Koľko alkoholu na svadbu pre 53 ľudí?

kikatina14
22. máj 2022

Ahojte 🙂
ZAchvilu mám svadbu a stále neviem koľko alkoholu na 53 ľudí 🙂 koľko približne ste mali vy pri takom počte ? Ďakujem 🙂

diamond007
22. máj 2022

@kikatina14 daj do Google a vyhodí ti tabuľky ako sa to má rátať..celkom to sedí.
Ak odratas deti-kojace a vyseparujes ženy a babky čo nepijú (tých tam nerátaj) tak rataj podľa počtu ľudí čo si určite dajú vo veľkom podľa toho.

diamond007
22. máj 2022

@kikatina14 a závisí aj vo ľudia pijú..tvrdé? Pivo? Víno? ..v akej si lokalite totižto.

elizabet173
22. máj 2022

@kikatina14 choď na stránku https://mojasvadba.zoznam.sk/, tam ti lepšie poradia

evica17
22. máj 2022

@diamond007 my sme ratali podla tej kalkulacky a teda ze nam.hodne.ostalo....ale asi sme netypli dobry druh alkoholu, ktovie

gertys
23. máj 2022

Rataj podla toho kto rad pije a kolko je toho schopny vypit. Mala som peknu vychodniarsku tradicnu svadbu. Podla tej tabulky by sme nemali po prvom jedle co pit 😀 odrataj tehotne a kojace. Babky si raid vypiju tak jeden dva max. No ked tam mas 10 babiek jednu flasku ti treba. Mala som 80 hosti. 120 flias vodky, 25 flias slivovice, 20 flias metaxy a 14 flias fernetu. Zvysilo sa 10 flias vodky asi 1 flasa slivovice. Kolacov som mala tisic a nezvysilo sa nic. Bola to dobra svadba 🙂
A najdolezitejsie je aky mas alkohol. Ja som mala kvalitny. No ak som na svadbe kde nie je dobra palenka tak si nedam a ani nikto z mojich znamych. Preto sa potom tolko zvysi.

00momo
23. máj 2022

@diamond007 tatulky su zbytocne my sme tak spisali
alkohol na svadbu. A ked sme dohadovali menu v hoteli a dali sme im rozpis alko+ nealko, tak ten pan na nás pozeral ako obareny. A povedal, že by z toho spravil 3 svadby a to sme mali cez 100 ľudí a žijeme na východe.

00momo
23. máj 2022

Skúste spísať kto čo pije a v restauraci alebo kde budete mať svadbu. Tak sa spýtajte či to neje vela.

lenka2710
23. máj 2022

@kikatina14 my sme rátali dve fľaše na chlapa a 1 fľašu na ženu, ale záleží aj aký alkohol! Ale čo viem, tak veľa fliaš ostalo

diamond007
23. máj 2022

@evica17
@00momo
Ja som rátala ale len podľa ľudí čo viem že konzumujú alkohol akýkoľvek.
Nerátala som tam babky a deti a kojace a tehotné čo nepijú alebo si dajú deci vína. Zratala som vyslovene ľudí čo pijú alebo čo neviem či pijú a nám tak sedeli aj koláče aj alkohol.

diamond007
23. máj 2022

@kikatina14 napíš si menovity zoznam, skús si rozdelít kto pije vínko iba, kto pivo a tvrdé a koho nevieš a spraviť si také okruhy tri a podľa toho ratat

hacula1816
23. máj 2022

fuha, tak co sa tyka tvrdeho to si spominam, ze moj drahy obiehal najblizsich a tak informacne kto by co pil ale tak my sme aj tak vedeli ze najviac pojde domace a inak sme skor riesili vinko 🙂 taky 1 az 1,5 litra na hlavu cca a teda biele najviac islo co sme aj videli 🙂 to mi kamosky poradili ze z Eleska mat, to mas viacero na vyber 🙂 tak sme pred tym aj s rodicmi skusali ktore vybrat 🙂 tak neviem ci mate uz takto poriesene, ze aky konkretny typ alebo co 🙂

00momo
23. máj 2022

@diamond007 tak pan co sme s nim roesili menu a alko nealko sme brali cez hotel vychadzalo to lacnejsie. Tak povedal ze podla skusenosti tolko ani nepojde tak nam povedal ze co a ako a keby náhodou dacoho by bolo málo tak hotel vie dodat tu flasku dva naviac.a znysili sa takmer 4 flase dokopy.

bubalea
24. máj 2022

No tak my keď sme riešili aj alkohol všeobecne a víno tak vôbec zakaždým tie ceny boli také ustrelené v hoteloch aj v reštikách že to sme sa rozhodli radšej sami poriešiť.

joja101
7. jún 2022

Niekedy je to veru tak, že pokiaľ sa dá tak si to poriešiť vo vlastnej réžií lebo ako ak má niekto overené a hlavne cenovo dostupné vínka, tak to sa viac oplatí si myslím, lebo takto sa platí aj to korkovné alebo ako sa to teraz volá,.

