Je neslušné odmietnuť ísť za krstného rodiča?

29. sep 2021

Je veľmi neslušné odmietnuť ísť za krstného rodiča dieťaťu z blízkej rodiny?

1aduliatko1
29. sep 2021

no vraj sa to neodmieta....

nika1971
29. sep 2021

je

oktoberka
29. sep 2021

Je.....bohužiaľ.

ivangeline
29. sep 2021

Ja v tom problem nevidim..aj ked sa to nerobi.. ale ak su na to dovody,tak by som odmietla. Napr. vzdialenost,zle vztahy,nechciet viest k viere a pod..

zuzubb007
29. sep 2021

Veru ze je, a dovod?

nafka0483
29. sep 2021

Takyto navrh za berie za poctu, cize hovori sa, ze odmietnut sa nepatri. Ak ale na to mas dovod... tazko sa radi, ked nenapises z akeho dovodu to chces odmietnut.

evica17
29. sep 2021

@ivangeline suhlasim. Ak je dovod a necitis sa na to, tak odmietni.

autor
29. sep 2021

Ide o to, že moja švagriná čaká dieťatko a na začiatku tehotenstva môj muž súhlasil, že bude krstným otcom. Pýtala sa to iba jeho a mňa nie, napriek tomu že sme 10 rokov manželia, takže ma nepozná týždeň aj s cestou, ale rešpektovali sme jej rozhodnutie, že by si priala iba jeho. Neskôr sa však začali objavovať veci, ktoré sa mužovi nepáčili až to nakoniec prerástlo do toho, že by chcel ísť za ňou, že si to rozmyslel, bude to však podľa mňa trápna situácia, lebo asi už majú vybavené potrebné veci a rátajú s ním, asi to spôsobí napätie v rodine a je to neslušné, veď predsa je to jeho sestra, takže sama neviem, ako mu mám poradiť.

mey8
29. sep 2021

Ja na tom teda nevidim nic neslusne.... Proste nechces nemusis, to je ako ked ta niekto pozve na svadbu, alebo na navstevu,... Proste nechces, nemas na to, nijak ta to neobohati, a mas to urobit len z povinnosti? Naco...?! Ja osobne mam sesternicu, ktora si vyberala krstnych podla penazi a zarobkov a moj brat jej povedala jasne a zvucne NIE. 😂 este sme sa smiali na jej odurdenej tvari... Ale uzavrel to v sebe tak ze sa neda zneuzivat a vyuzivat, lebo dobre zaraba... Na to byt krsny musis mat aj dobre vztahy s biologickymi rodicmi... A mat aj predpoklad byt dobrym krsnym tomu dietatu... Ak to postradza tieto najzakladnejsie veci, tak to ani nie je cest... Je to len vyuzivanie... 😂👎🏻

evica17
29. sep 2021

Este sa ani dietatko nenarodilo, cize za mna v pohode, ked odmietne. Ine by to bolo keby bol uz krst a vsetko vybavene a on im zrazu povie ze nie.

didi2102
29. sep 2021

Ešte sa dieťa nenarodilo čiže vybavené okolo toho nemá nič,muž môže povedať niečo v štýle že krstný rodič má vychovávať ku kresťanskej viere a on sa nato necíti ale že radšej by túto úlohu prenechal zodpovednejšiemu, on bude len ujo ale chápem kúsok blbé no

sandrahi
29. sep 2021

no tak nepocula som este o nikom, kto by to odmietol, ale ked mu to nepripada vhodne po nejakych veciach tak nech jej to povie, ale cim skor tym lepsie a mozno aspon si nejake veci vyrozpravaju 😉

elviku11
29. sep 2021

A kto má byť teda krstnou mamou podľa nich? Lebo mne pripadá divné, že jeho pozvali za krstného a teba ako manželku nechcú za krstný mamu.... To som ešte nepočula

srferreira
29. sep 2021

Tak ona si moze vybrat krstnu mamu uplne v pohode inu osobu, zato, ze ste manzelia automaticky nemusite byt obaja. Ale myslim si, ze odmietnut moze ak vznikli situacie ktore sa vam nepacia. Aby to potom nenarobilo este vacsiu sarapatu ako je, ze pojde za krstneho. Myslim, ze ak sa porozpravaju oni dvaja ako rozumni dospeli ludia tak sa da vyriesit vsetko. A nakoniec mozno sa aj neprijemne situacie vyriesia.

loginexistuje
29. sep 2021

no veru je to min zvlastne ale teda zvlastne je aj ze nie ste krstni spolu ale tiez poznam rodiny kde napr jeden krstny je brat zo strany muza a krstna sestra zo strany zeny nepojde aj tu o ten pripad ?
ako ak odmietne tak vztahy to poznaci je to predsa len velmi blizka rodina a aj tak budete predsa teta a ujo

nafka0483
29. sep 2021

No je zvlastne najprv prijat a neskor odmietnut. Netusime vsak co vyplavalo na povrch a o nakolko zavazne veci ide, ze uz teraz z toho chce vycuvat.

