Je lepšie mať svadbu počas tehotenstva alebo až po narodení bábätka?

lucka_00
23. okt 2021

Ahojte možno ste niekto v podobnej situácii rada si vypočujem vase nazory. Som tehotná a chceli by sme sa zobrat čím skôr, ale keď vidíme covid situáciu bojíme sa niečo plánovat. Chceli by sme niečo menšie. Ako to vy teraz riešite? Lepšie svadba v tehotenstve alebo po narodeni?

denda007
23. okt 2021

Môžte napr spraviť svadbu na nejakej chate s veľkou spoločenskou miestnosťou, a určite svadba pred dieťaťom aspoň sa nebudete cez svadbu stresovať kde s ním a ako mu je. Môj názor. Pit nebudete asi tak či tak 😀

zmrzlinka2021
23. okt 2021

@lucka_00 mozete si dat sobas 2+2 a o rok/dva hostinu

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvia1996
23. okt 2021

@lucka_00 ahoj, ja som sa vydávala v 6. mesiaci, bolo nás 12, len najbližšia rodina a bolo to úplne super, neľutujem nič. Odpadli nám zbytočné stresy s plánovaním a prípravou obrovskej akcie, boli tam len ľudia, ktorých sme tam chceli, nikto, koho "sa patrí pozvať", pričom ho tam v skutočnosti nechceme. Obrovským plusom tiež bolo, že sa bábo už narodilo do rodiny (teda aspoň my to berieme tak staromódne). Za mňa odporúčam 🙂

lucka_00
autor
23. okt 2021

@silvia1996 môžem vedieť aku ste mali svadbu? Len spoločný obed? Lebo my nad niečím takým premýšľame

gabikaa96
23. okt 2021

@lucka_00 my sme mali pred dvoma týždňami malú svadbu a tiež som tehotná. Boli sme do desiatej ale fakt bolo super,nemenila by som nič.

lucka_00
autor
23. okt 2021

@gabikaa96 a ako to prebiehalo??

cecilia29
23. okt 2021

No ja mám len skúsenosť ako hosť na svadbe - svadby od kedy mám deti sú skutočne onicom 😀 neviem si predstaviť že by som sa mala vydávať a mať na vlastnej svadbe dieťa. Ak má deň 24 hodín tak dieťa tá využije na 25 😀😀😀.

tramtada31
23. okt 2021

Určite v tehu. My sme tak mali a určite by sme si to neužili tak s dietatom

julia2018
23. okt 2021

Jednoznačne tehotná. Ak svadbu odložíte, keď sa male narodí, tak možno k nej nikdy ani nedôjde…

adamadent
23. okt 2021

Mali sme svadbu s 2,5r dcérkou a bolo to krásne. Ja by som si svadbu ako tehotná neužila.

gabikaa96
23. okt 2021

@lucka_00 svadbu sme mali na úradu o pol štvrtej ,potom fotenie asi hodina a išli sme do reštaurácie, tam večera,torta a aj sme si zatancovali po nej,a o desiatej sme išli domov. Ale všetko prebiehalo normálne, našťastie nemám žiadne ťažkosti takže ja som to v pohode zvládla,mali sme tam len najbližšiu rodinu (rodičia a súrodenci s rodinami).

marca12
23. okt 2021

@lucka_00 nikto nevie dopredu ako sa budes citit. Bola som na velkej svadbe,kde nevestu par dni pred svadbou hospitalizovali. Bola tusim v 5.mesiaci,takze prisla len na obrad a do saly na veceru,potom bola svadba bez nej. A dalsiu svadbu som zazila,kde nevesta tancovala s bruchom do rana. Ak chcete malu svadbu,tak kludne aj teraz,kym sa este da.

michaela789
23. okt 2021

Kamarátka sa vydávala v 5tom mesiaci počas kovidu. Krajšiu svadbu som nevidela.
Mali to v mini kostolíku u nich v dedine, svadobčanov bolo tak do 20, nechceli z toho robiť veľké bum lebo však kovid plus kamoška odmietala v jej stave riešiť 80 ľudí, 3chodove menu a neviem čo všetko ešte. Jej aj jej nastávajúcemu šlo naozaj hlavne o ten obrad - on, ona, bábänko, kňaz a Boh. Pre mňa, ako pre prihliadajucu, to bol nádherný zážitok. Toľko šťastia a pritom fakt mini svadba a ešte aj s bábom v bruchu. ❤️❤️
Závisí teda hlavne od teba, čo od svadby chceš. Títo moji známi sa chceli proste vziať, či na roli, či v kostole, proste vziať sa a byť rodina. Muž si okrem ženy "bral" aj bábätko, čo spomenul aj v prípitku pred kostolom a bolo to veľmi dojemné.
Niektoré páry si potrpia na párty, ligot, občerstvenie, zábavu atď... Tým by vyhovovalo možno skôr počkať kým bude bábo na svete - počula som aj názor že čo by to bolo nevypit si na vlastnej svadbe 😅 zariaď sa podľa vlastných priorít, to bude jednoducho najlepšie 😊

evica17
23. okt 2021

Jaby som isto radsej tehotna sa vydavala ako potom s babom, a riesit strazenie a ine.
A pravdu poviem, ze skoda ze som sa vydavala tesne pred tym ako vypukla. Lebo ja by som chcela malu svadbu, kludne aj len my a rodicia , ale manzel zas chcel velku. A nepresvedcila som ho, ale korona by vyriesila za nas 🙂

pseudomonas87
23. okt 2021

@lucka_00 ja som mala v šiestom mesiaci veľkú svadbu, aj som sa zabavila riadne, vytancovala. A bábo sa narodilo , mali sme rovnaké mena, žiadne nutne ďalšie vybavovačky. Zase by som to urobila rovnako.

