Dostávate darčeky od svokrovcov?

anny1984
17. dec 2013

Baby, dostávate na Vianoce darčeky od manželovej rodiny? Minulé Vianoce si na mňa "spomenula" len najmladšia švagrinka, ktorá mi dala náramok. 🙂 Inak nikto nič. Manžel prišiel s taškou plnou vecí pre drobca. My sme im nakúpili aspoň drobnosti, keďže staviame dom. Tento rok má tiež každý jeden od nás darček. Tak som zvedavá čo ma "čaká". 😀

annie13
17. dec 2013

hej uz stvrty rok srnci chrbat na pecenie takze asi tak

luba28
17. dec 2013

ja nemam svokrovcov,takze nic,ale kupujeme si darceky s bratom a jeho rodinou,..... 🙂

haslerka27
17. dec 2013

ja ani neviem,vobec nic nechcem...my zijeme daleko takze to neriesim.tento rok ideme hned po stedrom dni k svokrovcom,cestujeme k nim,tak som zvedava.ale popravde necakam a ani nechcem nic od nikoho.pre mna je najvacsi darcek moja krasna zdrava a hrava dcera

matta308
17. dec 2013

no,ja dostavam..🙂 chvalabohu svokra ma dobry vkus..😀 a aj tak sa vzdy poradi s drahym..🙂 a my tiez len drobnosti kupujeme,kedze penazi je malo..

jk77
17. dec 2013

Nie,nikdy,.. nechcem darceky, ani nekupujem pre manzelovu rodinu.. Uprimnejsie je pre mna spomenut si na narodeniny, nez z povinnosti na vianoce.. Nechce to ani manzel.. V nasom pripade sme na vianoce len s mojou rodnou. 😉

sampo
17. dec 2013

ano, ale stale opakujem, ze si nema robit starosti 🙂 dostala som aj par peknych veci, niekedy mi da grosiky do obalky 😉 ale to skor na narodky, kedze mam to v ten isty den 😝

linda20111
17. dec 2013

Moj svokor je alkoholik, od ktoreho sme nedostali nic ani na svadbu, ani pri narodeni maleho ( co ma dost mrzi ) takze sa mu vyhybam a necakam od neho nic ani mu nic nedavam, pre mna to nieje rodina. A svokra tiez nekupuje nam nic, kedze nepracuje a radsej minie peniaze co ma na cigarety, iba jej priatel zvykne kupovat pre mna drobnosti do kuchyne alebo manzelovi naradie, nejake sladkosti a tak.. Ale tento rok si myslim ze svokra sa prekona a kupi nieco aspon malemu, kedze minuly rok sme ho este nemali. Tak dostanu aj oni spolocne od nas nejaky maly darcek..

jankalac
17. dec 2013

nam davaju nasi aj mm rodicia na vianoce peniazky nech si kupime co potrebujeme. pod stromcekom uz mame len nejaky kozmeticky balicek, a deti maju samozrejme darcek od babiek a dedkov pod stromcekmi... a s manzelovymi sestrami si uz darceky nekupujeme, kazda ma po 3deti, tak uz sme to zatrhli, ved by jezisko zbankrotoval... 😉

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanda81
17. dec 2013

My sme tento rok od svokrovcov dostali nové matrace a peňažny príspevok na rekonštrukciu. 😕 až sa blbo citim, ze nas takto dotujú. A o veciach pre malého už ani nevravím. Vďačíme im za veľa.

berenice8
17. dec 2013

My dostavame darceky od svokrovcov aj od nasich. zaroven obidvom kupujeme drobnosti aj my...co sa mi velmi nepaci je, ze cakame druhe dieta a svokrovci sa vysplhali na hodnotu darov cca 100e a nasa hodnota je fakt minimum, kazdemu vonavku, alebo nieco do 10-15e...ked to takto pojde dalej, tak za chvilu dostaneme pod stromcek aj auto 🙂). je mi to neprijemne, lebo su cenovo nevyrovnane tie dary a proste rodina s jednym dietatom a druhym na ceste na take drahe dary nema...

silvinuska6
17. dec 2013

zo začiatku sme si dávali darčeky teraz už len ked nejaku drobnost peniaze čo nie je velmi vhodné podla mna ale tak budis nevedia co nam maju kupit tak aspon si kupime sami co chceme

maznacik007
17. dec 2013

my sme od svokrovcov nedostali nikdy nic s vynimkou svetra od cinaka ked som bola v siedmom mesiaci s dcerkou ... a ten sveter neobliekla ani moja vtedy desatrocna utla sestra co jej bol maly ...

teraz uz roky sme s nimi neni v kontakte.... z druhej strany si ako dospely darceky nedavame len detom ... ale iste to nie su velke dary len drobnosti ... viac by ma ale potesilo keby venovali vnucatam aspon chvilu casu ...

rora
17. dec 2013

nie a ani nechcem... ked si predstavim ze co by to hlavne od svokry malo byt..... kedze mojej dcere od narodenia kupuje len lopticky... a to myslim vazne.... pri kazdej prilezitosti dostane lopticku.. zachvilu si otvorim e-shop. snad ked pojde do skoly jej zacne kupovat cosi ine....

cuculiatko88
17. dec 2013

dostavam od svokry veeela darcekov,este viac ako muz 😀 a od svokra tiez nieco male vzdy dostanem 🙂

wena
17. dec 2013

Darčeky od svokrovcov dostávame, ale väčšinou sa netrafia do nášho vkusu ani potrieb.

