Jaky darek k narozeninam pro 12ti letou slečnu?

irriss
17. okt 2011

🙂 Poradte mi prosim cokoliv Vas napadne nebo co jste Vy pri takove prilezitosti darovali 🙂 ...
Narozeniny se blizi a mne se jeste nikdy nestalo, ze bych si nevedela rady... ☹
Je to vek, kdy uz devce prestava byt ditetem, ale "zena" to jeste neni... 😉
Rada se paradi, cte, uci ale nevynecha ani "hrani"...
Docela zoufala situace a den "D" se blizi...
Dekuju Vam vsem za odpovedi

montinka
17. okt 2011

hmmm oblecenie,knihu,kozmetiku,prstienok....hmmm mozno som pomohla,mozno nie. alebo skus nenapadne vypatrat co sa jej momentalne paci. 😉

oskorusa
17. okt 2011

nejaky pekny dennicek, kde by si mohla zapisovat myslienky, basnicky, alebo cokolvek co tesi alebo trapi jej dusicku. a mozno je uz aj v tom veku, ze by jej nevadilo prist o pocit prekvapenia, tak sa jej skus priamo spytat alebo vyberte a kupne spolu, co by jej spravilo radost. a nejaku drobnost ako prekvapenie. 🙂

titkovamiriam
17. okt 2011

oblečenie ,kozmetika 😉 ako ti už radili 🙂 alebo trebars ,,posedenie u kadernicky,, fuu mne sa tazko radi ked mam doma chalanov,vobec nemam prehlad. 😀 niake CD,DvD aj ked dnes si asi vsetko uz stahuju z netu 😒

salma22
17. okt 2011

no podla toho co ju bavi ak vies co sa jej paci alebo ci ma rada nejake doplnky uz je to velka slecna ....my mame tiez v rodine 12rocnu slecnu a rodicia jej este kupuju plysakov napr ma morsku svinku (zivu) chce hrozne psa ale mama jej ho nechce kupit tak uz sa s tym zmierila asi.....a jej sestra ma vtakov mozno by jej urobilo radost zvieratko take co by si nemusela vencit 🙂 alebo ma napadlo urobte si damsku jazdu a ked sa jej nieco bude pacit tak jej to vezmes k narodkam ci....?

dazdovka
17. okt 2011

Ahoj irriss, viem ze dvanastrocne oblubuju take vychytavky ako napr. praskajuci lak na nehty (je to podkladova vrstva, ktora sa nanesenim na neht trochu stiahne a akokeby popraska po povrchu, na to sa dava zase lak s inou kontrastnou farbou a ta sa zas vpije do spodnej vrstvy, urobi to efekt ako ked popraska zamrznuta hladina na jazere), ale to asi neni dost velky darcek od maminy. Svojej dcere som na jedenaste narodky dala spolocensku hru, nieco ako Aktivity, vola sa to Alias a je to hra na rozprudenie zabavy na party (hadanie, pantomima, popisovanie osob...). Jedine co si teraz nasa hviezda zela na dvanaste narodky je mobil s dotykovym display-om a velkym rozlisenim fotenia. Aj ked ja by som jej najradsej kupila akusticku gitaru, nech sa rozvija... Ak mi nieco este napadne, alebo sa dozviem od mojej pubertacky, napisem Ti do posty 🙂

janca13
17. okt 2011

Ja to už pár rokov riešim tak,že si napíše na papier 5 vecí kt.by chcela a my sa potom rozhodneme čo jej kúpime.(No a ostatné veci mi potom ostanú ako inšpirácia na Vianoce.) Tento rok si najviac želala MP4 a foťák a ešte je maniačka na náušnice. 😉

hoota
17. okt 2011

ahoj irriss, tak napriklad ja som mala najradsej, ked ma mama zobrala nakupovat, sama som si vybrala co sa mi pacilo, to som dostala potom ako darcek a k tomu este nejake mensie prekvapko. tak sa predislo tomu, aby som dostala nieco, co sa mi nebude pacit a zaroven som dostala aj nieco, co som necakala 🙂

sisaha
17. okt 2011

ahoj Irriss, no ja mam o rok starsiu slecnu od tvojej a uz mi avizovala co chce na Vianoce: mobil s dotykovym displejom, darcekovy kupon na navstevu kadernictva, nove cizmy, pripadne ine trendy veci. A nepytala si sa jej po com jej srdce piští 🙂 ?

