Druhý - tretí sobáš súrodenca - peniaze do obálky

pe_mi
28. aug 2024

Ahojte, keď sa mi vydáva sestra a už mala svadbu, hovorí,že nechce nič , že pri prvej svadbe sme jej dali.
Prvú svadbu mala riadny sobáš s hostinou,kde sme boli všetci pozvaní.
Táto svadba bude o svedkoch na úrade.čisto bez rodiny.
Potom v lete sa stretneme na dvore na grilovačke.

Ale ja si myslím,že keby mala aj tri, štyri svadby , tak sa hodí dať do obálky ako súrodenec-súrodencovi.
Ako ste to mali vy, čo ste mali niekoľko sobášov?
Alebo ako ste sa zachovali k súrodencom,čo mali viacej sobášov?
...akože keď si mala sestra moja prvú svadbu ,dali sme ti 100eur, keď máš druhu svadbu ,dáme ti 50 eur a na tretiu ti už nič nedáme 😁

pribinak
28. aug 2024

@pe_mi určite by som niečo dala, je to sestra

barka1
28. aug 2024

@pe_mi som rozvedená a pri druhej svadbe by som už tiez nic nechcela /odmietla/ neprijala. Možno tak nejaky milý malý dar alebo pobyt niekde. Ale peniaze urcite nie.

koniarova
28. aug 2024

Dala by som aj pri desiatej svadbe. Je to sestra.

diewcatqoo
28. aug 2024

Z pohladu sestry, ja by som nechcela nic od nikoho. Obzvlast, ak to bude sobas iba o svedkoch, bez rodiny. Prislo by mi blbe brat si obalky, ked som tych ludi na svadbe ani nemala.

pe_mi
autor
28. aug 2024

@diewcatqoo ja napr. Tieto peňažné dary vôbec neberiem,že sú určené ,aby neveste a ženíchovi pokryli náklady spojené s občerstvením.
Beriem to tak, že na štart.nech si kúpia ,co potrebujú do domácnosti, dovolenku, čo im proste urobí radosť.akoze oslava štartu do života ,kde im my ostatní prispejeme

sense
28. aug 2024

Keby mám ďalší sobáš tak by bol tiež len o svedkoch a nechcela by som nič ako aj pri prvom.

michaela329
28. aug 2024

@pe_mi kúpila by som im pobyt... možno jej je blbé prijať hotovosť.

dominikamacakova
28. aug 2024

@pe_mi štart do života? Nebývajú spolu, nemajú deti nič?

majkabambulik
28. aug 2024

@pe_mi Mas dobry postreh uz je to fakt neprijemne-aj ked je to surodenec, co pozorujem a poznam tak hovoria takyto, ze im nepatri sa uz ani pozyvat a ani davat im dar. Oni sa vraj zle citia, lebo zlyhali v ociach vsetkych, neudrzali si prve manzelstvo a nikto uz neriesi ci neboli schopni si udrzat alebo je tam nieco ine. Jednoducho realita je taka, ze ked sa dozvedia priatelia a rodina tak to konci recami typu "jooooj , kolko este takych svadieb/frajerov/frajeriek bude ta / ten mat, ja mu/jej uz neverim, ze toto je posledny pokus hahaha...." Ine je to, ked sa beru uz dvaja vdovci alebo jeden slobodny/a a jeden ovdoveny aj ked v mladom veku, tak viem, ze sa robia hostiny a sobase su znovu aj v kostoloch a aj dary sa tam davaju.

anjelicek26
28. aug 2024

Poukazka na vikendovy pobyt niekde v tatrach s volnym vyberom datumu bude idealny darcek...

dominikamacakova
28. aug 2024

@anjelicek26 vieš koľko stojí víkendový pobyt v Tatrách? Ja mám pocit, že hovorí o 50€ do obálky

michaela329
28. aug 2024

@dominikamacakova ja mám pocit, že to písala ako hyperbolu s tými 50€

anjelicek26
28. aug 2024

@dominikamacakova aha tak 50e dnes pomaly nestaci na poriadne jedlo v restike s pitim :( My sme davali uplne inu sumu sestre, ale tak vydavala sa len raz 😅

pe_mi
autor
28. aug 2024

@dominikamacakova na spoločný štart do života , predsa predtým bol on sám,ona sama.zacinaju predsa spoločný život spolu, tak ÁNO na ich spoločný štart do života.

pe_mi
autor
28. aug 2024

Sumu som dala ako príklad,pretože niekto dá súrodencovi 500eur, niekto 200eur, niekto 100eur.
Každý na čo má.

sisska96
29. aug 2024

Však normálne 50 alebo 100, ako ti financia dovoľuje. Alebo nejaký dar co vieš ze potrebuje

luba98
29. aug 2024

Ak pôjdete na tú grilovačku po svadbe zober nejaké jedlo a pitie.

pomaranc24
29. aug 2024

My sme mali len jednu svadbu obaja a aj tak sme sa dohodli s manželovým bratom, že si nič nedávame - ani on s priateľkou nám ani my im potom. A bolo vyriešené 😁

princezna_bosorka
29. aug 2024

@pe_mi hovori, ze nechce nic. Ak je svojpravna, nedavaj jej nic.