asia83
23. okt 2021

@lucka_00 Pred narodením dieťaťa. Aj tehotná.

evkamotka
23. okt 2021

Este pred. Odpoved mas nepriamo na celkom konikovi-s detmi je kopec lasky a radosti ale aj vela starosti. Kolke maju koliky, reflux (aj rok), moj prvy syn sa narodil predcasne a teda prvy rok sme sa nezastavili (lekari, rehabky, cvicit x krat denne). Niektore sa nenajedia inak a inde nez s mamou a doma, su uplakane... No vsetko mozne. Nehovoriac o unave rodicov. Brat mal malu dcerku ked som sa vydavala a cele to preplakala az isli domov hned ako sa dalo vycerpani a nervozni. Neriskovala by som. Teraz zbuchas pohodlne cokolvek a mozno s vylozenymi nohami ale aspon normalne pokecas, pofotis sa, vsetko co k tomu patri

denisa1284
23. okt 2021

@lucka_00 ja som sa vydavala, ked mal syn pol roka a bol to masaker, vsetci mozny sa pri nom striedali, keby sa mam znova rozhodovat, urcite by som sa vydavala este ako tehotna 😁

zuzka102
23. okt 2021

Mali sme svadbu (mimo kovidu, ale to je asi jedno), keď som bola v 7.mes.teh. Všetko viac-menej klasicky (ako keby som tehotná nebola), len teda nie do rána, o 22-23h sme končili (tak to aj bolo plánované), a bolo nás cca 20 ludi. Za mňa určite radšej svadbu v tehu než s babatkom/batolatom...

silvia1996
23. okt 2021

@lucka_00 svadbu sme mali na úrade, klasický obrad a potom sme šli na obed. Po známosti sme si objednali miestnosť, obsluha nám priniesla švédske stoly a odišli. V budove sme tak boli len my, obsluhovali sme sa sami. O 7 večer sme akciu ukončili, zamkli a šli domov. 🙂

alexandra197
23. okt 2021

Ja som sa vydávala v 5mes . Sobáš v kostole , v restike oslava pre 30 ľudí. Boli sme do polnoci. Aj sa tancovalo, spievalo ..nemenila by som. Chceli sme pôvodne len sobáš ale nakoniec sa spravila oslava pre najbližšiu rodinu (babky, krstni rodicia, súrodenci, rodicia) cca 30nas bolo. Ako písali dievčatá vyššie dieťatko sa narodí do rodiny a možno aj menší problém s papiermi. Veľa šťastia a pevne zdravíčko🙂

marianna_peskova
23. okt 2021

Ja som otehotnela plánovane, keď sme mali pár mesiacov do svadby (v piatom mesiaci). Pretože som abstinent, vôbec mi neprišlo, že by som sa vzdávala alkoholu. Prípitok bol nealkoholický, ale to skôr kvôli tomu, aby si s nami mohli pripiť aj šoféri. A svadobné šaty som mala vybrané dlho dopredu a takého strihu, aby sa mi do nich zmestilo tehotenské bruško.

alchemilkazltozelena
23. okt 2021

@lucka_00 my sme mali svadbu ked mala dcera 3 mesiace a spojili sme to aj s jej krstom... bolo super, mala po krste zaspala a spala cely cas... ja som si svadbu uzila a vobec to nelutujem, prave naopak.... vydavat sa tehotna a pocuvat reci ze sa berieme len preto ze som tehotna, tak na toto by som nemala nervy.

ankare
23. okt 2021

Ja by som sa vydávala radšej tehotná. Mala svadba s najbližšími. Držím palce!

123bublinka
23. okt 2021

Ja som mala svadbu v 7.om mesiaci a neľutujem 🙂 Tiež sme mali túto dilemu, či pred pôrodom alebo až po a som rada, že nakoniec bola pred🙂 To už keď príde bábo tak šéfom bude ono :D Je to viac stresu a to už taká svadba je niekedy stresová sama o sebe. Doobedné prípravy - make up, vlasy, my sme si stihli dať aj fotenie, potom naháňačky na úrad/do kostola atď. A neviem si moc predstaviť do toho riešiť ešte aby bábo malo stále mliečko v dosahu ( zo začiatku som kojila aj každú hod. )

zzzza
15. sep 2024

@lucka_00 ja som tancovala v 6tt na oslave mohlo sa niečo stať?