irriss
autor
17. okt 2011

Strasne moc dekuju za reakce!!!Vezmu to od zacatku at na nekoho nezapomenu 😉
@montinka - uvazuju o prstynku..libil se ji jeden za vykladni skrini - znacka Thun..budu se snazit najit obchod Thun online - my bydlime ve mestecku, ktere je turisticke a vsechno stoji minimalne 3x tolik 😉
@oskorusa - denicku ma nekolik, pise a sklada basnicky, ale na Vanoce ji chci poridt elektronicky 😉
@titkovamiriam - v obleceni neni vybirava..necha to na mamince..je spokojena s tim, co ji vyberu ja..porad ale tvrdi, ze nic nepotrebuje (uvidime jak ji to dlouho vydrzi) 😉 CD si stahuje ale jen do Mp4..ma vyhranene male mnozstvi oblibenych a potrpi si na jejich originaly 🙂
@salma22 -plysaky jsou porad soucasti darku...i ja mam rada plysaky a uz jsem davno odrostla...ja si potrpin na ty velke..mam je jako ozdobu v kazdem pokoji 😖 Se zivym zviratkem bych se ji tam urcite trefila..ale uz ma kralicka, i kdyz chce pro nej(pardon pro ni 🙂 ) kamarada, ja jsem proti..preci jen zviratko je rodinny prislusnik a uz ted mam strach z "louceni"...
@dazdovka - o tech nehtach jsem zvazovala jednu takovou masinku..pak Ti na ni preposlu link, jestli je to dobre..a poradis....Zrovna vcera jsem videla video reklamu, kde do kelimu s vodu davala kapku po kapce laku a to tvorilo takove kruhy jak na hldine, pak tam strcila prst a sloupla a zustalo ji krasne zobrazeni na nehtu... 😉 Kytaru si take prala, ale nedostala se do kurzu ☹ ..a mobil s dotykovym displeyem dostala za krasne vysvedceni - studuje 2 skoly zaroven, tak si ho zaslouzila...
@janca13 - tento system je u nas na Vanoce 😀 😀 😀 ..ale ja jsem prisnejsi, u nas jsou jen 3 prani, ale ty Jezisek musi splnit....(moje deti jeste veri na Jeziska...jen nejstarsi syn uz ne..)Nausnice u nas take vedou..ale jen v lete..ma dlouhe vlasy a casto je ztraci...Mp4 i fotak uz mame...to je propblem, kdyz tem detem "nic" nechybi...ona mi na otazku neodpovida, protoze NIC nechce... 😒
@hoota - no to by bylo super..ale ona nechce NIC...ani obleceni si nechce vyzkouset, ani boty..nic....Rika, ze NIC nepotrebuje a nechce...Ne, ze by mela "vsechno"...ale nema potrebu... ☹ Je schopna snad jen v Knihovne otevrit kazdou knihu a zacist se..je to Knihomol (i 200 stranek za par dni), ale narocny
@sisaha - mobil s dotykovym dostala na vysvedceni, jak jsem uz pala nekomu vys...dostala ho za krasne vysvedceni - studuje zaroven 2 skoly a ma opravdu pekne vysledky, kupon do kadernictvi...pekny napad, ale v kadernictvi byla jen jednou..ma dlouhe tmave vlasy, ktere strihame jen tim zpusobem, ze zastrihavame..Letos na jare byla u me kadernice poprve a nechala si sestrihat vlasy podle kamaradky...dodnes lituje a ceka, az dorostou..pekne, kvalitni az do jara bly az na zadecek... 😉

Nejhorsi je, ze NIC nechce, ale neni to tim, ze by mela "vsechno"..kdepak...proste po nicem netouzi a mne to trapi, tak jsem ji chtela necim prekvapit...
Snad jedine prani je kralicek... 😉ziv ☹ (staci jeden) 😉
Prekvapeni preci jen vzdycky pmuze rozzarit oci a o to tu jde... 🙂
Diky moc..pokud Vas nco napadne..budu moc rada...ale od kazdeho z Vas urcite budu cerpat kousek na ruzne prilezitosti... 🙂

traktor
17. okt 2011

@irriss tak jej kup toho zajacika, ci?.nasa tiez dostala na narodky zajaca a stara sa 😉 ..a dostala aj prsten, parfem, ..a na co som ja hrda ?,,ci ako to povedat.. zapisnik, kde su nalepene fotky od malinka po teraz , na prvej strane je venovanie..a ze ju velmi lubime 😵 ..pripadne jej daj darcekovu poukazku, ..a nech sa sama rozhodne, na co peniazky investuje..vstupenky na daky koncert, predstavenie- o com vies, ze by ju bavilo..

