Granule do útulku namiesto svadobných kvetov

1. júl 2024

Ahojte planujem svadbu a chcela by som do pozvánky napísať niečo v zmysle ze si veľmi vážim že chcú hostia priniesť kvietky ale viac by nás potešilo krmivo do útulku. Myslíte si že je to vhodné? Kamarátka to takto mala ale žiadala o drobnosti pre detičky do domova/nemocnice drobnú hračku, pastelky atď...Hostia to pochopili a bolo to milé gesto 🙂 nakoniec zdieľala aj fotku ako to boli zaniesť s manželom v detskej nemocnici🙂...všetci vieme ze kvietky sú dráha záležitosť a keď už hostia chcú nechať nejaké to euro v kvetinarstve radšej by som to využila na naplnenie hladných brušiek 🐈🐕...ďakujem za spätnú väzbu🙂

dzescebuly
1. júl 2024

Môj názor je nie,nie je to podľa mňa vhodné ale je to tvoja svadba tak urob ako uznáš za vhodné

dettilv
1. júl 2024

Ja som s tým v pohode. Takže za mňa ano

sisa_s
1. júl 2024

Napad fajn, ale vacsina hosti kupi asi lacnejsie granuly (a tahat so sebou x kg balikov na svadbu je neprakticke) a co viem, utulky beru len vybrane kvalitne znacky...

zuzinka888
1. júl 2024

Aj ja som bola na svadbe ako host, kde bola takato poziadavka a nemali sme problem. Dcera vyrobila "poukazku" kde sme pripli 20 a odovzdali pri geatulacii. Tam je asi potrebne aj uviest ako si to predstavujete. Lebo co potim ak ti histia pred kostol divezu vrecia z krmivom? 🤣🤣. Lebo aj to bolo- nate toto poriesene? Kto to hodi do auta, kde to uskladnite kym to odvezuete do utulku.....

autor
1. júl 2024

Takéto niečo mala kamoška len tam teda mala nie žeby ale tu drobnú hračku pre deti

viestta
1. júl 2024

Za mna pekny pocin, vobec by mi nevadilo, ak by som sla na svadbu s vreckom granuli, ale odporucam napisat do poziadavky aj kvalitne zancky. Lepsie kilove vrecko kvalitnych ako mech supermarketovych

autor
1. júl 2024

@sisa_s tak samozrejme nik nežiada 10kg vrece, sú aj 500g balenia

pribinak
1. júl 2024

Posledná svadba bola od miesta bydliska kde žijem 150 km, ja, nahodena, vycesana, drahý parfum, muž v obleku, syn vycesany a teraz mame hľadať útulok a ťahať sa tam s vrecom granúl ….

To radšej podporím miestne kvetinárstvo a kúpim ti kyticu. Aj tá kvetinárka si musí na seba zarobiť. Kvety sú taka symbolika a na oslavy jednoducho patria

Veď kvety môžeš rozdať, dať do kostola, dať pri lúčení odchádzajúcim hosťom, …

blaazi
1. júl 2024

Tak za mna urcite nie... Ta kvetinka alebo dar vyjadruje nieco, co pre mna granule naozaj nevyjadruju. Mne osobne to vadi a nepaci sa mi, ked mi pride pozvanka s podmienkami ku gratulacii. Pride mi to vynutene. Kazdopadne to uz radsej poprosit, aby vam dali financny dar, ktory pouzijete podla vlastnej uvahy _ a to uz nemusi nikoho zaujimat, ci ich pouzijes na utulok, svadobnu cestu alebo na zariadenie bytu.

maca1984
1. júl 2024

Za mňa áno. Boli sme na svadbe kde si tiež želali miesto kvetov krmivo /aj napísali aké značky a že to nemajú nosiť na obrad-hostinu ale na miesto ubytovania/. Tam sa všetko to krmivo dalo a novomanželia to potom odniesli do útulku.
Ja všeobecne nemám rada rezané kvety, nechcem také dary (nech to znie akokoľvek povrchne), takže ja som bola za takúto možnosť pomôcť rada.

zojazoja
1. júl 2024

Ja som veľký psickar, ale keby toto mojej mame napríklad poviem, ktorá ma problém kúpiť našim psom na Vianoce jednu hracku..že to není osobné pre nas( keď my nič nechceme a povieme aby si nerobila starosti, že nech kúpi jednu hracku psiu, to nás poteší)..tak neviem ako ti na to zareaguje starsia generácia.. ci ich to neurazi..

masinka
1. júl 2024

Vzdy lepsie ako pytat skrabkacie zreby, to mi pride ako vrcholna traposina. A mozno by bolo lepsie uviest cislo uctu utulku a poprosit hosti nech namiesto kupovania kvetov prispeju (vo vasom mene), lebo aj ked kazdy donesie len 500g vrecko, bude s tym ostara a mozno to aj tak psikom vyhovovat nebude ak su zvyknuti na konkretnu znacku. Ale teda zalezi ci to chces vazne ako pomoc utulku, alebo si ako celebrita potrebujes spravit fotecky ako to slavnostne ides odovzdat.

