Deti na svadbe - ako by ste reagovali?

13. aug 2024

Ahojte. Viem, dookola opakovana tema...
Nemyslela som si, ze sa ma to bude az tak tykat, ale co uz. Planujeme svadbu a uz mame aj svoje deti. Hosti nebude az tak vela, okrem nas a personalu zo skuzieb nejakych 65 pozvanych... zatial.

Kazdopadne co nas trosku prekvapilo je to, ze mnohe rodiny chcu prist vyhradne s detmi a co je na tom najzasadnejsie je to, ze sa ani netaja tym, ze kvoli nim planuju skor odist. Nechapte ma zle. Su to napriklad rodiny, ktore byvaju na ulcii so starymi rodicmi ci dokonca taki, ktori byvaju v jednom dome a deti chcu vziat preto, aby si to udajne uzili. Aj nam povedali, ze bez problemov by zostali s babkou ale maju radi tancovanie atd ze by im to bolo luto prist bez. Deti bude cez 20, vek 1-7r. Mame aj rodinu, ktora ide v priebehu mesiaca a pol na 3 svadby /nasa je posledna/, vsade idu s detmi a aj k nam chcu prist lebo ved preco nie. No a kvoli tomuto poctu nemozeme napriklad zavolat kamaratov zo skoly s partnermi, lebo sa uz nezmestime 😪 mam sama deti, rozumiem, ze nie kazdemu sa da, nie kazdy chce... ale naozaj si tie deti svadbu az tak uziju? Ci to bude jedna velka meva nahanacka a ja z toho dostanem infarkt? Chodime aj my na rozne svadby a oslavy, ak mozeme, vzdy si to zariadime tak, aby sme prisli bez a aby sme si to spolocne aj uzili... napiste mi vas nazor

colsami
13. aug 2024

Neviem si predstavit ist na svadbu s rocnym ci dvojrocnym dietatom (ak mam moznost ze babka v pohode postrazi) a este sa budem tvarit ze si takuto akciu potom uzije to dieta a aj my rodicia.

Inak ak s tym mas problem, normalne napis do pozvanky: "A vas dvoch, Janko s Marikou, pozyvame aj k svadobnemu stolu". Myslim ze to je vsehovoriace a nebudes prva ani posledna, co pozyva na svadbu bez deti. A ked Ti zavolaju ci to pochopili spravne ze deti nie su pozvane tak povies "zial z kapacitnych dovod sa nedalo".

Rob ako chces. Tvoja svadba. Ty sa tam musis citit dobre. Deti na svadbe su mile a pekne, mne sa to napr paci, ale ano, do akej mieri a akeho poctu... To uz je tiez otazka, ako to tam potom bude vyzerat ak tam je 20 skolkarov 😅

sejbipi
13. aug 2024

Vaša svadba, váš deň, vaše pravidlá. Áno, je iné keď pár ľudí nemá kam dať detí.. a tí ktorí budú chcieť aj napriek tomu s vami osláviť váš deň sa koniec koncov určite zariadia.

reanda
13. aug 2024

podla mna si svadbu uziju najviac tie deti 🙂 .. tie maju z toho cistu radost.. dospeli akurat tak riesia same pi.., pardon, hovadiny okolo toho.. ale tak ak ti deti vadia, tak nepozyvaj ludi s detmi, je to tvoja svadba.. za mna teda ale radsej nedostat pozvanie vobec, ako s podmienkou, ze bez deti..

januska12323
13. aug 2024

Pri takom veľkom počte detí by som spravila svadbu asi bez a tak by som to aj všetkým oznámila. Je to na vás, pár detí sa stratí ale 20 to už je jedna trieda v podstate.

biba_18
13. aug 2024

čo je to z nápad brať deti na svadby pokiaľ vyslovene nejde o blízku rodinu???

deti95060810
13. aug 2024

vždy som chodila s rodičmi na svadbu...
my sme boli švagrovi na svadbe a najml. sme nechali doma - mala rok? to je moc malé bábo na tancovanie...

sasesoe
13. aug 2024

Ahoj, kamarátov zo školy môžete zavolať napr na 22h, keď sa vám to preriedi. ;) Alebo urobte o týždeň/mesiac nejakú "záhradnú párty"/chatu.
Sú rodiny, ktoré chcú robiť všetko spolu a tak ako vezmú dieťa na dovolenku k moru, tak ho vezmú I na svadbu. Zas nechať dieťa starým rodičom na noc, aby zvládli uspavanie nie je úplne ľahká požiadavka, nie každé dieťa/starý rodič to dá.
Ďalšia možnosť je zvážiť zoznam hostí - koho tam naozaj chcete. Prípadne zmeniť priestor, kde sa to bude konať.

