Dávajú si novomanželia pri civilnom obrade pusu?

28. júl 2022

Baby dávajú si novomanželia pri civilnom obrade pusu? A bude tam aj podnos na prstene? Ja viem, hlúpa otázka, ale neviem čo čakať, vydávam sa prvýkrát (a naposledy dúfam 😅).

motylik273
28. júl 2022

Ahoj ano bude aj pusa aj podnos na obrucky aj hudba z kazetaku 🙂 🥹

petamich
28. júl 2022

ano 🙂 presne ako pise @motylik273 vsetko bude

zuzanka.zuzu
28. júl 2022

bude/môže byť všetko čo chceš (musí byť iba to čo musí - čiže prejavy vôle), inak nemusia byť ani prstienky, ani podnos, ani hudba, ani svedkovia (šatniarky tam vždy nejaké splašíš)

karhu
28. júl 2022

budete mat to na com sa dohodnete pri spisovani ziadosti a dohadovani datumu s pracovnickou uradu, prstene mozu, nemusia byt, tak isto ostatne ceremonie su na vasej dohode, voli

vso10
28. júl 2022

Môže byť pusa aj podnos, my sme mali napr vlastný handmade vankúšik na obrúčky, aj nám boli ochotní pustiť vlastnú hudbu 😊 dokonca tá obradna sieň bola ozdobená kvetmi a dostali sme kyticu od primátora, bolo to veľmi milé a nečakala som, že v tej miestnosti bude nejaká ich výzdoba a že dostaneme kyticu... Ale to už je asi o finančných možnostiach danej obce

autor
28. júl 2022

@karhu O tomto sme vôbec nehovorili s matrikárkou.

autor
28. júl 2022

Ďakujem baby, tak uvidím až tam, povedala mi pani z úradu, že stačí prísť 5 minút pred obradom 😁

cimage
28. júl 2022

My sme mali dokonca klaviristku, takze ziadny kazetak 😉

radacak
28. júl 2022

@motylik273 my sme nemali kazeťák.Pani hrala na klavíri a ďalšia spievala 🤗

motylik273
28. júl 2022

@radacak my sme take vymozenosti nemali 😀

karhu
28. júl 2022

autor
Dnes o 19:42 my sme prebrali podrobne vsetko, znacila si to do nejakeho tlaciva..

autor
28. júl 2022

@karhu Vážne? No my vôbec nie, len sme vypísali žiadosť, zaplatili poplatok a to je všetko. Nič také čo sa pýtam tu sme nepreberali.

karhu
28. júl 2022

nas sa pytala ci chceme basnicku, hudbu, a ine..ale neviem ci zacala sama od seba, alebo ci to spustila moja otazka ci su obrucky povinne..a jednalo sa o male mesto..tak neviem

janickacrazy
28. júl 2022

My sme mali všetko, aj hudbu živú, aj básničky nejaké, aj obrúčky, aj pusa bola a ešte aj šampanské sme dostali zadarmo a pripili sme si s tetuskami a oddavajucim, bolo to milé a príjemné.

autor
29. júl 2022

Díky baby. A ešte ma napadlo, bude sa nás pýtať ako budeme mať BSM?

natalienka12
29. júl 2022

Ano, bude sa vas pytat, aj aku mate krvnú skupinu a ako casto budete mat po svadbe sex 😂 ach jaj

autor
29. júl 2022

@natalienka12 Ja sa normálne pýtam.

kvetinka75
29. júl 2022

@motylik273 😂, nemá chybu

cacianka
29. júl 2022

Sobáš nemá s BSM takmer nič spoločné.
Čo bolo tvoje pred sobášom, zostane iba tvoje, po sobáši sa stáva všetok nadobudnuty majetok, všetky príjmy a výdavky spoločné,
Môže však BSM upraviť.
U nás neexistuje predmanželská zmluva

cacianka
29. júl 2022

Ohľadom obradu sa choď spýtať, ako to prebieha v ich réžii a čo by si chcela svoje.
Úrad - klavír, kazeťák,
Ty - sláčikové kvarteto
Úrad - skreklavu tetku,
Ty - sólistku SND alebo folkloristi
Úrad -umelá metla
Ty - živé ľalie a hortenzie, zeleň
Všetko je o možnostiach a dohode, predsa nebudes trpieť program ktorý ti nevyhovuje, je trápny a hostia sa pocikaju od rehotu,alebo zdrhnú.

nikaeli
29. júl 2022

@cacianka si robíš srandu, ale ja som raz naozaj ušla z obradu 🤦🏻‍♀️ keď si mladomanželia vymenili obrúčky a šli sa podpísať, slečna začala tak neskutočne kvíliť a zaťahovať, že som vážne myslela, že sa pocikám.. smiala som sa tak, až mi slzy tiekli, všetci naokolo sa hihňali, až som musela ísť von 🤣 lebo sa poznám a viem, ako sa rehlím, keď chytím záchvat smiechu 😁

cacianka
29. júl 2022

@nikaeli iba trochu, irónia, niekde majú obrady a miestnosť vymakane, niekde úbohé...

sonia1712
30. júl 2022

Ja som sobasiaca, ak máš nejaké otázky sem s nimi ☺️

cacianka
30. júl 2022

@nikaeli aj u nás speváčka, všetci ju obdivovali ale mne jej spev pilil neskutočne uši, a ešte tomu hovorili umelecké poňatie....
Alebo v kostole, niektorí sa nedajú počúvať, fakt mi blomby v zuboch trhalo