7miriam77
1. júl 2024

Perfektný nápad, určite milión krát lepšie ako kvety, ktoré o dva dni pôjdu do smetí. Havkaci sa potešia 👍🥰🐶🐶🐾🐾🐾

autor
1. júl 2024

@masinka nikto tu nehovorí o fotečkach...vravím o tom ze stále vidím výzvy na internete ako útulky prosia o krmivo lebo skratka nemajú...tak mi to prišlo ako dobrá cesta skúsiť ich aj takto malom podporiť🙂...keby každý hosť z 50 donesie najmenšie 300g balenie granuliek to je 15kg co není malo 🙂

autor
1. júl 2024

@pribinak no mne zas príde toto divne...dat kvety odchadzajucim hosťom....akože ďakujem ze ste mi doniesli kvety ale mam ich toľko tak si ich vlastne zoberte ? Ci ako ste to mysleli

pribinak
1. júl 2024

Bude niekto odchádzať? Dostala som veľa kvetín, Evi pod si vybrať nejakú kyticu, alwbo pri odchode z kostola, schmatnem prvé 4 kytice a dám kostolnikovi že na

Niečo komplikovane? Alwbo…

guudy
1. júl 2024

Za mna v pohode napad. Najlepsie by bolo, ak by hostia darovali peniaze (ucet/hotovost) a tie pouzijete na podporu utulku. Napisat to tak do pozvanky.
Uz som zazila aj zbierku pre miestnu ZUS 🙂

guudy
1. júl 2024

@pribinak aj podla mna je divne darovat kytice, to sa hostia mozu rovnako urazit, ze obratom icj kytica skonci u niekoho ineho… za mna radsej tak, ako som napisala vyssie.

bolarazjedna
1. júl 2024

My sme na takej svadbe boli pred 5 rokmi, tiež želali si krmivo pre psov namiesto kytíc, potom dali na FB foto ako boli odniesť cca 250kg granúl do útulku, odkiaľ majú aj svojho psíka.

pribinak
1. júl 2024

@guudy však to tak urobiť nemusí, je to len príklad

liusa82
1. júl 2024

@autor ja ako milovník zvierat a podporovatel by som súhlasila okamžite🙂 konečne niečo iné,zaujímavé a ešte aj krásne gesto.Kto ti toto neodobrí a povie že je to kravina,tak nemá srdce na správnom mieste

personality
1. júl 2024

Áno, ale napíš tam aj značky aké majú kúpiť a nielen granule môžu aj konzervy.

aweramina
1. júl 2024

ahoj krasny napad na zapade, kde je mentalita viac sa starat aj o nudznych je toto normalne..lenze 1. utulky su plne psov ktori maju zazivacie problemy alebo ine sposobene tym ze predtym dostavali pomyje alebo granule z obchodakov. vedia ake granule potrebuju, uprimne neverim ze tvoji hostia pojdu na nete hladat spec. granule a budu ich vliect na svadbu...ak mas inteligentnych hosti vyber is utulok a napis co na internete ziada. Na tychto stramkach je rozpis co utulky potrebuju https://www.google.com/search?q=pomoc+utulkom&r...

aweramina
1. júl 2024

ja som zlozila basen ze si nezelam hmotne dary len peniaze lebo vsetko mame a peniaze sli tym co potrebovali...

madeincssr
1. júl 2024

Ja by som bol tiez za. A nasledne prijal vsetko bez "sudenia". Kto sa s tym stotozni, prinesie [kvalitne] granule, kto nie, prinesie kyticu alebo nieco ine. Ved aj tu vyzvu mozes formulovat "makksie" (skor ako prosbu), aby sa kazdy mohol slobodne rozhodnut.

ysseba
1. júl 2024

Moja kamoska to presne takto mala. Ze namiesto kvetov granule do utulku. Respektovali sme to, granule sme priniesli. A tiez potom rozposlali fotku z odovzdavania.

milanemila
1. júl 2024

Podla mna je to myslienka pekna. Ja si z pohladu hosta nie uplneviem predstavit teperit sa na svadbu s 20kg balikom granul 🙈

januska12323
1. júl 2024

Myšlienka pekná ale mne ako hosťovi by sa to teda riešiť nechcelo. Nemám psa, netuším čo jedia a kde sa to dá u nás kúpiť, potom to niesť na oslavu a dúfať, že budú manželia spokojní.
Viac by mi vyhovovalo keby vypýtate peniaze a napíšete na čo ich chcete použiť - krmivo.

heln
1. júl 2024

ano, kludne to tak urobte. niektori ludia to tak robia. myslim, ze som to presne videla na fb nejakeho utulku, ze prisli novomanzelia do utulku a doniesli granule. bolo to mile a utulok sa potesil. mozno by bolo dobre dopredu oslovit konkretny utulok, ake by preferovali krmivo.

medda_beda
1. júl 2024

Pekné gesto 🙂 len by som možno porozmýšľala nad tým, že by bolo možno lepšie ak by vám prispeli finančne lebo áno útulky majú určené značky granúl a nie každý má po ceste alebo blízko nejaký zvierací obchod.
Vyzbierať a potom za to kúpiť granule.