fomelka
16. jún 2022

Presne tak 🙂 Pozerať keď tak akcie a ísť na nákup. My sme začali najprv s tvrdým to sme vedeli kto čo asi bude piť ale pri vínku nám radili aj rodičia aj teda stačí členovia rodiny lebo to som nemala taký prehľad 🙂 A pekne sme nakúpili viac bieleho a teda nejaké to červené 🙂 Vypilo sa 🙂 No a už to máš vlastne nejako poriešené? 🙂

svettii
21. jún 2022

@fomelka to ste dobre spravili a ono sa to teraz aj tak skôr zvykne, že sa nakupuje alkohol vo vlastnej réžií lebo to lepšie vychádza a predsa len máš istotu že ti to aj bude chutiť všetko :D

dzulik_
21. jún 2022

@kikatina14 skús pozrieť tú kalkulačku na internete. A ak sa dá, radím ti kúpiť v nejakom miestnom obchode, vyčkať na akciu a dohodnúť sa s majiteľmi, že to čo ostane by si vrátila a zaplatila len to, čo sa reálne vypilo. My sme takto riešili aj napr sladké vody, keďže to u nás nikto nepije, čo ostalo sme vrátili, takisto alkohol a víno. Mali sme dohodu, že ak by niečo zachýbalo, tak nám otvoria obchod aj večer a zoberieme čo treba

jarinka33
30. jún 2022

@svettii to mas pravdu, niekedy mam pocit ze ani nevedia co za to pytat. ale ved rovnako aj my sme si to chceli sami poriesit a sami sme nakupovali alkohol a pekne do obchodu a vino som mala na starosti ja, to som Elesko 🙂 no a tvrde mal na starosti moj buduci, lebo ved vedel kto co bude asi :D

sisulia
4. júl 2022

Tak ako verím, že sú ľudia ktorí sa rozhodnú si aj sami riešiť alkohol alebo aj takí ktorí to nechajú na reštauráciu, len teda potom asi fakt treba počítať aj s vyššou cenou 🙂

zdenusa4
6. júl 2022

@jarinka33 súhlasím s tebou, my keď sme riešili svadbu. rovnako aj ja som sa takto informovala a zbierala nápady, lebo my sme to mali v takom užšom kruhu rodiny a blízkych to znamená že sme tiež išli vlastnou cestou a dostala som tiež tip na toto vínko, bolo to super 🙂

saxana000
6. júl 2022

Nakupili sme vela tvrdeho svadba bola v aprili ale bolo tak teplo ze ho nikto nepil.pilo sa len vino a sofer utekal 2x na otocku pre pivove prepravky..co budu hostia pit?domace?konak?capitana?vodku?vajcovy liker?ked sadne partia chlapov 2-3 flasky padnu jak nic.je dobre kazdeho mat po 4-5 flasiek ked sa nieco zacne pit neni problem poslat sofera dokupit a nemusis potom dalsich 5 rokov skladovat doma alkohol zo svadby..vacsinou starsi a zeny piju vino babkam staci trebars len pripitok a cuckaju ho do vecera mladi chalani vecerni gratulanti skor tvrdeked uz je zabava v plnom prude..pozri si zlozenie svadobnych hosti a podla toho rataj..

marcelik88
7. júl 2022

Ved jasne ono kazdemu aj chuti alebo nechuti nieco ine a v teple to ako vobec :D U nas @zdenusa4 islo tiez najviac vino a teda chladene to je taka klasika 🙂

hacula1816
11. júl 2022

@marcelik88 ale jasne ved u nas tiez a to co aj @jarinka33 spominala tiez sme ho mali a uz nam to tak ostalo ze aj po svadbe sme si ho zacali kupovat 🙂 kedze sa to oplati. ale na to clovek pride ze bud teda vyhodis peniaze za zbytocne predrazene alebo teda sa rozhodnes rozumnejsie 🙂

fomelka
17. okt 2022

Ahojte, o mesiac sa chystáme spraviť ako prekvapenie mamine oslavu na 60tku, viete mi poradiť, koľko vína asi cca treba zohnať? Bude nás tam asi 25, ale nie som si celkom istá, že s akým množstvom cca treba rátať. 😕

martul
17. okt 2022

@fomelka tak ako píšu baby vyššie. Všetci sú dospelí, čo radi pijú? Treba informačne zistiť. U nás sa napr. vína nikto ani nedokne ale domáce si chlapi radi dajú. Ženy zase jägermeister. Takže to sa nedá presne povedať. Ty si ich poznáš

hacula1816
11. nov 2022

@fomelka zaujimalo by ma, ze teda ako ste to vyriesili? ako ste si poradili? 25 ludi nie je uplne malo, ja osobne neviem, ako by som to riesila tak, aby to kazdemu jednemu vyhovovalo.

fomelka
18. nov 2022

Tak nakoniec som si s tým veru veľkú hlavu nerobila, aj s mužom sme sa zhodli na tom, že najlepšie a najjednoduchšie riešenie bude, keď proste nakúpime rôzne druhy, ale jednej značky a hotovo.

sisulia
22. nov 2022

@fomelka Za mna je toto takisto najlepsie vybavene, naco sa s tym trapit, pri takej oslave sa natrapis kvoli inym veciam, co vsetko treba nachystat a vybavit :D Ja si pamatam, ze ked sme my chystali oslavu na ocinovu 50tku, tak to bolo fakt kvantum veci, to si clovek ani neuvedomi, az kym take nieco neriesi sam.

fomelka
30. nov 2022

@sisulia Presne tak, za mňa rovnako :D My sme nakúpili rôzne druhy vín od Eleska, to chuťovo vyhovovalo každému, nikto sa nesťažoval, že má pred sebou niečo iné ako čakal a zabavili sme sa poriadne až do rána, takže super. Ono záleží hlavne na ľuďoch, akí sa pri stole zídu, ostatné je takpovediac druhoradé🙂

hacula1816
4. jan 2023

@fomelka a ako ste to riesili, ak sa teda smiem spytat? my ked sme kupovali, tak sme zhanali po obchodoch. az potom sme vlastne zistili, ze sa da aj z internetu objednavat. to mi bolo troska luto, predsalen by nam to ulahcilo robotu.