Išli by ste za krstnú mamu dcére kamarátky?

27. nov 2023

Ahojte išli by ste za krstnú mamu dcére kamarátky ? Je to moja kamarátka od detstva no čím viac zisťujem že nie sme si až tak blízke ako sme si mysleli,ideme sem-tam na kávu stretneme sa aj s priateľmi ,ale rozmýšľam že za krstnú nepôjdem,lebo mám pocit že vnútorné sa o mňa kamarátka vôbec nezaujíma,aby mi písala že ako sa mám ,ako sa mi darí v práci ani nič tak neviem...pritom keď ju volám von alebo jej napíšem tak ide ,a zas neviem keď chcete ísť niekomu za krstného či by ste si nemali byť s tými ľuďmi blízki ...aký máte na to názor ?

ibatanecnica
27. nov 2023

ja som tiež takto odmietla ísť za krstnú. Chceli krstnú iba tak, aby niekto bol, a koniec. Ja som povedala, že by som sa nemohla tváriť, že nemám krsňa. Žiadne návštevy a pod. A nič sa nestalo. Krstnú vybrali inú a dobré vzťahy máme doteraz. Vidíme sa občas, pokecáme ale to je tak všetko.

stanulienkat
27. nov 2023

Nie, nesla.

trema
27. nov 2023

Nie

birika
27. nov 2023

nie

alickapusinka
27. nov 2023

nie nešla.

rorino
27. nov 2023

Môj syn má krstnych mojich kamarátov,vzhľadom na životné okolností sa stretávame malo,ale taký je život,ale vychádzame dobre.

celli
27. nov 2023

Ja som kamarátkinej dcére krstná. Oľutovala som...už by som takú chybu nespravila. 🙄

autor
27. nov 2023

@celli prečo ?

domkakvet
1. dec 2023

Stretavate sa mozno aj preto menej, lebo ma menej casu.

kornelies
3. dec 2023

Krstna mama musi splnat funkciu krstnej. Co znamena narodeniny, meniny, Vianoce, Mikulas, letne prazdniny, popripade zimne prazdniny sa musi venovat. Plus navsteva, postaranie sa o dieta, ak rodicia potrebuju. Ak nemas toto splnat, odmietni.

deginko
3. dec 2023

Nešla

elanor
3. dec 2023

@kornelies vytnam krstnej je ale niekde uplne inde ako v starani sa, ked rodicia nemozu. To si trosicku pleties….

cacianka
3. dec 2023

@kornelies úplne mimo

kornelies
3. dec 2023

@elanor Viem, co znamena vyznam krstnej mamy u krestanovej. Treba sa starat aj o duchovnu stranku.

kornelies
3. dec 2023

@cacianka Viem, co hovorim. Krstna mama sa stara aj o duchovnu stranku, ale sa ocakava aj starostlivost o krsniatko. Hlavne ma nepoucuj, viem, co treba a co nie.

cacianka
3. dec 2023

@kornelies prečo poúčaš ty mňa ?!
Nemusí
Neočakáva

elanor
3. dec 2023

@kornelies nie aj o duchovnu, ale hlavne o duchovnu, resp. o duchovnu. NIc viac a nic menej.
A to, ze niekto ocakava okazale a drahe dary, je, no, ako to povedat slusne?
Keby sa nieco stalo, pred zakonom su krstni rodicia v podstate nicovite nic...
Krst ma iba nabozensku a duchovnu "funkciu", pred svetskym zakom je to irelevantne.