Kedy dávate vianočnú výzdobu?

bianina1
28. nov 2014

Ahojte mamicky onedlho zacina advent kedy zvyknete u vas v domacnosti davat do bytov osvetlenie a vianocne dekoracie ?

dolcegucci
28. nov 2014

ja idem davat zajtra 🙂

womankc
28. nov 2014

teraz len adventný veniec ostatná výzdoba u nás týždeň pred vianocami ,alebo aj len deň dva pred vianocami

danulicek
28. nov 2014

adventný veniec vyťahujem ako prvý a potom podľa nálady. ale obvykle to je tak, že plánujem zdobiť pomaly aj mesiac dopredu, aby som potom nasávala už len atmosféru vianoc a aj tak nakoniec všetko robím dva - tri dni pred vianocami 😀

brumka
28. nov 2014

my ideme da t v nedelu girlandu na blakon lebo zajtra nieje cas a cez tyzdnen nebude musime ju mat do piatka ale v nutry asi este nic lebo nemam cas, veniec nemavame a tento rok asi nebude koli dcere co lozi po nabytku

mata2
28. nov 2014

ja zacinam prvou adventnou nedelou,a postupne pridavam az do vianoc..stromcek robine vecer pred Stedrym dnom,a betlehem rozkladam na Stedry den..

sirinka
28. nov 2014

Ja uz mam, vianoce milujem a tak si svetielka, sviecky a vianocnu atmosferu vychutnavam co najdlhsie, uz v novembri zacnem zdobit, postupne pridavam... Pred domom nam uz svieti maly zivy vianocny stromcek asi tyzden 🙂 pustame si vianocne pesnicky, u nas je to proste ako v nakupnych centrach 😀

tajka1986
28. nov 2014

Ja davam na Mikulasa tiez sa neviem dockat kedy to vytiahnem vsetko a vyzdobim kazdy kut. U nas to je tak kazdy rok. Vianoce cely mesiac🙂

marse
28. nov 2014

tiez zaciname adventným vencom v obyvacke a v kuchyni...a od mikulasa sa zacnem vyzivat na balkone, a v detskej izbe ozdobujeme okna. Moj muž neznasa ked je toho vela ala ,,grizvoldovci,, tak sa krotim a potom uz len sem tam nejak prkotinka... tyzden pred Vianocami si zdobime nas stromcek , teda skor moj milovaný biely stromcek s fialovými ozdobami.. 😉

jika80
28. nov 2014

od stredy mame byt zu vyzdobeny 🙂

malamoni
28. nov 2014

my vždy začíname adventným vencom v 1. adventnú nedeľu a od toho dňa pomaly začíname zdobiť domček, najskôr z vnútra a po Mikulášovi už aj vonkajšie girlandy a svetielka nastupujú na rad 🙂

