Koľko dať na svadbu do obálky?

rakahaka
9. sep 2022

Caute, rychla porada.
Ideme na svadbu, z muzovej strany. Chalan co sa zeni, bol aj muzovi za svedka. On nam na svadbe nedal nic (ak by ste chceli povedat ze tolko co on vam) :D
Ideme s muzom a deti (2 a 5)
Takze suma mimo kvetov:

vladika11
9. sep 2022

@rakahaka no pokiaľ on nedal mužovi nič,tak mu stačí aj 50€ 🤭

sense
9. sep 2022

Dala by som 100, ale kľudne podľa možností

angelous1991
9. sep 2022

Bratovi som dala do obálky 200 a ďalšej rodine 100 aj kamarátke a ostatným …. Ale že svedok nedal nič tak trapko riadny .

cyberk
9. sep 2022

Za kazdeho 10e tj. 40e a moze byt rad, ze vobec nieco date 😅

ibajaanikiny
9. sep 2022

@rakahaka nedal Vam nic?kokos,ze sa nehanbil. Tak by som kupila lepsiu flasu a kvety,dovidenia

solange7
9. sep 2022

@rakahaka pajdu. Viac nie.

zooeynka
9. sep 2022

@rakahaka kedze idete"az" 4 tak 100€. (50€ pri 4 os.je vysmech, viac tam prejete).

tahomi
9. sep 2022

Ja dar nedavam podla toho co a kolko mne kto dal, takze ak idete 4 na svadbu, tak aspon 150-200eur.

wheel
9. sep 2022

50e na osobu sa dava plusminus, menej by som si sam pripadal trapne. Ak je to blizsia rodina tak aj viac.

kikushaa
9. sep 2022

@zooeynka 2 a 5rocny zas tolko nepreje 🙂
@autorka dajte tolko kolko uznate za vhodne a nebude vam chybat ako rodine v rozpocte.

kikushaa
9. sep 2022

Pripadne ak tam ide viac kamosov, zlozte sa na wellness alebo nieco zazitkove 👍

irusa
9. sep 2022

ja som teraz dávala 200e ( manželov bratranec ) + 30e redový a kvety

danka56
9. sep 2022

Áno riadila by som sa aj tým, že vám nič nedal. To sa dá ísť na svadbu niekomu dokonca ako svedok a nedať vôbec nič?! Zaujímavé.
Suma od 50 do 100 (pričom už 100 sa mi zdá veľa). Počítaj, že za vás dvoch. Deti ozaj skoro nič nezjedia. Staršie bude mať možno detskú porciu ale s mladším budú mať mladomanželia starosť len zabezpečiť detskú stoličku,aj to poskytne reštaurácia. Tak bez váhania by som dala 50 k tomu kvalitnejšiu fľašu vína.

matkaleskova
9. sep 2022

Ak je to tak, ze on vam nedal nic, tak by som mu dala 50 plus teda doniesla by som nejaku tu kyticu a bolo by. Viacej by som sa nd tym nejak netrapila

basska_b
9. sep 2022

Ked ideme styria, davam 100 e. My sme tiez tak dostali od ludi, co boli v pocte 4-5 ludi, a to uz velke bolo deti. Keby len dvaja a su to len kamosi, tak len 50...

tosomja
9. sep 2022

@rakahaka či vám dali, či nie, dajte podľa možnosti.
Nepočítajte na osoby, to nejdete do reštaurácie za svoje. Keď niekoho pozývam na oslavu, nečakám, že si za to zaplatí.
Niekto mi dal kvety, niekto dar, niekto peniaze do obálky.
Osobne by som v momentálnej mojej situácii dala 100€ a kvety, fľašu.
Keď na to máte, dajte 100€, keď nie, tak sa nemôže uraziť ani za kvety a fľašu. Iná doba, iné možnosti. 😉

petamich
9. sep 2022

mne nedal nikto nic, lebo sme mali svadbu pocas korony, tak asi idem obehat tych kamosov a rodinu, ktorym som roky pred tym davala ja 🙂

kazdopadne kazdy podla svojich moznosti - vzdy davam cca. naklady x2 (cize ked tam aj spime davame viac a pod.), zvykli sme davat tak 150-200€, 100€ ked to bola nejaka vzdialena rodina (chodili sme 2 ks)