irriss
autor
17. okt 2011

@traktor
ale my uz kralicka mame...druhy by pro nas znamenal dalsi vymezeny propstor pro neho a to uz si dalsi klec v nasem malem byte nemuzu dovolit... ☹
Koncerty jsou vetsinou az v Milane..to by byl problem...a Laura Pusini ted ma prestavku na nekolik let..snad az ten pristi.. 😉 a Avril Lavigne tu uz byla..ale my tu nebyli...
Penizky by neutratila asi za nic..je opatrna..utraci jen na veci do skoly... 😖

traktor
17. okt 2011

@irriss aha..som si nevsimla, ze mate..veru..aj my sme mali viac..teraz mame jedneho a viac nedoovolim..kralik potrebuje aj priestor..v lete je to ok..mame velky vybeh..horsie je to v zime..a inak ti tazko radit, ked na vsetko mas zdôvodnenie 😀 😀 😉 😵 ..tak neviem..zvolaj jej kamosky..a urobte pyzamovu party..ale ona o tom nebude vediet dopredu..jaj..no idem este dumat..bo neviem 😀

irriss
autor
17. okt 2011

@traktor
Utvrdila jsi mne v pyzamove party..jelikoz je to 30...udelame Halloween party...kdo chce, bude moct i prespat..takze i ta pyzamova neni od veci... 😉
ame na leto take vybeh, ale ta zima to neni na zviratko...my ho doma pustime jen vyjimecne ☹ a mel by mit 2hodiny denne vybeh...

Tezke radit mozna ano...ale zaroven se utvrdim , kdyz mam pochyby, tak si myslim, ze mi to pomohlo a jak...Manzel vyrustal v rodine, kde se nikdy nic neslavilo- zadne "zbytecnosti" 😉 ..takze ty vetsi darky - jako mp4, fotak,mobil dostala - to je jaksi "povoleno"...no a na malickostech pak "hresim" ja...a vzdycky to nejak zamluvim nebo svedu na nekoho jineho...Ja vidim v malickostech krasu...
No je to tezke..manzel je starsi, jeho mamce bude 90 let, jina zeme, jina kultura, uplne jina vychova...a pozustatky z valky zakotvene...Napriklad svatky, ty jsem zacla slavit az letos, snad pred 2ma tydny jsem se nastvala, a oslavila svatek sech v den svatku Francesky 😉 ☹ No zacinam jednat, neco jineho je, kdyz je zene 20 a muzi 40..prizpusobi se...ale kdyz je zene 40 a muzi uz 60...zacne protestovat a tak nejak konfrontovat leta... 🙂 ale to je jina kapitoa a uuuplne jine tema... 😉

irriss
autor
17. okt 2011

@dazdovka
http://www.ebay.it/itm/MACCHINA-DECORA-UNGHIE-7...

Mrkni na to, prosim..a pokud najdes link na Tvuj napad, budu rada..

irriss
autor
17. okt 2011

@dazdovka

https://www.youtube.com/watch?v=OO3NO29L50U

toto je snad neco podobneho, podle Tveho popisu +- 😉 nebo ne?

dazdovka
17. okt 2011

@irriss to video z youtube mi vyrazilo dych uuuuzasneee, inac touto technikou som videla zatial len farbit hodvabne satky, vola sa to mramorovanie a daju sa vselijake vzory spravit, takmer ako od Hundertwassera 🙂
Ja som pravdupovediac myslela len taky jednoduchy lak na nehty http://www.enii-nails.cz/laky-zdobici-laky-laky... velmi su teraz zhave v nasom meste, maju ich v jednej predajni a vsetky kamosky nasej krasotiny ich musia mat, tak chodime nakupovat na narodky toto. Co este musime kazde narodky kupit nasej slecne su knihy, ma velku spotrebu, perfektne su pisane knizky z edicie priserna veda http://www.reading.cz/autor/Nick-Arnold/ my ich kupujeme v slovencine a fakt su skvele, aj v cestine sme jednu kupili "Krvilacni Aztekove" ta je z edicie zameranej na dejepis, vrelo odporucam 🙂

