Ideme na birmovku priateľovmu synovcovi

bladymary321
23. apr 2017

Ahojte baby, prosim o radu. Ideme dnes priatelovmu synovcovi na birmovku ale nie sme krstni ani nic....tak ze ci sa mu dava nejaky dar alebo co. Ja niesom veriaca ani to neriesim tak neviem. Dakujeeeem 🙂

stankadu
23. apr 2017

ahoj, u nás takéto veci fungujú tak, že ked sme pozvaní, tak sa dar alebo peniaze dávajú. Ak na slávnosť ideme "len pozrieť", tak nedonesieme nič. No každý má iný zvyk.

bladymary321
autor
23. apr 2017

@stankadu a aky dar? Lebo pre mna je to cudzi clovek...s priatelom sme spolu ani nie rok (ale uz mame babo na ceste,zejeme spolu atd) no on to neriesi,ze nic ale mne to je blbe nic nedat. Nejdeme do kostola ale ku nim domov potom

lilyianka
23. apr 2017

@bladymary321 ak ste pozvani na birmovku prip aj na obed tak ja osobne by som tiez nieco dala...
Min.rok mal sestrin syn prijimanie a ja som mu dala napr urobit tortu...
Muz ma 2 krsniatka (vize uz aj ja) a na prijimanie davame dar..

bladymary321
autor
23. apr 2017

@lilyianka :( no mame tam byt o 2 hodiny... tak to tortu asi nedam :D

stankadu
23. apr 2017

peniaze do obálky. Lebo čo teraz zoženieš? Na takúto príležitosť sa kupujú hodnotnejšie dary. Ja by som dala tak 30€. Ale zase ked priatel vraví že nič, tak nič. Ako môj muž zvykne vravieť, je to moja rodina a ja som takto rozhodol. A basta. 😉

anjelic
23. apr 2017

@bladymary321 kúp pekný pohľadnicu alebo taký obrázok /mávajú v papiernictvách/ ku tomuto sviatku, tam dolož peniažky podľa svojich možností a hotovo...nebude ani také neosobné, ale zas ani to neprepískneš.

janinah
23. apr 2017

Zrejme idete na obed a je hlúpe prísť s prázdnymi rukami,rovnako je hlúpe ísť v den birmovky a neísť do kostola,len na hostinu potom....ak si pred pôrodom a nevládzeš,tak ok,ale to neriešim....aspoˇn 20 eur do obálky by som dala,čo už teraz na poslednú chvíľu kúpiš...

lilyianka
23. apr 2017

@bladymary321 nemyslela som,zr mas dat robit tortu...ale ako baby radili peniaze do obalky a vybavene...
Aj ked uz si to urcite nejak poriesila 😉