Dovolíte deťom alkohol?

3. júl 2024

Ahojte, dovolíte deťom alkohol ? U nás to dovolené nieje ale už viac krát sme boli za divných. Lebo v okolí dovolia napríklad namáčať prsty 2 ročnému dieťaťu do piva/vína/likéru. Kľudne nalejú trošku 10 ročnému na prípitok a podobne. Aký máte názor ? Alebo tie čo dovolíte napríklad namáčať prsty tak váš postoj je aký ? Prečo áno ?

vevebono
3. júl 2024

Ja hovorím 14rocnemu, ktorý už viackrát pokúšal, že alkohol je pre ľudí, ktorý si môžu dovoliť prísť o pár mozgových buniek. Ale napríklad pivo už ochutnal. Dôvod? Chcel to skúsiť, a lepšie keď si dá pod kontrolou, akoby mal prísť domov spitý. Lebo jeho spolužiaci tak robia. Dal si dva glgy a viac ho to nepokúša. Už sa stalo, že bol vonku s partiou a prišiel po polhodine. Na otázku prečo, lebo oni vytiahli fľaše a ja som nechcel mať zle, ak by to niekto videl.
Ale mladší 10 ročný to má zatiaľ prísne tabu. Ani ovoňať

markaterka
3. júl 2024

Nedovolím. Deti (10,7) pili maximálne detské šampanské. Neochutnali z piva, ani nealkoholické pivo im nedovolíme. Na toto všetko majú čas. A keď sú napríklad oslavy a prípitok majú poväčšine vineu naliatu.

pininka1
3. júl 2024

Penu z piva chutnali, ale tak raz za rok, najstarší si dá s nami likér na vianoce, ostatným nenukam a ani nechcú. Nám mama dávala v Egypte každé ráno trocha a nikdy sme nemali hnačky ako väčšina hotela. Nieje zo mňa alkoholik, dokonca už nepijem vôbec, takže to ze si niekto dá ako dieťa niečo neznamená, že z neho bude alkoholik. Ja poznám rodiny kde rodicia striktne nedovolili nič a deti sa potom potajme spijali na chatách a pod. Ja som chuť alkoholu poznala, nepotrebovala som skúšať niečo nové do nemoty.

zuzinka888
3. júl 2024

Nie, a nie v ziadnom pripade. Prave pre takwto ochutnavacky moze mat deti v buducnosti problem s alkoholom. U deti zavislost nastupuje ovela skor. Moj manzel bol na protialkoholickom- cela rodina ma odpisala- lebo som "normalneho muza, ktory si sem tam vypje zavrela na liecenie. A dobre som urobila. .anzel 20 rokov nepije aj ja dobrovolne abstinujem 20 rokov. No z manzelivej rodiny na kazdy sviatok dostaneme flasu🙈. U nas neprejde ani ovocny radler a podobne " malinovky. Jednoducho nie!!!!

petronellla87
3. júl 2024

Ja mám teda ešte maličké deti ale ochutnavanie alkoholu jen pre mňa no go....Ani prst do piva ani cucnutie si z nealko radlera.

doriiis
3. júl 2024

Ani nejde o to,či im to dovolíš,ale o to,čo vidia v rodine.
Ak dieťa vidí,že je normálne ,že si tatko s mamou dajú každý večer pivo,tak to za normálne bude považovať tiež.Ak vidí,že niekto doma drží alkohol a nalieva každej návšteve,tak to bude považovať za normálne.
Ak vidí,že tatko alebo mama sem tam prídu opiti a niekto im povie,že však raz za čas pije každý,tak bude pokladať za normálne,že si raz začas vypije každý
Moje deti (13,8 ) nás rodičov nikdy nevideli piť žiaden alkohol .Ale zato som im ukázala ako vyzerá opitý človek a ako dopadne občas ten,čo si raz začas vypije

nikpa
3. júl 2024

Nie, ani glg, ani prsty namačať.