filipal
17. okt 2011

@irriss mne tu vychadza len nejaka kvalitna kniha. hodnotna encyklopedia. moj syn si vzdy prial na Vianoce jednu z edicie Ikar- Vesmir, Clovek, Zem, vyslo ich vela (podla zujmov tvojej dcerky su iste aj v Italii podobne). alebo sa da kupit aj hodnotna beletria ako sada Pana Prstenov a pod.
este tipy:
Dazdovka ti radila este spolocensku hru, to si asi prehliadla. na pyzamovej party by sa uplatnila. 😅
moj syn raz dostal Sadu naradia na vyrobu cokoladovych bonbonov. (zo dva roky nam vyrabal bonbony 🙂 )
alebo mal eru pestovania mäsozraviek. su v roznych velkostiach a da sa k nim kupit aj minisklenik.
ak ma vytvarne zaujmy daju sa kupit rozne vytvarne pomocky, farby, stojan, stetce....
dobry dar je aj kreslo. existuje take vreco cimsi naplnene, ktore sa prisposobi postave a polohe. to je uz vyssia cena
dobra taska, alebo batoh ....

bodka70
19. okt 2011

http://www.alza.sk/praveke-akvarium-d191592.htm

@irriss, ak by si predsa len uvažovala o nejakom malom zvieratku, tak som ti poslala jeden link, toto dostala minulý rok moja staršia, mala síce len 10 rokov, ale myslím, že toto nie je až tak vekovo ohraničené 😉. Nám sa podarilo jedno zvieratko odchovať, Soničke sa to strašne páčilo. A nie je to "chov" na dlhé roky, ten "listonoh" vydrží len pár mesiacov a potom sa môže skúsiť zo zvyšných vajíčok vypestovať druhá várka. Je to pre také deti s vedeckými záujmami 😉.
Moja bude mať zanedlho 11 rokov a želá si hlavne knihy a oblečenie a ešte by chcela foťák a ísť na lyžovačku. Kozmetika ju zatiaľ vôbec neberie, ani celkove žiadne "babské" záležitosti. Minule sa rozčuľovala v kníhkupectve Panta Rhei, že prečo sú dobrodružné a sci-fi knižky pre staršie deti označené ako "chlapčenské". Že "dievčenské" romány sú "ogrc" 😀. Správny genderový postoj 😎.

irriss
autor
19. okt 2011

@bodka70
@filipal
No u nas se knizky doslova hltaji...dcera je knihomol, co zhlta 200 stranek za 2 dny...Posledni knizka ma necelych 500 stranek (precteno zhruba za tyden)..titul "Atlante di Smeraldo" od John Stephens...urcite by se i Tvoji "male" libila...dobrodruzna kniha, ktera bude mit asi jeste 2 pokracovani...Mrkni na net, je tam povidani o autorovi, podilel se na spouste znamych filmu a serialu ...😉
Jinak knihy kupujeme porad, i kdyz je "vybirava"...takze Knihovna je nas druhy domov..
Oblibene jsou i od Roal Dahl.."Cokoladova tovarna, Matilde, -doporucuje mi tu: knizku Carodejnice....." 😉
Pise do casopisu a maluje krasne, takze takove jako je : fotak, Mp3 ..Mp4, batoh,...stolni hry... mame i nekolikrat,-protoze casto vyhrava...
Zrovna mi tu rika, ze od prvni stranky se radkama muzes dotykat popsaneho dobrozdruzstvi, ze Te radky dostanou dovnitr..stavas se soucasti pribehu...(ja to necetla.. ☹)
Kazdopadne prozkoumam link..spolecne s ni...
@filipal koukam, ze jsi mi poradila vytvarny stojan..to je taky dobry napad...barvicky jake doporucujete? olejove? nevyznam se... 😉
Jinak Harry Potter ani Pan Prstenu na ni nezabralo... ☹
Dekuju moc...uz mam nejaky plan, az bude materialne zpracovan a doma, tak ho prozradim i Vam..diky moc vsem 🙂

bodka70
19. okt 2011

@irriss , teraz číta Soňa nejaké knihy o Atlantíde, netuším autora, musela by som sa znovu pozrieť. Dočítala Narniu, ešte chce na narodky posledný diel, lebo ten nemajú v knižnici. Harry Potter ju tiež priveľmi nezaujal, vravela, že je to príliš komerčné (podľa jej slov 😉. Ona má rozčítané viacero kníh, číta čosi o drakoch a Vikingoch a ešte by chcela Pána Tragáčika, potom by chcela aj niečo upírske - tie ságy - ale toto pravdupovediac zas nenadchýňa mňa. Tiež číta strašne veľa, niekedy až príliš, a občas mieša kvalitu s brakom, nuž ale aj toto patrí k tomu veku. Postupne sa naučí vyberať si kvalitu. Tiež som v tomto veku čítala občas aj "blbosti" i keď "úplné blbosti" 😀 som nečítala ani vtedy, potom som si už viac vyberala 😎 .

