Kedy dávate deťom pod stromček darčeky?

23. dec 2022

Ahojte , chcem sa spýtať, že kedy dávate deťom darčeky pod stromček? Ďakujem za odpoveď

petamich
23. dec 2022

u nas ked sme boli deti a v tejto tradicii pokracujeme, tak po stedrej veceri sa tam "zjavili" - ked sme boli mensi pozerali sme z okna Jeziska a niektory dospelak ich tam rychlo premiestnil, ked sme boli vacsi chodili sme vysypat smeti alebo pozerat ako svietia stromceky v oknach 🙂 a takto to planujeme aj s nasim drobcom

leskky
23. dec 2022

Po večeri si idu umyť zuby a na wc s tatinom 😁 ja zatiaľ rýchlosťou blesku vyberám z gauča 😁🤦

katuskamala1
23. dec 2022

Ja som zaviedla taku nasu tradíciu, ze po veceri sa oblecieme, ze ideme svietit na cestu jeziskovi. Postavime sa na ulicu, baterky a voláme ježiškooo tu smeee. A ja odchadzam z domu ako posledna, s cielom vyvetrat (a jak superman darceky z terasy cez dvere na hádžem pod stromček)

66simonka66
23. dec 2022

My sme sa vždy 24. ráno bežali pozrieť či nám Ježiško doniesol darčeky a vždy tam boli, mamina nám ich ale vždy dovolila otvoriť až po večeri, joj nikdy nezabudnem aká som bola celý deň nedočkavá a ako som sa tešila. ♥️

kris_tin257
23. dec 2022

My dávame darčeky pod stromček pred večerou a otvárajú sa po večeri 😊

ivangeline
23. dec 2022

U nas nie je miesto po...a kde s detmi...takze uz nenapadne pri pripravach vecere a ked jeme,su uz pod stromcekom. 🙂

janka_266
23. dec 2022

@66simonka66 toto sa mi páči, asi to začneme aj my praktizovať 😃

sense
23. dec 2022

My chodíme "hľadať Ježiška" à keďže chlapovi to večne trvá kým sa vyvhsta mi ideme popredu a on to tam dá... Alebo dám deku co je kolo stromčeka pórom sa len odkryje a časť darčekov je už navrchu. Keďže Ježiško nosí darčeky len detom

katuskamala1
23. dec 2022

@66simonka66 tak toto by bolo tyranie pre moje deti :D

66simonka66
23. dec 2022

@katuskamala1 veru bolo 😂😂😂😂 ale taká dobrá, šikovná a poslušná aká som bola 24. som nebola žiaden iný deň 😁

evinqua
23. dec 2022

Práve som si premiestnila zbalene darceky do skryse v obývačke, po veceri pojde muž so synom do kúpeľne a ja ich zatiaľ dám pod strom, robíme to tak každý rok, kým verí na Ježiška, potom už ich tam uložíme zabalené asi pred večerou, aj u nás to tak bývalo, nikto nekutral vopred, zabalené boli na dohľad od štedrej večere pod stromčekom a vždy sa deti tesili

kate_cs
23. dec 2022

Naženieme chlapcov k stolu a jeden z nás rýchlo dá zatiaľ darčeky v obývačke pod stromček. Zatiaľ majú 4 a 2 roky a neodhalili nás, uvidíme časom 😀

jjanulienka
23. dec 2022

My chodievame po večeri von zapalit prskavky, ja vždy ešte chvíľu ostanem “spratať stol” dam darčeky pod stromček a utekám za nimi😬

fowi
23. dec 2022

My sme sa vždy chystali s ocinom v izbe, obliekali a parádili a mamina dokončovala večeru v kuchyni a rýchlo naukladala v obývačke pod stromček darčeky (kuchyňa s obývačkou boli vedľa seba a aby “nešiel smrad” do izieb sme mali do chodby k spálni a detskej zatvorené dvere a čakali na prvú hviezdu). Tento rok tak plánujeme s našou 3r tiež.

mamkalentedkova
23. dec 2022

Ja som starších vždy poslala okúpať sa pred večerou a kým sa drhli a obliekali do gala ,ja som pomaly dokončovala večeru ,oni šli zo sprchy oblečení rovno k stolu a stromček mávame v obývačke ,tak som to tam vždy naukladala ..keby že máme kuchyňu s obývačkou spojenú ,asi by som praktizoval prechádzku po večeri ,aby mal ježiško prázdny byť/dom😁 samozrejme ,že by som išla posledná aby som zhasla svetlá a podobne 😊

lulubka28
23. dec 2022

My az 25.rano. Jezisko chodi v noci a hotovo. A nevieme si to vynachvalit. Ziadne stresy. 25. mame doma svaty pokoj. Deti si pokojne rozbaluju a hraju sa. Ked by si to rozbalili 24.vecer, tak v ten vecer uz asi nezaspia. 🙂

autor
23. dec 2022

@mamkalentedkova ďakujeme za odpoveď

autor
23. dec 2022

@lulubka28 ďakujeme za odpoveď

babulkomale
23. dec 2022

muz ich prave bali a ja neviem ako taku kopu mozeme nenapadne presunut kamkolvek 🤦😃

babulkomale
23. dec 2022

@katuskamala1 Superman 😃😃😃

enusamt
23. dec 2022

Po veceri idu 5r a 2r s tatom zaniest do pivnice cerstvo zavarenu kapustnicu 😀
Ja rychlo vylozim darceky, zavrem obyvacku a "nic netusiac" v kuchyni umyvam riady 😀

gertrudaosem
24. dec 2022

Ráno 24

kaca222
24. dec 2022

Keď sme boli malé, mamina nás pred večerou v kúpeľni so sestrou česala a tato medzitým premiestnil darčeky pod stromček a zazvonil.
Keď sme boli už trochu väčšie, Ježiško začal chodiť v noci z 23 na 24.12. (vraj aby to všetko postíhal 😄). Myslím, ze je to praktickejšie pre rodičov a aj pre nás bol veľká radosť celý deň pozerať na darčeky 🙂
Ešte neviem ako to budeme robiť s našimi deťmi, zatiaľ má malý 4 mesiace a prvá várka darčekov je pod stromčekom už od včera 🙂

slavkadi
24. dec 2022

@jjanulienka presne tak aj my, idem s deťmi na balkón zapáliť prskavky a posvietiť Ježiškovi na cestu, a muž zatiaľ nahadze darčeky pod stromček.

anonymous87
24. dec 2022

My 24.12.po vecery. Muz ide s detmi von pustat prskavky a ja idem akoze na wc a vsetko nahadzem pod stromcek 😀 starsi uz vie sice vie, ze ako to v skutocnosti je, ale aj tak sa ma pytal, ci som nezabudla kupit prskavky. Ma to pre neho take caro 🙂

nikiki29
24. dec 2022

23./24. v noci, ráno sme ako deti bežali a darčeky tam už boli. Tento rok konečne bežal aj syn (skoro 4) ❤️