eridia
28. nov 2014

my vzdy davame v prvu sobotu po Mikulasi.. 🙂

anuska74
28. nov 2014

všetko postupne, kopírujem možno niekomu pomože
26. 11. 2014: Vyrobiť alebo kúpiť adventný veniec
27. 11. 2014: Zaobstarať prísady na pečenie vianočky a vianočných koláčikov
28. 11. 2014: Potvrdiť termíny vianočných návštev
29. 11. 2014: Vyzdobiť dom zvonku i znútra.
30. 11. 2014: (1. adventná nedeľa) - upiecť vianočku
1. 12. 2014: Kúpiť adventný kalendár, sviečky a baliaci papier na darčeky
2. 12. 2014: Mikuláš sa blíži, nachystajte si, čo dáte do mikulášskeho balíka
3. 12. 2014: Naplánovať štedrovečerné menu
4. 12. 2014: Rezervovať program pre deti na Mikuláša, zaobstarať kostým
5. 12. 2014: Vyčistiť a vystaviť čižmy, naplniť topánky
6. 12. 2014: (Mikuláš): Zjesť všetky sladkosti z čižmy
7. 12. 2014: (2. adventná nedeľa): Pozháňať posledné darčeky, ktoré chýbajú
8. 12. 2014: Pozvoľna sa pustiť do čistenia
9. 12. 2014: Napísať vianočné pohľadnice
10. 12. 2014: Pripraviť vianočnú hudbu!
11. 12. 2014: Pohľadať ozdoby a stojan na vianočný stromček, prípadne dokúpiť chýbajúce
12. 12. 2014: Navštíviť vianočné trhy s priateľmi alebo kolegami
13. 12. 2014: Kúpiť vianočný stromček a uskladniť ho v záhrade, pivnici alebo na balkóne
14. 12. 2014: (3. adventná nedeľa): Upiecť vianočné koláčiky
15. 12. 2014: Pozor! Posledná šanca objednať darčeky online, aby určite prišli včas
16. 12. 2014: Zabaliť už kúpené darčeky
17. 12. 2014: Naštudovať si vianočné koledy
18. 12. 2014: Kúpiť nápoje na vianočné sviatky
19. 12. 2014: Sadnúť si s pohárom vína na gauč a rozhodnúť sa, kde budete oslavovať Silvestra
20. 12. 2014: Vyupratovať kompletne byt či dom
21. 12. 2014: (4. adventná nedeľa): Uvariť víno a naladiť sa na Vianoce
22. 12. 2014: Kúpiť čerstvé prísady potrebné na varenie
23. 12. 2014: Postaviť vianočný stromček, priniesť stoličky z pivnice, pripraviť riad
24. 12. 2014: (Štedrý večer): Ozdobiť vianočný stromček. Šťastné sviatky!

mawka
28. nov 2014

@anuska74 toto nemyslis vazne? toto je ako zly sen, fakt, mat polozkovite mesiac dopredu rozpisane ohladom vianoc. asi nemas velmi co na praci, ked mas cas za zaoberat takymito vecami. alebo teda ak si to skopirovala od niekoho, tak ta dotycna.

no, ja som na mesiac odisla do prace, pridem den pred vianocami. minuly tyzden som si umyla okna, upratala, nazdobila stromcek, zavesila zaclony, do okien som nalepila take tie vinylove hviezdicky - decentne. ako vyzdoba vianocna mi v byte staci stromcek, u deti na parapete snehuliaci a na stoliku svietnik. darceky riesim online. pridem 23.12. domov, viem, ze budem mat pohodicku a pokoj, ked deti zaspia, zabalim darceky. na druhy den si dame v klude ranajky, horucu cokoladu so slahackou a lentilkami, postavim zemiaky na salat, ktory lazo plazo v priebehu dna budem dorabat. potom spravim jednoduchu rybu - uz obalenu, kapustnicu vymenim s mamkou za salat. s detmi nachystame v klude stol, poumyvame sa, oblecieme a voilaaaaaaaaa Stastne a vesele.
Z duse neznasam USA styl vianoce - vysvietene a plno kravin doma a magorenie mesiac vopred. vianocne pecivo som si dala upiect z praktickych dovodov. a aspon podporim malu podnikatelku zacinajucu, ktora to nema lahke. u nas sa sustredujeme na nieco ine 😉

bohumila21
28. nov 2014

ja zajtra poobede vyhanam malu s muzom k svokre na celee poobedie ja si doupratujem co mi take hlavne chyba a potom ozdoby.. juhuuu.. tesim sa jak male dieta uz to bude dychat vianocami :D

katkatt
28. nov 2014

ved to, zacina advent, nie vianocne obdobie. V sobotu s detmi spravime adventny veniec a vyberieme rebrik po ktorom sa Jezisko bude posuvat kazdy den o priecku nizsie smerom k jaslickam, kde sa ocitne 24.12., vtedy aj dame nejaku vianocnu vyzdobu, ktoru ponechame minimalne do 6.1, mozno aj cely januar. My sme taki posunuti - vianocnu vyzdobu mame o mesiac neskor ako bezne vidim, ale odvijam to od liturgickeho obdobia, lebo to je pre nas podstatne. Teraz sa pripravujeme na Vianoce (hlavne upriamenim deti na konanie dobra, nie vyzdobou) a potom ich zacneme oslavovat.