filipal
19. okt 2011

@irriss akrylove farby su lepsie. su rieditelne vodou a rychlejsie schnu, nesmrdia, daju sa pouzivat aj na akvarelovu techniku aj na netransparentnu metodu - daju sa nanasat v hrubych vrstvach ako olejovky.
chodim na vytvarny kurz a sama som presla z olejovych na akrylove. 🙂

Dahla mal rad aj moj syn, presne tie knihy, ktore spominas, aj pre dospelych su fajn jeho poviedky.
este jeho oblubeny - Artemis Fowl

uzite si to! 🙂 🙂 🙂

irriss
autor
19. okt 2011

@bodka70 Tak jsme se prenesli do prehistorie...a do italskeho linku, kde je cena dvojnasobna nez na Slovensku podle Tveho linku....ale popis je super a hodnoceni ostatnich 4 hvezdicky z peti..Libi se ji to..ale to ☹ pak zemrou? ☹

irriss
autor
19. okt 2011

@bodka70
no tak ja jsem zakazala a prisne, ze se nesmi rozcist vice jak JEDNA kniha.. 😀 ale ja jsem prisna matka 😉

bodka70
19. okt 2011

@irriss , no oni potom zomrú, maximálne pár mesiacov by ti mali vydržať, ale toto zas moja Sonička chápe, že to sú také tvorčeky, ktoré prosto takto žijú - veď také podenky žijú len pár hodín 😝 . Ale je to super, sledovať, ako mihajú tými priesvitnými telíčkami a chvostíkmi 😉 .
No a k tým knihám, ona MUSÍ mať rozčítané viac kníh, lebo niektoré má požičané a trebárs zložitejšie, tak tie si číta doma večer, na výlety a na návštevy (keby sa náhodou nudila 😝 ) nosí "oddychové" knižky, niekedy má niečo rozčítané a medzitým jej kámoška niečo požičia, tak začne čítať to, aby ju mohla rýchle vrátiť...

irriss
autor
19. okt 2011

@filipal
mrknem na autora Artemise.. 😉
dik i za radu ohledne barev....

tak ji to tu ctu a prijdu si jak blb...rika mi, ze ona to vi, ze to rikaji porad v televizi v Art Attack...porad pro sikovne rucicky .... 😉 😠

irriss
autor
19. okt 2011

@bodka70
no ta nuda je u nas take porad jako omluva, kdyz sebou taha knizku..nejvic silim, kdyz chce tahat knizku za 30eur na plaz...
..k tem rybickam..mozna, ze i to jejich "umrti" prezijem, i kdyz jsme vsichni litostivi...vyhodou je, ze se snad k nim tolik neprilne..no nesmime se s nima prilis mazlit.. 😀

bodka70
19. okt 2011

@irriss , no naša Sonička nášmu dala aj meno a potom keď zomrel, vykopala mu hrobček a dala ho tam v plastovej škatuľke. 😝

irriss
autor
19. okt 2011

@bodka70
nam uz zemrelo 24 krecku..prinesli jsme jednoho, pak mu koupili kamarada, mezi sebou se rozmnozili...navzajem se sezrali...a je z nich 24 skatulek. pod kytickama... ☹

lenka3007
20. okt 2011

Ja mam tak isto staru neter a ju vzdy potesi nejake super oblecenie, nejaka vychytavka, najlepsie niečo znackove, alebo novy mobil, kredit... ty pises, ze rada cita, tak zisti ake knihy a co este nema, tak nieco urcite vyberies... alebo nejake striebro, bizuteriu, mozno aj nejaky nie moc vyrazny lak na nechty... z hier uz skor nejaka spolocenske hra, puzzle....

bodka70
20. okt 2011

@irriss , 24 mŕtvych škrečkov, páni, to je už riadny masaker. To znie pomaly ako názov nejakého hororového filmu 😝 .