Co a tyka teba, tak to nepovazujem za rozumny dovod, od teba nechce aby si bola krstna, ide len o manzela a ked ho poziadali, tak predsa on to s tebou doma mohol prebrat. Alebo sa mala teba opytat ci laskavo suhlasis s tym, aby bol tvoj manzel krstny?

Moja svagrina si tiez priala manzela za krstneho a pytali sa jeho, nie mna. On mi to samozrejme povedal a nemala som dovod mat nieco proti. Krstna mama je zas zo strany otca babatka, u nas je to normalne, ze krstni rodicia nemusia byt par, ale ze je jeden z jednej strany a druhy z druhej.

srferreira
29. sep 2021

@elviku11 ja poznam vela co obaja manzelia nie su krstni. Dokonca my mame uplne mimo rodinu, par, a pytal sa nas farar ci chceme este niekoho tretieho aby bol aj niekto z rodiny.

didi2102
29. sep 2021

Aj u nás je bežné že niesu manželia krsni ale iba jeden napr a druhy je niekto iný, čiže nič zvlastne a v mužovej rodine románu tiež každý z iného páru a vlastne potom ma 4krsnych 😄 lebo maju zaužívané že majú tak aj polovicky

nafka0483
29. sep 2021

@elviku11 U nas je to uplne normalne, jeden krstny je zo strany mamy (ci uz rodina ci blizki priatelia) a druhy krstny je zo strany otca.

oblecenie99
29. sep 2021

aj u nás je práveže vo zvyku nepozývať manželský pár, ale ako keby sa patrilo aj z jednej (matka dietata) a z druhej (otec dieťaťa) strany rodiny

autor
29. sep 2021

Nie vôbec nejde o to, že si vybrala iba svojho brata, ale krstná mama je tiež z jej strany, nejaká ich teta, ktorú som ja ešte za celé tie roky čo som v ich rodine ani nevidela, ale tiež ma do toho nič nie je, prečo si ju vybrala. Nemajú to vyriešené že jeden krstný rodič z matkinej a druhý z otcovej strany.

loginexistuje
29. sep 2021

no ale vidis proste si vybrala krstnych takto miesane su proste rodiny kde sa to tak robi toto podla mna nie je dobry dovod na zrusenie zavazku ze bude krstny ak to takto odkomunikuje vyjdes z toho ty ako hlupa a zavistliva
a co su tie dalsie dovody ?

gabikaa96
29. sep 2021

No ja som poprosila svoju najlepšiu kamarátku aj s manželom za krstných súhlasili dokonca sa aj tešili,a týždeň pred krstom zahlásili že si to rozmysleli s rodinných dôvodov mám si nájsť iných. Ale odvtedy sa nejak s ňou nekontaktujem. Nevadilo mi to že si to rozmysleli ale to že týždeň pred krstom tak to áno. Čiže podľa mňa ak včas odmietne by nemal byť až tak problém.

nafka0483
29. sep 2021

Autorka - ake su teda tie dovody pre ktore manzel zmenil nazor? Lebo na to dost zalezi ci "moze" (reps. patri sa, je to slusne) zmenit nazor a odmietnut to, alebo nie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anickaaa6aaa
29. sep 2021

Mne to však príde tak, že problém máš Ty, lebo sa Ťa neopýtali či by si bola krstná mama....

autor
29. sep 2021

@loginexistuje veď som 2krát napísala, že to nie je ten dôvod, treba čítať všetko a nie iba to, čo človeku vyhovuje, vyprosím si aby ma niekto nazýval hlúpou kvôli tomu, že nevie čítať.

maris5
29. sep 2021

V niektorych rodinach sa robi tak, ze jeden je z otcovej strany a dryhy z matkinej strany plus ich partneri. Cize dieta ma ako keby 4 krstnych.
Ale to by aj musela takto odkomunikovat, ze oficialne bude zapisany len tvoj muz, ale ty mozes stat pocas krstu pri nom a tiez ta povazuju krstnu mamu.
Skor som to videla v rodinach, ktore dlho nemohli mat dieta a potom dali z kazdej strany jedneho, aby nikto nebol urazeny

Ak sa tvoj muz neciti byt krstnym otcom, nech ide cim skor za nimi a povie im to. Ak maju narusene vztahy radsej od toho cuvnut.

loginexistuje
29. sep 2021

ja som ta hlupou nenazvala len som ti napisala ze to pre nich tak bude vyzerat ak to odpvodnii muz tym ze ty krstna nebudes nebude ani on
a ake su teda tie realne dovody ?

taga
29. sep 2021

A co ma.dietatko spolocne s tym, ze 'zacali sa vyjavovat veci, ktore sa muzovi nepacia?' Nechces povedat dovod, ok, ale tak nech si poriesia problemy mimo este nenarodeneho dietatka.. ci to su take zavazne problemy, ze uz sa ani vramci rodiny nechce muz stretavat? Ci stretavame sa dalej, len za krstneho nepojdem? Pletiete dokopy rozlisne veci, a opat sa pytam, ako za to moze to babatko??