Krstiny a pohostenie

jankadanka654321
28. máj 2024

Ahojte, na krstiny sa po obede zvykne objednavat len torta alebo aj zakusky musia byt ? A aj slane nieco ?
Dakujem

hipuska
29. máj 2024

@jankadanka654321 všetko záleží, ako si to naplánujte a s ako to chces. Áno, zvykne sa, aspoň korbáče, koláče a ovocie. Ďalej je otázka, ako dlho budú ľudia sedieť? Akú veľkú máš tortu? I nás, sa zvykne robiť mala, každý dostane symbolicky kúsok a sú tie koláče...

bibina32
29. máj 2024

@jankadanka654321 U nás je zvykom, že tortu donesú krstný rodičia. Ono záleží koľko budete mať ľudí, možno aj torta bude stačiť. Ja dávam aj nejaké slané občerstvenie ( jednohubky, pizza koláče, nivove) podľa toho čo máte radi.

maryetta
29. máj 2024

Ano ja som mala az zakusok.
Ale ak nie tak aspon nieco na zobnutie. Ci uz aspon napr forneti daj zapiect alebo pagace a pod.

thirstymonk
29. máj 2024

Každy zvykne tak, ako má zvyk. My sme na krstiny pozyvali rodičov a starych rodičov, dokopy asi 12 ľudi. Toť vsio. Sused tu na valale pozval pol dediny, 60ľudi :D Takže závisí aj od toho. My sme sedeli 12:00-14:00, sused 12:00-20:00. My sme platili dajakych 220€, sused tisicku... čiže závisí od množstva premenných.

osky
29. máj 2024

Torta je ako symbol a zavrsenie oslavy.
Popri tom na stole urcite aspon nejake chrumky,tycinky...a my teda mame aj zakusky,kolace..
Ak ma oslava byt dlhsia,urcite aj studenu misu chlebicky a pod...

Ale musis ty odhadnut kolko vas bude,a najmä,akych jedakov pozyvas..

matkahelka
29. máj 2024

@jankadanka654321 kazdy robi ako uzna za vhodne a aky ma rozpocet. my sme mali pohostenie v restauracii, boli sme tam cca od 12-18, neviem si to predstavit bez zakuskov, lebo medzi jedlami, pitim si kazdy vzal normalne z tacky zakusok. tortu sme krajali asi o stvrtej. a potom som aj domov davala do krabicky kazdemu kusok torty a par zakuskov.

ibrunova
29. máj 2024

Na prvý pohľad by sa zákusky žiadali. Ale moje skúsenosti sú také, že každý si zobne koláčik, potom sa ide krájať torta a každý sa okúňa, že on nechce, že len malý kúsok a podobne. Potom torta ostala a domáci sa jej chcú silou mocou zbaviť, tak každému nabalia 🙂 Naposledy som to vyriešila rôznymi jednohubkami, ovocím a potom sa aj torta zjedla 🙂

mili2016
29. máj 2024

@jankadanka654321 ahoj my za mesiac tiež ideme robiť krstiny. S manželom sme sa dohodli že nechceme nič veľké keďže pri prvom dieťati nás to vyšlo dosť draho a teraz radšej peniažky investujeme na nejaký výlet... Budeme mať tortu, nejaké misy (sálami syry zelenina) ešte s lístkového cesta také slimaciky+zopár zákuskov a samozrejme niečo na pitie .

jankadanka654321
autor
29. máj 2024

@hipuska zato sa pytam lebo my sme na svadbe davali velmi hojnu vysluzku, aj po prvych krstinach sli vsetci nabaleni zakuskami, tortou a pagacmi a pride mi to uletene ved to neni svadba (vtedy som nemala predstavu/odhad ako sa to cele poje a vyjde) ale po obede v restauracii kazdy mal dost, ledva tortu si dali a len malokto si dal zakusok. Vsetkych som nabalila a aj vela mrazila doma. Bude leto, horuco ako vzdy tak ja reku ci sa za 3 roky nieco v spolocenskom ponimani nezmenilo. S manzelom sme sa zhodli ze bude obed a torta (max pagace) v restike a hotovo ziadne zakusky nemienim balit a ani prevazat...

jankadanka654321
autor
29. máj 2024

@ibrunova ved prave ze ja nemienim nikoho nicim nabalit, kazdy bude prejedeny a torta je draha ako svet, pre 24 ludi dufam ze neostane ani omrvinka. Asi sa na zakusky vybodnem

nerko
30. máj 2024

@jankadanka654321 my sme mali teraz prijimanie. V restike obed, kolace a jednohubky, korbaciky. Zjedlo sa na moje pocudovanie skoro vsetko. Sedeli sme 4 hodiny. Len par kolacov sme rozdali. Na krste sme mali tortu. Kolace sa uz nekupvali. Dnesne ceny, mensia torta od 100€…

ibrunova
30. máj 2024

@jankadanka654321 presne tak, torta je dosť drahá záležitosť a potom už nikto na ňu nemá chuť.. Kebyže to je svadba, tak nepoviem, kde sa sedí, ale aj tancuje, aj sú tam ľudia dlho.. Ale krstiny, kde ste možno tri hodiny dokopy..

sisska96
30. máj 2024

Každá rodina má inak. Ale podľa mňa zbytočné vyhodené peniaze za 100 zákusok, tortu a pod. Ja by som rátala 3 zákusky na jednu osobu, jeden obed a hotovo