Gratulujete aj bez oslavy?

1. júl 2024

Ahojte, uz dlhsi cas neoslavujem narodeniny. Jednak som to nemala nikdy rada, na oslavy som si nepotrpela a jednak byvam s priatelom v inom meste ako moji rodicia, takze nie stale vyjde, aby som cestovala domov v case narodenin, aby som oslavila, takze som si od toho aj odvykla.
A uprimne, s priatelovou rodinou robit oslavu nepotrebujem. Uz viackrat som im povedala, ze nechcem, aby mi davali dary, ale to ako hrach na stenu sypat, lebo jednoducho sa to slusi...🤷‍♀️
Ked mi v den narodenin poslu sms podakujem a tym to pre mna hasne, ale oni silou mocou tyzdne pripominaju ze kedy k nim prideme, ze nech mi zagratuluju a daju darcek. A jak naschval aj meniny aj narodeniny mam v jeden mesiac takze sa to natahuje cely mesiac a mne je to neprijemne🙈
Ja viem ze dary sa nemaju odmietat, ak ti niekto chce dat silou mocou tak mas prijat...ale zas mi pride aj trosku odveci, ze silou mocou ti chce niekto gratulovat a vyzaduje stretnutie, ak nebol pozvany na oslavu/posedenie...
Neexistuje na to nejaka etiketa? 😀 ze gratulacie iba v den narodenin alebo v den oslavy, inac je to neslusne?
Alebo aky mate nazor na to vy? Gratulujete aj bez oslavy? Potrebujete dat silou mocou darcek len aby sa nepovedalo? Alebo sms na sviatok uplne staci? Dik za nazory.

nepovedaloDik za vase

januska12323
1. júl 2024

Gratulujem len cez správy. Ak chce oslávenec robiť oslavu a pozve ma tam tak prídem a gratulujem s darčekom tam. Inak sa nikde nepchám. Neslušná je hlavne ignoracia tvojich požiadaviek.

reanda
1. júl 2024

to ti kto povedal, ze odmienut dar je neslusne? odmietnut dar, ktory nechces, je nutne.. teda ak ti na sebe zalezi.. ak ti na sebe nezalezi a viac ti zalezi na spokojnosti ostatnych, tak bud 'slusna' a usmievaj sa a prijimaj nechcene dary, no ..

matkav21
1. júl 2024

ano gratulujeme si v ramci blizkej rodiny aj bez oslavy (aj svokrovci), ale zase nikto ma denno denne nebombarduje, ze kedy si pridem po dar. Ked sa najblizsie stretneme, tak si dodatocne zagratulujeme. A ked teda vyslovene niekto je nedockavy a chce mi ten darcek dat, tak by som povedala, nech sa u nas zastavi, urcite by som nesla za to ja, pokial sa mi tam nechce ist na navstevu

salamistka
1. júl 2024

nemali by oni chodiť za tebou, keď ti chcú gratulovať? u nás je dohoda, že si nič nekupujeme, len deťom v rodine a všetci sú spokojní

autor
1. júl 2024

@salamistka neviem, asi mali no. Ale vedia ze ja ich nezavolam, kedze mi na tej navsteve na narodeniny nezalezi, a az taki drzi nechcu byt ze pridu bez pozvania. A vedia ze ich syn na navstevu skor ci neskor pride a s nim teda aj ja.

rorino
1. júl 2024

Gratulujeme cez sms,ak v ten deň nebudeme spolu,a keď sa stretneme tak aj symbolicky darček,aj po mesiaci,či dvoch,ako to vydá.