Hodnota daru pre sestru

18. jún 2022

Ahojte, za akú cenu cca kúpiť dar na svadbu mladšej sestre - ja som normálny človek, žiadny boháč, mam rodinu, záväzky, vychádzame každý mesiac akurat, sestra zarába 3000€ je lekárka, dobre zabezpečena bez záväzkov, ona mne na svadbe nedala nic, ja sa chcem zachovať aspon standardne ako sa patrí preto sa pýtam na sumu, ďakujem

babovka2321
18. jún 2022

Joj to je skvela sestra, kup jej nejaky lapač prachu 😅

eeffka
18. jún 2022

Nemyslis vazne toto, ked moja sestra mladsia slobodna zarabala 3x tolkoako ja v zahranici stale mne a detom nieco kupovala, niekedy som sa citila ako chudera ☺️. Takej sestre co sa nezmohla na ziadny svadobny dar by som kupila kyticu a sadu tanierov.

prasiatko30
18. jún 2022

Ako otazka je preco ti na tvojej svadbe nic nedala - lebo akurat vtedy studovala? Vsak ty musis vediet ake mate vztahy a ake chcete mat vztahy🤷‍♀️

majki_ki
18. jún 2022

@prasiatko30 presne toto mi napadlo, že možno bola len študentka, ja som tiež sestre nedávala nič, na jej svadbe som mala 15 rokov 🙂 a ona mne dala, vydávala som sa 13 rokov po nej

klarolinne
18. jún 2022

No keď jej niečo chceš, nedala by som peniaze. Tie očividne má narozdiel od teba, navyše ti tiež nič nedala. Aj keď je zas pravda, záleží prečo ti nič nedala, ak bola študentka, tak je to normálne. Verím, že ti hádam pomohla okolo svadby inak. Ty musíš vedieť aké máte vzťahy. Hlavne chcieť niečo dať a mať pocit, že musíš. Myslím, že sestra ak vie, že na tom nie si finančné ok, asi by ani nechcela aby si robíš starosti.
Ja by som kúpila nejaký pekný fotoalbum alebo niečo na tento štýl. Niečo na pamiatku 🙂

autor
18. jún 2022

Ano, študovala, ale teda posledny ročník vš a bola na tej svadbe z partnerom, ktory uz bol pracujúci, ale tak preto sa pýtam koľko sa štandardne dava, kedze akceptujem ze ok nedala nic spolu s ním ze este studovaka

prasiatko30
18. jún 2022

Bola na tvojej svatbe s frajerom a to mal frajer vycalovat zo 2 tisicky za sestrin dar🤔🤦🏽‍♀️

autor
18. jún 2022

@prasiatko30 ved ja to akceptujem ze nedala, preto sa pýtam koľko sa štandardne dava... A teda doplním som info ze financne je na tom ok a my teda tak normálne

eeffka
18. jún 2022

Tak to meni situaciu 🙈 to vazne citis krivdu ze ti studentka a jej frajer co s tebou nic nema nic nedali? Hanba. A slusny host dava tak aby zaplatil jedlo, cize cca 25×pocet osob a navyse ak na to ma.

lalala94
18. jún 2022

Ja som dala bratovi 200€ - bolo to v roku 2019, kamarátom som dávala po 100€.

mikadooo
18. jún 2022

My sme dávali stovku braškovi. Ale my sme taká rodina, že u nás sa nikto neurazí, aj keby som dala dvacku. Riešila som to ale práve z tohto dôvodu s ostatnými súrodencami, že koľko idú dať, nech teda dáme všetci narovnako, takže sme dali každý stovku bez rečí a úvah či je to veľa/málo.

elizabet173
18. jún 2022

To bolo ale treba dodat, ze nezarabala, studovala, aj ked 100 eur dat mohli, ked boli dvaja na svadbe. Ak idete ako rodina, dajme tomu styria, tak mi pride 200 - 300 eur optimalnych

saska85
18. jún 2022

Ja som bratovi dala 200e

zuzanazu85
18. jún 2022

Nechápem,prečo sa mieša rodina a peniaze,hodnoty darov. Veď je sestra a máte k sebe vzťah- sestry 😔. Či to len ja tak beriem? 🤭 Bratovi by som dala aj to posledné 😊.

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zmrzlinka2021
18. jún 2022

My zvykneme kupovat dary do 50, max 70 EUR. Peniaze sme zatial na ziadnej svadbe nedavali.

Pre mna dary nie su "jazykom lasky", ovela viac ma potesi ludsky zaujem

majlo1234
18. jún 2022

Dala by som minimalne stovku, ako na kazdej inej svadbe. Pokial mate na viac, dala by som viac, predsa je to sestra

tahomi
18. jún 2022

To, ze ti sestra ako studentka nic nedala je podla mna normalne. A daj tolko, kolko vam nebude chybat v rozpocte, darmo ti budeme pisat kolko by sme my dali. Ale teda nerozumiem co ma jej svadba spolocne s tym kolko zaraba a ake ma zavazky, ved je to tvoja sestra 🤦🏻‍♀️

ankare
18. jún 2022

Podľa možností.... 100€ je fajn pre Vás?

ninusa221
18. jún 2022

Pozri my sme tiez boli na svadbe priatelov sesternici ja som študentka on zarába a teda jeho mama dala dar novomaželom za nás oboch. A nebolo mi to vobec trapne pretože ked ideme na hociakú oslavu buď jeho rodine alebo mojej riešia to naši rodicia, niesme zobratí. Niesme proste samostatná rodina. Ja by som jej urcite nieco kupila…

katulienkax
18. jún 2022

Ježiš to sú mi vzťahy, preboha jasne že švagriná študentka mi nič nedala ale ja som jej na svadbe dala, veď nemôžem pozerať že ona študovala a nič nedala keď nemala, ani bratranci nič nedali, lebo študovali, dali len ich rodičia.

21anjelik19
18. jún 2022

Tiez som bola sestre na svadbe s frajerom a nič som jej nedala, lebo som bola študent bez peňazí ...... ona mne dala peniaze aj dar.....ja zase dávam jej deťom teraz 😊

solange7
19. jún 2022

Ved jej daj standardnu 100vku do obalky a neries.

milenke
19. jún 2022

Minimálne 100€
Na tanier sa vždy dáva... nezáleží či sú mladomanželia chudobní priemer alebo bohatý to je úplne jedno...