Hranie chodníkov na svadbe

rybickadory
9. júl 2020

Ahojte,viete mi povedať,koľko stojí hranie chodníkov na svadbe?ďakujem

simsalabim
9. júl 2020

@rybickadory co to je hranie chodnikov? 🤔

rybickadory
autor
9. júl 2020

@simsalabim to je keď ide ženích po nevestu,tak mu tak dvaja-traja muzikanti hrajú na cestu,potom hrajú neveste pred domom keď po ňu príde a pred kostolom.

h2
9. júl 2020

@simsalabim Tiež som nevedela, ale toto sa mi podarilo vygoogliť:

Ľudovky s tradičnými nástrojmi, ako harmonika, saxofóny, trúbka, bicie. Kapela zahrá na dvore u ženícha, so ženíchom a hosťami ide po nevestu, hrá u nevesty na dvore a odprevadí ich spoločne do kostola alebo na radnicu, zahrá do nálady so svadobným sprievodom pred obradom ako aj po obrade. Celý svadobný sprievod je veselý, živá hudba pritiahne veľa zvedavých očí...

Hranie na chodníkoch je nadštandard k nášmu celovečernému hraniu na sále, alebo výnimočne aj ako samostatné účinkovanie na chodníkoch, a ďalej pokračuje v sále, ako spievanie pri stole, a zabávanie hostí, cez prestávky popri DJ.

simsalabim
9. júl 2020

@rybickadory aha, dik za vysvetlenie. Ja ako rodena BA taketo tradicie nepoznam. Ale nemohla by to hrat ta ista kapela ako potom na hostine?

rybickadory
autor
9. júl 2020

@simsalabim tam už bude DJ🙂

nika82
9. júl 2020

@rybickadory popytaj sa nato na mojasvadba.sk

rybickadory
autor
9. júl 2020

@nika82 ďakujem

lenka2710
9. júl 2020

@rybickadory ahoj, mne zobrali 50€, som z Kysuc

lenka2710
9. júl 2020

@rybickadory a ved aj ty 😉

lenka2710
9. júl 2020

@rybickadory ale nám hrala chodníky ta istá skupina ako na svadbe, keď ty budeš mať DJ, tak to neviem koľko by ti zobrali, aby sa im to oplatilo 😊

ukulela
9. júl 2020

@rybickadory určite záleží od kapely/muziky. Ak to ale majú byť aspoň tri nástroje, husle, basa, viola, tak si rataj tri kusy krát minimálne 3 hodiny - to nad sumou ako 50 ani nepemyslaj. Kamoš mal na svadbe kapelu z konzervatória za 200 tuším a teraz sú z chalanov hviezdy, musel by hádam jednu nulu pridať 😀 takže nájdi daného primasa a opýtaj sa. Alebo možno poradí starejsi, ak máte ...

fokuska
9. júl 2020

Ja tuto tradiciu poznam, ale u nas sa tomu hovori "hudba na odobierku" alebo "na pytanie nevesty", klikla som na temu, lebo som tiez netusila co znamena "hranie chodnikov" - rozmyslala som ze aka hra sa nazyva chodniky a ze na svadbe tuto hru maju svadobcania hrat :D

Cena bude zavisiet aj od toho ako dlho maju hrat. Kamoska mala tak, ze jej hrali uz pri priprave a obliekani zenicha, ked prichadzala k zenichovi rodina a spolu s nimi potom isli vypytat nevestu, tam zahrali a potom hrali celu cestu do kostola. To bolo niekolko hodin spolu. Je ine ked pridu k zenichovu, odprevadia k neveste, chvilku zahraju a cele to trva 1 hodinu.

deti95060810
9. júl 2020

to je pekné, určite to pritiahne spoluobčanov...a navodí tu správnu atmosféru....
skús sa opýtať vo vašom meste nejakej folkl. skupiny....
Môj bratranec takto volal Šarišan - nie celú skupinu, prišli len asi 3 , ale zahrali super...Však niekedy stačí aj harmonikár, alebo huslista...

elizabeth175421
9. júl 2020

Ja som mala svadbu v 2018. Všetci cenovo relatívne okej (do 200€) boli obsadení rok dopredu a ostatní pýtali minimálne 350€, čo sa mi zdalo hrozne veľa. Nakoniec mi známa, čo bola aj na svadbe vybavila, ale cenu som sa dodnes nedozvedela :/.. Tým chcem povedať, že treba rátať minimálne tých 250€, aj to sa mi zdá málo, keďže ja som mala ponuky aj 600€+

rybickadory
autor
10. júl 2020

@lenka2710 ďakujem😊