anjelicek26
13. aug 2024

20 deti na 65 hosti je strasny pocet uprimne ved to budete len deti riesit... zavolaj babysitterku (radsej dve-tri studentky), bookni miestnost vedla hlavnej saly, pustite im na platne film, kupte pukance,, detsky candy bar a nech sa tam jasia...

oblecenie99
13. aug 2024

My sme to mali v pláne oznámiť, z rovnakého dôvodu, ako vy, ale ľudia to nejak sami od seba pochopili a deti so sebou nebrali. Bola tam vlastne iba muzova krstná dcéra (vtedy mala asi 10 rokov), a sesterkina mala (ešte ju kojila a bolo to milé, lebo práve na našej svadbe sa rozchodila prvýkrát). Nedá sa nejakú baby sitterku zadovážiť, zriadiť detský kútik, vedľajšia miestnosť?

biba_18
13. aug 2024

ja rozmýšlam kedy som bola na akej svadbe kde boli deti v takom počte - no, neviem si spomenúť… vždy ich bolo len pár, 2-3…

autor
13. aug 2024

@colsami Pozyvali sme uz hosti neoficialne, ale kazdy to bral automaticky tak, ze s detmi pride. Ked som sa sluzne snazila vysvetlit, ze deti uz mame dost (lebo ved svoje, sestier, bratov...nenechame doma), tak mi bolo povedane, ze ked sa ich tam zmesti 20, ci sa uz dalsie 2 nezmestia. Beru to tak, ze by asi bez deti ani neprisli....hovorime vsak o takych, ktori to vobec nemaju daleko, lebo mam aj znamu s 2 detmi a jedno je malicke este ho koji, chce prist a to je samozrejme ze riesime aj ubytovanie a vsetko k spokojnosti. Su aj ludia, ktori s rodinou nemaju dobre vztahy a pod, aj tomu rozumiem. Toto su vsak pripady, ze fakt tie deti este aj u starych rodicov ziju a jedna noc by im urcite neublizila 😔

autor
13. aug 2024

@sasesoe Nemozeme, pretoze sme studovali 100km od miesta konania svadby a su to kamosi, ktori by museli docestovat a ubytovat sa. Ak by sme boli z jedneho mesta tak to ozaj neriesim.

fairyy
13. aug 2024

20 deti to uz je denny tabor a nie svadba... my sme oznamovali pozvanym, ze mozu ist len deti, ktore su dojcene, a ze budu mat pripravene izby pre deti, a teda ze mozu dojst aj babky alebo opatrovatelky a byt na izbe s dietatom/detmi....inak.by nam hrozil este vacsi pocet deti ako vam

ankare
13. aug 2024

Tak choďte do väčšej miestnosti.

yosi
13. aug 2024

Úprimne, keby ma niekto pozval na svadbu a nechcel aby som prišiel s deťmi, tak to je ako keby ma pozvali bez manželky. Dobre by som si rozmyslel,či prídem

autor
13. aug 2024

@ankare Toto je vtip dufam 😂 este som nezazila svadbu, ktora by sa prestahovala kvoli tomu, ze moja kamoska sa vydava a moje deti si chcu uzit svadbu s nami. Ale zazila som svadbu, kedy som fakt nemala kam dat deti a museli sme dojst s nimi, nemali ani solo miesto a prezili sme, postriedali sme sa na stolickach aby sme sa najedli a nikoho sme specialne nezaujimali.

marianarem
13. aug 2024

@reanda Mna napriklad svadby ako dieta nebavili. Vzdy ma na ne brali, ale nic mi to vtedy nehovorilo, hadam okrem zakuskov 🙂 Ale obrad, ritualy, alkohol, nastrojenie v oblekoch a satach, tancovanie na odrhovacky, reci dospelych... to islo mimo mna 🙂 Pamatam si z jednej svadby, ze som polku prespala v kresle na chodbe.

biba_18
13. aug 2024

@yosi nemyslím si že je to to isté…

veroonr
13. aug 2024

Tak ako sa vy mozete rozhodnut koho pozvat ci nepozvat, tak sa pozvani za danych okolnosti mozu rozhodnut pozvanie prijat alebo neprijat. S tym treba pocitat. Kazdy nech sa zariadi ako mu vyhovuje

anjelicek26
13. aug 2024

Uprimne ja by som urcite "nevyhodila" zo svadby kamaratov, ktori so mnou studovali kvoli detom sirokeho pribuzenstva, lebo sa ti to potom nezmesti... my sme na svadbe mali bowlingovu drahu a "kino" spravene vedla, super to bolo, deti sa nenudili... rodicom oznamit, ze je booknuta miestnost, opatrovatelky a ze v hlavnej sale nech sa motaju maximalne tie, co su proste kojene a odlozit sa nedaju...nech si kazdy vyberie, ci necha doma alebo nie.. nevesta MUSI povedat, co chce, kto iny, ked nie ona? Urazi sa vzdy niekto... ved na obrade deti budu, ale motat sa tam este hlboko v noci unavene rozjasene no ja ti neviem... ja som zazila svadbu, kde pocas mladomanzelskeho tanca vrestali dve male deti a dalsie lietalo po parkete (rodicia sa ho snazili chytit), podla mna im to pokazilo celu tu atmosferu, nevesta az slzy v ociach kvoli tomu...

