Koho ste dali za krstných rodičov, keď nemáte súrodencov?

4. apr 2024

Ahojte. Tí, ktorí nemáte surodencov, koho ste dali za krstných rodičov? Môžme dať aj našich rodičov teda babka a dedko?

doris11
4. apr 2024

Môjmu synovi je krstný môj bratranec. Tusim že môže byt aj dedko a babka, niesom si istá no zdá sa mi že nemôže byt len vlastný otec alebo matka.

thirstymonk
4. apr 2024

Prečo si mysliš, že krstny rodič musí byť tvoj surodenec? :D Krstný rodič musí mať sviatosť birmovania a vek aspoň 14 rokov. Mal by viesť príkladný kresťanský život, teda nebyť s tým v protiklade (napr. žiť v konkubinate, alebo byť verejne známy alkáč, narkoman a pod.). My máme krstného môjho spolužiaka z VŠ, je to super chlap, miništrant, boli sme spolu na izbe na intraku a tak sme sa rozhodli. Krstnu naše deti nemajú, lebo v našej blízkej bubline sme nenašli žiadne schopné dievča, čo by toho bolo hodné :D

renka30
4. apr 2024

Jedna dcera ma krstnych mojho stryka s tetou a druha moju sestru.

h2
4. apr 2024

Ani ja, ani moja sestra nemáme za krstných rodičov nikoho z rodiny a nie preto, že by z rodiny nemal kto. Sú regióny, kde je zvykom dávať za krstných rodičov členov rodiny a potom zase také, kde práveže nie. Daj si, koho chceš, stačí, keď bude spĺňať podmienky. A súhlasiť, samozrejme.

thirstymonk
4. apr 2024

Tak a ešte jedna vec - teoreticky stačí jeden krstny rodič. Len dodam, že krstne rodičovstvo je určita forma duchovneho "pokrvenstva". Inými slovami - nikdy sa nebudeš môcť vydať/oženiť za svojho krstneho/krstnu... to len "kdyby něco"... je to manželska prekážka 🙂

yelena159
4. apr 2024

Mne je krstný otcov bratranec. A pritom môj otec má dvoch súrodencov.

autor
4. apr 2024

Práveže z mojej rodiny nikoho nepoznam tam je to nulové, z priatelovej rodiny je jeho mama s ockom a jeho 15 rocny syn.. cize uvazujeme ze by bola babka a dedko aj krstnymi rodicmi .. lebo asi ten syn jeho by nemohol byt svojmu nevlastnemu bratovi krstným rodičom, ci sa mylim ?

sasitimi17
4. apr 2024

áno môžeš dať aj starých rodičov

katusstek
4. apr 2024

Mojim deťom nie je krstná ani jedna sestra. Sme tri sestry, máme dobré vzťahy, ľúbime svoje deti navzájom, snažíme sa byť dobrými tetami pre neterky a synovcov... Na krst nám nosila moja kamarátka, s ktorou sa kamarátim od troch rokov

rorino
4. apr 2024

Súrodencov mám,ale krstni rodičia nie sú pokrvna rodina

eleanor2510
4. apr 2024

A nemate vobec ziadnych kamaratov? Krstny rodič vobec nemusí byt rodina, moze to byt akykolvek clovek. Mna by teda mrzelo, ze moji stari rodicia su zaroven krstni a ze som o normalnych krstnych rodicov ochudobnena. Mne je krstna mamina najlepsia kamarátka a rozumieme si lepsie ako s mnohými clenmi rodiny

autor
5. apr 2024

@eleanor2510 máme veľa kamaratov, ale nemaju sviatosti

luccija
5. apr 2024

Kamarátka z detstva, ale veľa ľudí nedáva svojich súrodencov a ja by som nedala ani starých rodičov.

michelle567
5. apr 2024

Babku a deda by som nedávala

mk1111111111
5. apr 2024

A musi byt krstny rodic? Nemoze sa dieta jednoducho len pokrstit?

autor
5. apr 2024

@michelle567 a nevlastný brat ? Ma 16 ma uz aj birmovku, je teda riadne nabozensky založený

ibatanecnica
5. apr 2024

@doris11 áno môže byť, moja kamarátka pre dcéru vybrala jej mamu za krstnú a mne bol krstný otcov najlepší kamarát a neskôr krstná jeho manželka. A môj otec bol krstný zase jeho deťom. Je na tebe koho vybereiš

ibatanecnica
5. apr 2024

@mk1111111111 musí byť,

jimi1985
5. apr 2024

Dala by som niekoho vo svojom veku. Nemas ziadnu sesternicu,kamosku ? Stari rodicia su stari rodicia. Ti by nemali byt aj krstni

patinqaa
5. apr 2024

Moja sesternica je krstna a krstny je manzelov brat. Mame s nimi dobry vztah. Kamaratov som dat nechcela a tak su zainteresovane obe strany

michelle567
5. apr 2024

Ani brata by som mu nedávala za krstného. Nemá muž nejakého bratranca, sesternicu, nemáte nejakých známych vo vašom veku? Alebo nejakú tvoju kamarátku?

autor
5. apr 2024

@michelle567 nie nemame, keby sme mali tak nad tym neuvažujem, mame iba dve možnosti starých rodičov alebo brata

michelle567
5. apr 2024

No ja neviem. Ani jedno z toho by som nedala. A čo mužova krstná keby bola aj jeho deťom

olivia1425
5. apr 2024

Môj bratranec a naša spoločná kamarátka

michelle567
5. apr 2024

Alebo súrodenci mužovych rodičov