Finančný dar na svadbu

27. jún 2024

Ahojte, prosim vas, kolko € by ste momentalne dali do obalky na svadbu v tomto roku za par a dieta do 3r.? A kolko na redovy? Dakujem krasne.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. jún 2024

PS: vychodne Slovensko

pribinak
27. jún 2024

Komu ideš? Súrodenec? Kamoska? Sesternica?

autor
27. jún 2024

@pribinak pardon, sestre.

pribinak
27. jún 2024

Tak napr 200 eur + kytica

elanor
27. jún 2024

bratrancovi sme davali do obalky minuly rok 500e

petamich
27. jún 2024

najlepsej kamoske som davala 500€, redovy nemala, sestre netusim kolko by som dala

ono je ale jedno kolko by som dala ja, kazdy mame ine financne moznosti a zvyky

mariska1989
27. jún 2024

Pripnem sa . Čaká nás svadba manželov kamarát sa bude ženiť nie sme úplne v kontakte teda manžel . On na našej svadbe bol sám . My ideme 5 ja s manželom a 3 deti ( 13 /10/4) koľko do obálky a koľko do košíka o pol noci 🤔 naposledy sme boli pred 10 rokmi a vtedy sme dali 100€

vanilkovazmrzka
27. jún 2024

Kamosom 100 rodine 200
Cca

janai1
27. jún 2024

bratovi som dávala iba za seba 500€.
Keby som mala +1 bolo by to viac. Redovy nemali.

vkatush
27. jún 2024

Záleží, koľko ti financie dovolia, ale sestre sa patrí dať poriadne. Pod 200 obálka by som nešla. Mne len kamaráti dávali po 100/pár, rodina 150/200 a najbližšia rodina ešte viac.
Samozrejme, ak na to nemáš, tak aj 100 je pekné a snažiť sa jej pomôcť pri prípravách alebo počas svadobného dňa, nech nie je v strese.

autor
27. jún 2024

Zienky, segra nam dala na nasu svadbu 50€. Tak 500€ nehrozi. Plus o par tyzdnov cakame druhe babo. Dakujem za tipy, myslim ze dame max 150€. Lubim ju, no momentalne si viac dovolit nemozeme. Plus kadernicka, licenie atd. Platime si tam aj ubytovanie na noc. Vdaka, este raz.

janai1
27. jún 2024

Tak načo sa pýtaš potom keď aj tak môžeš dat max. 150€ ?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. jún 2024

@janai1 vies co zaujimalo ma kolko sa zvykne davat. Lebo ma odpalilo nedavno ked degra povedala ze nejakym vzdialenejsim kamaratom davali s priatelom 200€. A spomenula som si kolko dali nam s manzelom. Ako nie v zlom, zeby som citila hnev alebo nieco podobne, iba ma to sokovalo.
Ja som na rodicovskej a cakam druhe, tak bohuzial vyskakovat nemozem. Len som chcela vediet. Odpust, ak ta to otravilo.

vkatush
27. jún 2024

Áno, uspala som dieťa, manžela a teraz koníkujem, kým zapnem seriál alebo otvorím knihu, ešte som sa nerozhodla 😂

Som tiež na rodičaku, nemôžem skákať vysoko, ale zistili sme ten týždeň, že nás čakajú o rok 2 veľké svadby (bratranec a kamarát). Už teraz odložím, aby som mala, keďže bratrancovi isto budem chcieť dať 200 (+50 redový asi) a kamošovi tak 100ku.

Moja sestra netuším či mi vôbec dala obálku na svadbu, bola študentka, slobodná, ani by som neočakávala veľkú sumu, beriem, že to dala s rodičmi.
Ale ak by teraz prišla, že sa ide vydávať, tak odkladám každý mesiac aspoň 10-15 eur, nech na svadbu neprídem s 50tkou.

tinka_1807
27. jún 2024

Myslím, že to závisí od toho, v akej ste finančnej situácii ako aj od toho, komu sa ide na svadbu.my tento rok ideme manželovi bratovi a dávame 300€ + možné ste nieoc malé. Tiež máme keď o dieťa. Finančne na tom nie sme zle, ale zas pri rodine tie financjw veľmi rýchlo utekajú, takže rozumiem tvojim starostiam. Keď sme mali svadbu my, tak od hostí, ktorí som vedela, že majú deti, alebo horšiu fin. Situáciu som vôbec nečakala nejaké extra dary. Ale bola som rada,že prišli a mohli sme byť spolu. Takže dajte koľko si môžete dovoliť a koľko uznáte za vhodné. 🙂

gabriela2952
27. jún 2024

Možno ti sestra dala 50e lebo vtedy im to moc nevychádzalo🙂 ja som mojej dala 100e lebo som si viac dovoliť nemohla, ale určite by som jej dala viac keby som mala 🙂

autor
27. jún 2024

@gabriela2952 jasne, mne to vobec nevadiii, svadba pre nas nebola o financnych a inych daroch. Iba som prekvapena k akym palkam to vystrelilo.

gabriela2952
27. jún 2024

Presne tak 🙂 hlavne aby ste sa dobre zabavili 🙂

mili2016
27. jún 2024

Mne na mojej svadbe nedal brat ani sestra ani korunu takže ešte ste na Tom celkom dobre 😁

andaluzia12
28. jún 2024

Ideme zajtra. Mužov bratranec, 2 kusy, 150€, redový 10€.

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
banalu
28. jún 2024

Dajte kolko mozete, ked sama pises, ze nemate, tak naco ti bude, ze my sme svagrovcom davali svagrovcom 500€, oni nam tiez tolko. Ideme kamoske a budeme davat 200€.
A mozno sestra bola v rovnakej situacii ako vy, nemali vtedy z xy dovodov tak dali kolko mohli.

blonde_bella
28. jún 2024

@mariska1989 ste 5 a všetci s jedlom, takže minimálne keď chces zaplatiť náklady za seba tak je to 200e.

malaopicka
28. jún 2024

Vôbec by som neriešila koľko dal kto mne. Mne tiež brat nedal peniaze, ale bol mladý študent, ktorý nič nezarábal. Doniesol flašku a kyticu, plus vždy keď potrebujem, príde a pomôže. Brala som to ako jasnú vec, že mi nebude dávať predsa peniaze. V súčasnej dobe by sme dali s manželom preňho za seba ako pár plus jedno malé dieťa 1000€. Redový my nemáme, to neviem koľko sa dáva. Ak nemôžeš dať viac ako 150€, tak je otázka absolútne zbytočná.

sissy27
28. jún 2024

Tolko, aby to vyrazne nenaburalo tvoj rozpocet. Hadam si nebudes brat uver alebo neodtrhnes sebe od ust len aby si splnila “co sa patri” ??

lakebabe
28. jún 2024

U nás sa kamarátom dáva do 200 súrodencom sme dávali s mužom za nas 2 do 500 ale keď ona vám dala 50 eur tak vôbec nerieš daj 150

mariska1989
28. jún 2024

@blonde_bella áno v pláne je dať toľko len sme nevedeli či je to ok či nie . I keď deti budú len pravdepodobne do určitého času . Nerátam náklady koľko tam zjeme lebo nie sme veľký jedaci . Jedna aj druhá dcéra ledva zjedia detské menu . 3 dcéra sa v pohode naje somnou . Piť nepijeme ani jeden . Takže škodu im tam veľkú neurobíme😁