Dávate Mikuláša aj iným deťom v rodine?

14. nov 2022

Svagrina dnes oznámila ze príde na sviatky,uz pred Mikulášom ma 1r syna ale ona si potrpí,chlapec ma toho viac (oblečenie a hračky) ako moje dve deti dokopy takže aj na Vianoce a sviatky nešetrí,ja som skôr minimalisticka..

No a teda rozmýšľam ci ked uz tu bude ( i keď stretávať sa extra nebudeme) ona ide pozrieť svokrovcov. Tak ze či urobiť balik aj jemu? Máte zaužívané robiť balíky aj iným deťom ako svojím?

surama
14. nov 2022

Ked uz pride, tak jasne, ze mu urob 🙂 Daj len nejake ovocie, banan, jablko, hrusku, mozes nejaku ovocnu vyzivu alebo chrumky. Ved to az tolko nestoji a urcite sa potesia 🙂

chadkroeger
14. nov 2022

urobila by som, hoc len nejaké drobnosti by som tam dala.

elia9
14. nov 2022

Robím balíčky aj neterkám🙂na tvojom mieste by som urobila, môže byť aj skromný..ovocie a nejaká sladkosť k tomu a určite poteší 🙂

janka1011
14. nov 2022

Balík by som nerobila, ale určite nejakú sladkosť by som mu kúpila.
Ináč nedávame Mikuláša všetkým deťom v rodine, len krstným.

veronikaszabova
14. nov 2022

Robim synovcovi aj neterke. Kazdy rok.

zmrzlinka2021
14. nov 2022

Nie, nerobim.

A čo das 1 ročnému dietatu? Ovocie, domacu vyzivu?

margaretka_
14. nov 2022

Ja nie, nedavam mikulasa inym deťom v rodine. Nasi si buď najdu normalne v topánke balicek, alebo ak mali moznost, dostali priamo od ziveho mikulasa. A v topanke teda nic. Ved im uz predsa dal osobne. Takze ani ja necakam od nikoho dalsieho ziadne dalsie balicky. Ale zvykli dostat este od prababky, s ktorou sme byvali. Od zvysku rodiny nie

mimi3008
14. nov 2022

@zmrzlinka2021 napr.banan, male piskotky, nesolene chrumky...ale nejaku malu drobnost hracku - male auticko, lopticku...

autor
14. nov 2022

@zmrzlinka2021 no ja som si istá ze by sa švagriná urazila ak by som malému nič nedala..v meste bude Mikuláš tak tam pôjdeme s deťmi pozrieť a ona chce ísť s nami tiež,tak teraz neviem ci este robiť aj dodatočne balik.

Dala by som len tie necokoladove veci,..

simik22
14. nov 2022

Samozrejme, že áno.

autor
14. nov 2022

@mimi3008 hej to uz by som vymyslela..mozno Max čokoládoveho Mikuláša by som dala ale inak len take ,, zdravé alternatívy,,

zuzuliatko18
14. nov 2022

U Nas to je o dohode, z muzovek strany davame aj detom surodencov, s mojim bratom mame dohodu, ze.na Vianoce iba detom a po knizke a taknisto na narodeninam a meniny. Pre mna bohuzial, u svagrovcov je to nepriechodne nedavaj si darceky, hoci ja by som chcela😁

mata1001
14. nov 2022

Dobre si to premysli, lebo ked zacnes teraz tak budes davat aj dalsie roky...zas na druhej strane, taky balik zbuchas za 15€ a dieta sa potesi...a este otazka, svagrina dava tvojim detom balicky?

deti95060810
14. nov 2022

iným deťom v rodine nedávam... ale však kúp nejakú hračku a máš pokoj...

mimi3008
14. nov 2022

@zmrzlinka2021 nas mladsi ma 13 mesiacov, tiez sa mu snazim nedavat tie kupovane sajrajty a mame domace jablkove vyzivy bez cukru. Ale ked mu niekto obcas da (to sa stava mozno odeho 11 mesiacov, max 2x za mesiac) tie kupovane kapsicky, nerobim z toho vedu a dam mu to. Takze aj keby mu tam dala tu kupovanu kapsicku, podla mna vobec nevadi.

autor
14. nov 2022

@mata1001 na Mikuláša tu nebýva , tento rok to bude prvýkrát, takže nedavala..ale keby neda nic sa nestane,aj budem rada lebo budu mat decká Mikuláša v škôlke a este aj firemného v práci. Ja im urobím len skromné do čižmičky , keďže toho bude veľa

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. nov 2022

@deti95060810 hračku az na Vianoce 😀

maxi2
14. nov 2022

Ešte aj 19 ročnej neteri

konikkon
14. nov 2022

Áno, kupujeme deťom navzájom darčeky na všetky sviatky a so švagrinou a bratom sme sa vopred dohodli na približnej sume. Nerobíme to pre seba navzájom, každý vie sám tomi svojmu dieťaťu kúpiť darček. ale robíme to pre radosť detí. Ty mu chces dať darček len preto, aby sa švagriná neurazila???

mimka2019
14. nov 2022

Áno, ja osobne dávam každému dieťaťu v rodine, aj keď žijú mimo mesta, posielam poštou. Ale to som ja. Ročne 10 balíkov ma nezabije 😂 ale...musím sa priznať, moje deti vždy od návštevy nejakú sladkosť dostanú a vôbec ale vôbec o to záujem nemajú. Takže vždy dávam do detského domova alebo rodinám v núdzi a tesne pred Mikulášom zhabem všetko, čo je doma a urobím z toho balíčky pre detí z rodiny, viem, že sa to tam zje a u nás nie, tak prečo nedať? A áno, je to zaužívaná tradícia už pekne dlho a vôbec mi to nevadí, skôr ma to poteší.

gabika128
14. nov 2022

Kúp mu zopár tých ovocných tyčiniek v dm napríklad a ovocnú výživu., nejaký banán a hotovo 😊

autor
14. nov 2022

@konikkon neviem, je to 1r dieta..nebude mat z toho nič 😀
@mimka2019 toto som robila aj ja par rokov dozadu,pre sestrine deti 13r .. mali sme toho vždy doma veľa tak som urobila balíky a rozdala 😀

autor
14. nov 2022

@gabika128 takto to urobím 🙂

konikkon
14. nov 2022

Veď sa normálne dohodni so švagrinou.

cyberk
14. nov 2022

nedavam, mne to pride divne, vsak to dieta si cizmicku umyje u seba doma, tam pride mikulas a nie k inym ludom... :D

abbey1
14. nov 2022

Dávam aj deťom synovcov a neterí. Maličký balíček sa dá urobiť aj veľmi lacno a deti poteší i drobnosť.

jeanne14
14. nov 2022

Robím aj krsniatkam balíčky, naše deti tiež dostanú od krstných.

zuzi0911
14. nov 2022

Každý rok robím balíček aj synovcovi ....😊 dostane to co aj moje dcéry...kupujem im rovnako

jeanne14
14. nov 2022

A teda sú ešte malí na sladkosti, takze to čo majú radi, starší ovocné kapsičky, mladší výživa, kaša, piskoty. Plus som im dala spraviť gule na stromček s menom, a dostanú ešte bodynka vianočné rovnaké.
Keby to dostali na Vianoce, už to moc nevynosia. 😉