autor
3. júl 2024

@zuzinka888 super že sa muž drží a že ty držíš s ním. Ako často pil pred liečením ? Keď rodina videla teba ako zlú

kosicanka2018
3. júl 2024

To co je za hlupost namacat detom prsty do alkoholu? 😂 Nikdy. Na co? Comu je to prospesne? Este sa nachlasta alkoholu dost ked bude starsi. Kazdy to raz chce skusit. Ale malym detickam? Sorry ale za mna trosku chore

dota6
3. júl 2024

Je divné, že sa o tom vôbec musí diskutovať. Ale asi to závisí od prostredia a výchovy? Ktovie. U nás sa alkohol nepil, nebol tolerovaný a rodičia nám ani nedovolili močiť si v tom prsty :D a napriek tomu, bol moj brat naozaj roky extrémny alkoholik. A my, ostatní traja potomkovia sme príležitostní konzumenti, prípadne alkohol vôbec nepotrebujeme k zábave, ani na rodinnej oslave. Resp. naše rodinné oslavy, najmä zo strany mamky boli úplne bez alkoholu, aj svadby.
Svojmu dieťaťu tiež alkohol ponúkať nebudem. Možno keby som žila v stredoveku a nemala inú možnosť, pretože kvalita vody v stredoveku nebola ideálna :D ale takto? Veď to dieťa alkohol v živote vôbec nepotrebuje. Ani dospelí ho nepotrebujú.

marcelik88
3. júl 2024

Samozrejme, že to nedovolím. Ani ten omočený prst proste nie. Načo? 14 ročnému možno glg, ako je vyššie spomenuté, aspoň skúsi doma a nie inde, ale určite nie sedemročnému.

lenkakravcova
3. júl 2024

Nedovolujem a ani my doma alkohol nepijeme.
Pamätám si ešte z detstva jedného chlapca, čo tak chodil s otcom odpijať penu z piva v krčme. Dnes má problém s alkoholizmom. Nehovorím, že sa to tak vždy stane, ale v detskom veku si deti osvojujú určite chute. Tie následne môžu v dospelosti ich viac lákať. A asi nikto nechce aby jeho dieťa lákal chuťovo alkohol.

usla35
3. júl 2024

Nie nedovolim a ani na to nebude pristupovat. Deti maju vycleneny svoj detsky alkohol, na pitie toho dospelackeho maju cas.

lenkakravcova
3. júl 2024

@zuzinka888 my zase 0,00% radler vpohode. Však tam alkohol nie je. 🙂 Rovnako sú aj nealko vína. Naistejšie sú v tomto ohľade tie, ktoré majú certifikát Halal. Tie majú obsahovať 0,00% alkoholu.

tiezjedna
3. júl 2024

absolútne nie, čo je to za blbosť... 10 ročnému naliať trochu na prípitok?? To vážne niekto robí??😨 My nie sme žiadny abstinenti, radi si dáme dobré víno, ale čo sa týka detí, tak nič podobné im nedovoľujeme.

ariannazara
3. júl 2024

Jasne ze nie, ani nealko pivo a podobne. Zakázané!!!

zuzinka888
3. júl 2024

Bolo to v "norme". Boli sme mladí- takze chatovacky, svadby kamosov a tak. Lenze vela nezniesol a mal poopicne brutalbe stavy- aj tri dni nevedel fungovat. Mala som dieta par mesiacov a 2x sa stalo ze som o nom tri dni nic nevedela- kvoli tym stavom( vedela som kde je no kontakt ziadny) a tak som sa zbalila a povedala dost. Nebudem predsa burcovat policiu lebo muz isiel na chatu oslavovat🙈, ani premyslat ci je niekde v "jarku zrazeny" alebo co. Ale prenho to bol asi ukryt ta liecebna🤣🤣🤣 lebo nasi mu povedali pri svadbe ze ak sa s placom vratim tak mu to moji surodenci/ svagrovia zrataju🤣🤣🤣🤣🤣. Moj otec ma problem s alkoholom a presne som vedela ako nechcem zit! No v manzelovej rodine sa nalievalo hnet ako ti dvere otvoria a stale nevidia ze maju prkblem

deedol
3. júl 2024

@lenkakravcova my ani radler dietatu nedame, muz si da nealko (alko nepije), ale nepotrebujem davat dietatu akekolvek pivo, hoci aj nealko. syn ale nepije ani koly/fanty a podobne, max 100% dzus (ktory je tiez sladky a nie zdravy, takze vynimocne v restauracii a pod.).

