Je čepčenie povinné?

bambi25
1. aug 2024

Dobrý večer .Chcela by som sa opýtať vydatých žien ,či mali čepčenie alebo nie ,a či je to povinné ,alebo to byť nemusí .Za každú vašu odpoveď vám ďakujem .

viestta
1. aug 2024

Sprav ako ty chces, povinne to nie je. Tvoja svadba, tvoje rozhodnutie

katica06
1. aug 2024

@bambi25 nie nemala už som hodnú dobu šťastne vydatá

bessie12
1. aug 2024

@bambi25 vydatá ešte nie som, ale čepčenie mať nebudeme. Nechcem to. Nie je to povinné. Je len na tebe ci to chceš alebo nie.

tetapetra
1. aug 2024

@bambi25 nemala

danica2711
1. aug 2024

@bambi25 povinné?! Je to starý zvyk, moderným životom dávno prekonaný, dnes už vydaté ženy čepiec nenosia. Ale nič proti nemu, ak sa ti to páči. Myslím, že tento zvyk pretrváva viac na dedinách (nič v zlom), na žiadnej "mestskej" svadbe som ho nezažila

ivka225
1. aug 2024

Vážení snúbenci, splnili ste všetky predpoklady, ktoré stanovujú zákony Slovenskej republiky pre uzavretie manželstva. Nakoľko však nevesta neabsolvovala čepčenie, vaše manželstvo nemôžem vyhlásiť za platné.

miskakyska
1. aug 2024

Ja som nemala... dcéra mala ..bolo to krásne 🥰

prasiatko30
1. aug 2024

Je to povinne. Ak ta nevycepcia nebude svadobna noc - tym padom svadobny/manzelsky sex a svadba je neplatna. Chodi to kontrolovat mravnostna policia davaj si na to bacha😂😂😂😂

guiseppinka
1. aug 2024

@ivka225 🤣

Ja som cepcenie mala, robila to muzova teta s krstnou, dcerou a prvou druzickou. Mali sme kroje, takze preco nie😊 ale napr sa napr mi nepaci to pytanie vienok snat alebo hlavku stat... toto by som si nedala🙈

30katrusa40
1. aug 2024

@bambi25 ja som mala ale len kamarát s partnerkou ktorý bol na svadbe spravil cepcenie. V podstate išlo len o srandu. Nerobili sme žiadny dojak ani folklórne súbory. Mne takéto veci prídu prehnane. Nemali sme.ani starejsieho ani hlúpe hry na svadbe a zabávali sme sa do pol siedmej rána.

januska12323
1. aug 2024

Povinné? Nie je povinné ani sa zobrať, mať hostinu ani prastaré zvyky.

martinka13
2. aug 2024

Na Tvojej svadbe nie je povinné nič, iba obrad, aby bola platná.

louise
2. aug 2024

Nie, nemali sme čepčenie. Svadbu sme si spravili presne podľa seba, bol to náš deň.

rorino
4. aug 2024

@bambi25 je to starý zvyk,pre tých ktorým sa to páči aj pekný,preto to nevesty chcú.A ďalšie to majú preto,lebo"čo by babky,tetky,svokry .......povedali"😂😂😂😂

limoncino
4. aug 2024

@30katrusa40 Tvoja svadba by sa mi páčila. Neznášam tie trápne hry na svadbe. Sesternica mala len zábavu po hostine a bolo to super.

sisska96
4. aug 2024

Nič nie je povinné... Iba zomrieť a platiť dane

sisska96
4. aug 2024

@limoncino ani ja nemám rada. My sme nemali žiadne hry, totálna blbosť

kris_tin257
4. aug 2024

Nemali, muž hráva na svadbách a hovorí že minimum neviest to máva 😊

30katrusa40
4. aug 2024

@limoncino u nás sa pilo jedlo a zabávalo. Len sa také tie riadené zábavy nepáčia.

limoncino
5. aug 2024

@30katrusa40 vravím, super svadba. Presne, najesť sa a zabávať, načo to trhať kvôli nejakým hrám, alebo trápnym vsuvkam starejsieho, ja celkovo tieto hry nemusím nikde.

lukbe
8. aug 2024

Každý robí, ako chce a nezáleží na tom, ci je z dediny ci z mesta.

pabla99
4. sep 2024

@bambi25 v sobotu mám svadbu a čepčenie nemám.