Pravidelne od nich dostávame ako spoločné darčeky (pre mňa a drahého) potreby do domácnosti a do kuchyne, väčšinou také čo vôbec nepotrebujeme.
Mne zvyknú darovať kuchárske knihy (každý rok iná), svokra mi daruje občas kozmetiku (väčšinou tiež veci čo nepotrebujem alebo nehodia sa mi). Drahému dávajú oblečenie (väčšinou o pár čísel väčšie).

Ja to neriešim, za darčeky vždy poďakujeme a čo sa nám nehodí to posunieme niekomu inému čo to využije.

brisilda
17. dec 2013

Ano kupuju a teraz po novom svokra poslala peniaze /na manzelov ucet / :D nasi zase poslali peniaze na moj ucet 😀 takze kupujem co naozaj potrebujeme resp. co si inak nemozeme dovolit

nikolka2
17. dec 2013

ano dostávame aj od svokrovcov aj od nasich 😉

inffinity
17. dec 2013

nam dava všeckym penize at si koupime co chceme a dame to k nim pod stromček 🙂 a se sourozencema kupujeme jen detem zatim jsou mali 3 tak se to da.. 🙂

dai
17. dec 2013

ano. Uprimne som nikdy necitila potrebu od nich dostavat darceky - su to dochodcovia, penazi nemaju nazvys , takze skor my im kupujeme... Tento rok sa mi podarilo prvykrat prehovorit aj nasich, aj svokrovcov, detto bratov a svagrovcov, aby sme si my dospely nedavali darceky - kupujeme si navzajom detom a je ich uz dost... okrem deti kupujem len starym rodicom a slobodnym surodencom, inak nic... aj tak si kazdy kupi co potrebuje😉

sonagolisova
17. dec 2013

nie , nedostavame a ani nechcem a neockavam....sama som navrhla aby sa darceky kupovali iba detom..

leiria
17. dec 2013

od svokry vždy dostaneme peniaze a my im dávame darčekový kôš, lebo všetko ostatné majú.

daniela242
17. dec 2013

Nie svokra nám nedáva nikdy nič, svokor už nežije. Deťom kúpi niečo malé ale my máme pravidelne pod stromčekom prázdno 😝 . Samozrejme ona si darček vyžaduje 😠
Netvrdím že potrebujeme nejaké veľké darčeky, ale niekedy poteší aj úplná drobnosť ale toho sa od nej nedočkáme

jatamido
17. dec 2013

áno,dostaváme peniaze.....aj od našich,aby sme si kúpili,čo potrebujeme 🙂

dendy1
17. dec 2013

dostávame peniaze ☹ a už roky sa mi to nedarí zrušiť 😠 pokiaľ by to bolo len pre deti, tak ok, kúpim darček, zabalím a dám im ho u nich pod stromček, ale toto ma zamotáva do kruhu, že čo zase im kúpiť v primerenej hodnote. Nie že by to očakávali, určite nie, ale nedá mi to.....a neviem kupovať zbytočné blbosti len aby sa nepovedalo.....a mám starosť navyše kúpiť niečo zmysluplné a aby aj prekvapilo a potešilo..... 🙂

nivalis
17. dec 2013

Jasne - dostavam!!! take najpamatnejsie su 6ks tmavo zelenych panskych kapesnikov 😝 alebo detske pyzamo vo velkosti tak na 10rocne dievcatko... alebo papuce velkost 34... pricom ja nosim 39 😀 ... a podobne 😉 ... kazdy rok jej hovorim, nech mi nekupuje nic!!! zial, zatial to nepochopila 😝
ps - mm kazdorocne dostane aspon 2ks rifli... a niekolko svetrov- vzdy nespravna velkost 😀 😖

zuzin78
17. dec 2013

ahoj .treba sa dohodnut, ci si budete davat alebo nie. my posledny rok, davame vino a dezert a potom uz len detom, ide to velmi do penazi,a nikto nema eura nazvys.
my dostavame od svokry peniaze a mame si kupit co chceme

jasminet
17. dec 2013

od svokrovcov nejaku drobnost do bytu (uteraky a pod) + peniaze, od mojich rodicov darceky, nejaky vacsi spolocny + kazdy zopar pre seba. svagor so zenou si povedia co by chceli od nas, to dostanu + male prekvapenie. my od nich to co si povieme (uz to aspon kupit idu, jedny vianoce som to musela ist kupit ja, im odovzdat a dostat za to peniaze - no trapne).

lejlla
17. dec 2013

ja moju svokru vidim raz za rok(aj to ked ju stretnem v meste...) a tento rok som ukoncila aj kadejake darceky.aj tak to boli vzdy len somariny co nevyuzijem,ked neratam osusku a vazu...takze asi tak.a povedala som jej ze ked tak,nech kupi len detom.

draciatko
17. dec 2013

ano kazdy rok nieco uzitocne, uz mame od nich umyvacku riadu, pracku a tento rok to bude indukcna varna doska su super, velmi nam pomahaju ale to je dedicne lebo aj im pomahali tak mi to aspon svokra odvovodnila...takze uz sa tesim na jeziska... 😀