autor
13. aug 2024

@yosi My sme ludi bez deti nepozyvali. Kulantne sme im povedali, ze deti mame pomerne vela, vsetci z rodiny uz mame svoje deti. A ze by sme boli radi, ak by to s nami oslavili a zabavili sa aj bez nich, ak sa im da. Na nikoho sme netlacili, ale naznacili sme, ze bude obrovska skoda, ak budu musiet odist este pred polnocou. Mnohi to vsak beru tak, ze to vobec nevadi. Mne osobne to nevadi, ale je mi to velmi luto, lebo neviem co od nas akoze do 22-23hod cakaju, ale zrejme nic nestihneme a miesto im platime ci tam budu 3 hodiny alebo 8

yosi
13. aug 2024

@biba_18 Je. Deti sú mojou nedeliteľnou súčasťou rovnako ako moja manželka. Samozrejme, že by som večer deti upratal, ale urobím to sám. Odmietam aby mi niekto niečo prikazoval ohľadom mojich detí

biba_18
13. aug 2024

tak teraz neviem - ide o deti primárne alebo to že nebudú do polnoci? ja aj kebyže idem na svadbu bez dieťaťa tak idem domov pred polnocou ☺️

autor
13. aug 2024

@veroonr Ak by som mala priestor a bola si na 100% ista, ze si deti kazdy naozaj ustrazi, tak nepoviem pol slova. Tu vsak musime ubrat miesto kamaratom, lebo niekto nemoze nechat doma deti vo veku 4 a 6r a byt od nich 5km. Nemyslim to zle, len pisem, ze nie su dojcene babatka a tretia svadba v priebehu mesiaca (alebo mesiaca a pol) im asi nebude chybat. Sama mam deti a viem, ze je to fuska strazit ich, ked sa rozsantia, nevidia, nepocuju 😏😏😏 behaju spoteni, vymyslaju... aj nasi, aj bratranci a sesternice. Uvidime, uz teraz mam z toho extremny stres

biba_18
13. aug 2024

@yosi tu nikto nič neprikazoval, požiadali ich. to zaprvé. a že vždy všade chodíš s dieťaťom, si robíš srandu, aj na oslavu 40-ky kamoša alebo na ples🤦‍♀️

autor
13. aug 2024

@biba_18 Aj aj.
Toto nie su rodicia, ktori by isli domov pred polnocou. Minule sme mali u jedneho oslavu, prisli sme na jeho okruhliny 400km po tom, co sme tam kvoli rodinnej oslave boli 5 dni spat. Oslavovali sme do rana. Pozmame sa viac ako dekadu, je to cisto kvoli detom. Plati to aj o druhych

hefo
13. aug 2024

Ja čo som pochodil po svadbách blízkych a kamarátov, tak tam boli vždy aj deti (a s postupujúcimi rokmi čoraz viac - naša svadba bola jednou z prvých v rade, tak tam ešte bolo detí len pár, u kamarátky z partie, čo bola posledná, už tam bola celá detská párty 😝). Mrzuté je akurát to, že dosť ľudí potom už pred polnocou aj s deťmi odíde (ale to by veľká časť za deťmi domov odišla tak či tak).

Ono asi aj záleží, v akej sociálnej bubline kto je - v našej by polovica pozvaných, ak by deti neboli pozvané, neprišla vôbec.

biba_18
13. aug 2024

tak dúfam že sa to vyrieši k tvojej spokojnosti. držím palce…

veroonr
13. aug 2024

Uplne zbytocne riesis ci a preco niekto moze alebo nemoze svoje dieta nechat doma. Kazdy so svojou rodinou funguje ako mu vyhovuje. A taktiez ty si mozes usporiadat svadbu tak ako ti vyhovuje. Len treba komunikovat co najjasnejsie, aby nenastali zbytocne nedorozumenia

autor
13. aug 2024

@anjelicek26 Tomu verim. Toto kazdemu nakazujeme vopred, aby sa neopovazil deti pustit na parket pocat prveho a rodicovskeho tanca. A tiez kazdeho ziadam o to, aby sa nenahanali popod a pomedzi stoly. Ale ci to bude dodrzane? Ja neviem a uprimne ma z toho chyta taky stres, ze mi az zle prichadza. Poznam aj svoje deti, z toho jedno predskolsky vek, ked aa rozsanti, beha, nepocuje, nevnima...v malej partii este fajn ale ked je ich viac a zacnu, vie to byt velmi neprijemne.