dadka1997
3. júl 2024

Bola som malá a namáčala som si prst do koňaku, vina, piva ! alkoholíka to zo mňa neurobilo 🙂 to, ak si deti vezmú penu z piva ich to neukameňuje .. ako ani radler a podobné nealko napodobeniny, ktore sú o 100x lepsie ako cocola alebo tie farbené napoje či energeťaky, to absolutne nie

A keď rady starych materý boli, keď sa prerezavaju zuby, potrieť to domacim, alebo pri kiahňach aby to vyrašilo von z tela.. nerobime z toho vedu 😁

lucia13022023
3. júl 2024

Alkohol je jed. Štyria ľudia z mojej rodiny zomreli na žalúdočné vredy z alkoholu, zajtra idem jednému na pohreb.
Môj otec abstinuje dobrých 30 rokov, nedal si ani glg, môj muž nikdy nepil nejak extra, ale po udalostiach co sa stali, nevypije ani pivo. Nenormalizujeme to nikto z rodiny ani pri deťoch. Pre nna nie je normálne dat vypiť 10 ročnému prípitok napríklad.

maciatkolulu
3. júl 2024

Áno,ma 10🤣

mamcotka
3. júl 2024

preboha nie a ešte raz nie. Urcite by som to nedovolila ani 16 rocnemu. Poucujem a ucim o dosledkoch uzivania alkoholu ako mama

bale1rinka
3. júl 2024

my RODIČIA sme vzor pre deti, ak to budeme robiť pred nimi, budú to mať zafixované, že sa to môže, ako budeme vychovávať MY tak budú chcieť aj naše deti žiť alebo úplne naopak, nič medzi neexistuje..
my nedávame ani kvapku skupiny OH, kúpime rôzne koktaily ochutené ovocím, bublinkaté v skle a povieme, že to je ako keby mala alkohol
u nás OH až po 18stke a hotovo

zeldia
3. júl 2024

V rodine nepijeme (casti nechuti, časť nepije koli žalúdočným problémom, časť nepije lebo nema s kým resp zvyšok na nich zazera) deti alkohol nevidia.

msnesquik
3. júl 2024

Alkohol je absolutne no go pri detoch, ani prilezitostne, ani inokedy...ked bude mat vek, nech si da, ale dovtedy ani penu z piva, ani namocit prst
Ja som kvoli liekom dva roky nepila a tak som si zvykla, ze abstinujem..alkohol mi neprinasa ziadne pozitiva

natall113
3. júl 2024

Alkohol k deťom jednoducho nepatrí, ani pena z piva, ani trochu domáceho na zuby, ani omočiť prsty. Keď bude mať na to vek nech sa páči dovtedy určite nie.

siska53
3. júl 2024

My nasim sice nedovolime a ani nechcu, ale ja ako dieta som to mala povolene, trolinku mi naliali alebo som omocila prst. Preto ma to ani nikdy nejak nelakalo vela pit. Dam si aj teraz ako dospela tak, aby som vedela, co robim, mam svoje zasady a nikdy som neprisla pod obraz bozi a nemusela sa hanbit. Takze na mna tato metoda mala dobry ucinok, nebolo to tabu, nebolo to teda ani pre mna zaujimave..

bubinko1506
3. júl 2024

Nasi budu mat 8, alkohol nepovolujeme, ani namocit prst do peny od radlera. Deti vedia, ze ked budu mat 15, budu mat povoleny pripitok, sem tam nealko radler. Radsej nech si daju s nasim vedomim a pod nasim dozorom sem-tam trosku, ako bez nasho vedomia niekde v partii hocijake mnozstvo.

petulda333
3. júl 2024

@lenkakravcova ani ten radler nie je v poriadku davat

thereisabear
3. júl 2024

My ani pred deťmi nepijeme, ani na rodinných stretnutiach a pod. Takže alkohol vidia veľmi málo. Príde mi scestné, že to musíš obhajovať. Mne inak rodičia alkohol nezakazovali, ochutnať som mohla, neplánujem to však robiť pri svojich deťoch.