco nasiel. A ano, ja som straspytel, cely cas som sa bala o starsich clenov rodiny a nase babatko, ale nastastie aa nic nestalo. A to vsetci clenovia rodiny si davali pozor, no niektori napr. v praci neovplyvnia, s kym sa stretnu.

saxana000
25. jan 2021

Ano urobila by som uplne normalne.nie celu familiu ale krstni rodicia plus vy babky a dedkovia doma v obyvacke polievka druhy chod par kolacov kavicka na 2-3 hodinky a potom pekne domov.