macko1007
9. sep 2022

@rakahaka dala by som 100€

xena0
9. sep 2022

Kúpila by som fľašu a kvet a dovi 😁

orangiiina
9. sep 2022

Mne sa stalo to iste a peniaze som dala.
Možno je nejaký dôvod, prečo nedal. Nerieš a jednoducho im niečo dajte do obálky.
Mna len zaráža ako sa dospela žena s 2 deťmi musí na to pýtať na fóre. Čo si nesvojprávna? Ja si sadnem s pohárom vina s mužom a diskutujeme, kým nenájdeme riešenie a nevypocujeme si názor každého. Ale ja mám muža najlepšieho kamaráta, ktorý ma naozaj rozumne názory a vždy spolu dospejeme k nejakému rozumnému záveru. Zvážime pre a proti a hotovo. Aby som tu zakladala diskusiu a davala na rady cudzich, anonymných žien 🙄

nikolka1986
9. sep 2022

Kokos, zase tie trápne, nereálne sumy. Potom tu budete vyplakávať v anonymnom príspevku, že vám chýbajú peniaze. Samozrejme že 50,- a to môže byť veľmi rád, že vôbec toľko.

tahomi
9. sep 2022

@nikolka1986 v com je nerealne dat 150-200 eur ak idu na svadbu 4? Lebo je to pre teba nerealne?

petamich
9. sep 2022

@nikolka1986 50€ sme nedali ani sesternici z 30. kolena, ktoru som od 6. rokov nevidela - kedze naklady na 1 osobu su podstatne vyssie a uz ked idu dvaja, tak za mna je to skratka malo ALE to je nas zvyk a mozeme si to dovolit, ak by sme si nemohli, tak by som dala podla svojich moznosti a prispevok o tom kolko dat je cely zbytocny, kazdy ma ine moznosti, ine zvyklosti, svadba je v inej lokalite, platia ubytovanie/neplatia ubytovanie a pod.

joannita
9. sep 2022

@zooeynka svadobny dar sa nedava podla toho kolko tam prejeme, aby sme si akoze zaplatili svoje naklady za nas, ale podla svojich moznosti.
Je to dar.

nikolka1986
9. sep 2022

@tahomi Z čoho dedukuješ že je to pre mňa nereálne? Možno sestra by som toľko dala, ale niekomu kto bol na mojej svadbe a nedal mi nič by som toľko určite nedala.

@petamich Len si zaklop, nikdy nemôžeš povedať že sa ti to stať nemôže. Ja dávam podľa toho, či je pre mňa ten človek dôležitý, alebo ma pozýva ako rodinu zo slušnosti a nevidel ma 10 rokov, vtedy si myslím, že stačí aj pekný dar.

tahomi
9. sep 2022

@nikolka1986 cize keby ti je niekto na svadbe a da ti 1000, das rovnako? Ked ma rozpocet nepusti, tak samozrejme dam kolko mozem. Ale tlapkat si po pleci, ze nedal on, nedam ani ja, to je take…

Ale tak uz som tu citala aj o nejakych zositoch, kde si ludia normalne pisu menovite kolko od koho dostali, a presne tolko vratia.

orangiiina
9. sep 2022

@petamich pamätám si, že sme boli pozvaní na jednu rodinnú svadbu a keďže sme stavali dom, nemali sme na to. Boli sme 6ti, musela by nás mama všetkých obliecť a ešte dat dar. Mama slušne odmietla, dala do obálky mensi obnos peňazí za oznámenie a za vyslužku a nešli sme. Dnes sa ľudia oblečú za stovky eur, ženy idu ku kadernícke a kozmetičke a potom dajú do obalky 50€. Hanba by ma fackovala. Keby som na to nemala, radšej by som odmietla, ale hentaku sumu by som nedala ani kamarátke! Nie to rodine.

nikolka1986
9. sep 2022

@tahomi Ja nepíšem aby mu nedali nič, ja by som mu dala dar a možno peniaze nie, ak peniaze tak 50,- . Keby mi dal niekto 100,- tak vrátim 100,- .

kellypiu
9. sep 2022

ked peniaze, tak by som dala 50 euro a vybavene, nerobila by som si starosti, ze viacej alebo tak. Vacsinou je to tak, ze dam tolko co oni mne, ale osobne si neviem predstavit zeby som na svadbu isla len tak, bez nicoho.

medyna
9. sep 2022

u nás je taký zvyk, že 50,00 za osobu ... sme traja, takže 100,00 € do obálky a 50,00 na radovej