zuzka38
28. nov 2014

@anuska74 :D :D :D :D :D to by som si musela rovno 25.12. zaobstarat antidepresiva...

vyzdobu dam ked sa mi xciet, bude nalada a ked budu mat chut aj deti..
prve vlocky sme uz pred tyzdnom nalepili na dvere

roklin
28. nov 2014

ja vsetko v pohodicke ked mam cas, postupne, nejde o preteky...
medovníky sme uz napiekli aj s dcerkou má dva roky, dala som jej do rucicky cesto, valcek, vykrajovátka a vsetko co ucapkala som aj upiekla.

vroni
28. nov 2014

Teraz na vikend sa chystame vytiahnut "zvysky" tj. co mame doma, postupne dokupime, co este treba. Adventny veniec je rezervovany - musim chlapa nahnat, aby ho zajtra vyzdvihol (ja mam dve lave ruky, takze kupujeme)

didi51100
28. nov 2014

Pred chvilou som vytiahla krabicu s vianocnymi dekoraciami a zistilia som, ze sa mi v nej usadili mole ☹ mam tam par ozdob z plste, prave v nich si urobili pohodlie... takze z planovanej vyzdoby bude neplanovany vyhadzov a tym padom sa aj dekorovanie domacnosti odsuva. ale k 1. decembru uz mavame vacsinou byt ozdobeny a veniec urobeny.

jahodka8
28. nov 2014

ja si najviac želám vonku sneh a aj mrazy, nech sú to biele Vianoce. Ak to má byť na blate, tak si pripadám stále ako na jeseň.

althejka
28. nov 2014

hm, dnes som umyla okna a nalepila tam tie samolepky vianocne. inak pozvolna . a stromcek zdobim az vecer pred stedrym dnom. co mi pripomina ze sa nam minuly rok pokazili svetielka. hm... treba kupit.

miku1
28. nov 2014

Vianočnú výzdobu budem dávať zajtra, nakoľko v nedeľu je už advent. 🙂

zabina27
28. nov 2014

ja by som chcela v nedelu vyzdobit byt, uvidim, co vsetko mi maly dovoli, kedy ho prestane bavit maminku len pozorovat a bude chciet, aby som sa venovala jemu a nie hovadinam 🙂 bola by som rada, keby to bolo skoro komplet, potom uz len stromcek, este by som chcela vyzdobit aj chalupu, kde chceme na sviatky zavolat rodinu, doma sa nepomestime, tak sama som zvedava, co vsetko tento rok stihnem, ale strasne sa tesim - prve Vianoce s nasim BABATKOM 🙂
no a aj piect by som chcela zacat, mamina mi povedala, ze ona mi aj maleho postrazi, len nech jej napeciem, tak pomalicky postupne asi zacnem, ved maslove cesto moze byt v chladnicke dlho, prezije kocikovanie, hranie, prebalovanie, holt, tak neupeciem za hodinu, ale sa to natiahne 🙂

sono2
28. nov 2014

Pozajtra

katarina1984
28. nov 2014

@anuska74 fuuuuha,kazdy den nieco?sak to i na kona vela 😀

katrinka8
28. nov 2014

Ja budem toho roku rada, ak na Štedrý deň v zdraví ustojí stromček 😀 Máme doma ročné šidlo, takže na skriniach haspry, na šuflíkoch odmontované kľučky, poličky prázdne, všetko z dosahu odložené, lebo top zábava je momentálne všetko vyhadzovať a zhadzovať na zem 😀 Ale tak možno sa odhodláme niekde na vyvýšené miesto dať v nedeľu adventný veniec a dcérka si ponalepuje nálepky na okno. Ostatok skúsime až tesne pred Vianocami 🙂