Darčeky pre deti na svadbe

9. jún 2024

Ahoj, nie som priamo zo Slovenska ale mojí predkovia áno 🙂
Udržal sa u nás taký obyčaj že sa deťom počas svadby rozdávajú darčeky.
Viete mi poviedať prečo je to tak? 😊

Ide vlastne o to že sme deťom už kúpili tie darčeky (hračky a sladkosti) ale zostalo jedno dieťa (14.r)
a ja neviem čo kúpiť.
Moja teória je taká že sa dávajú tie darčeky aby sa deti pohrali na svadbe, nech sa nenudia 🤷‍♀️
Svokra sa vyjadrila že máme kúpiť make up alebo drahší parfúm tomuto dievčatku, čo mi nepríde celkom ok.
Keď je moja teória zlá, prosím opravte ma a objasnite ako to vlastne je, ďakujem 😊

deti95060810
9. jún 2024

prvý krát počujem že sa deťom na svadbu kupuju darčeky....
však ak máte hudbu - tak sa budú zabávať tancovaním....
14 r môžte kúpiť knihu, alebo poukážku na drogérie, pouk. do knihkup.,

really8
9. jún 2024

Pockaj akoze ty si nevesta a chces zabezpecit darceky pozvanym detom?

adri266
9. jún 2024

Tak ja tiez neviem o takomto zvyku. Urcite by som nic neminala. U nas sa zvyknu robit pre hosti medovniky na pamiatku, ale detom na svadbe som nic nekupovala. A to som mala svadbu uz davno. Tak neviem, co je to za novy zvyk.
nerob si starosti, 14. rocnu ber ako dospelu.
Ak chce svokra kupit drahy parfem, nech sa paci, moze zo svojich.

kristinka92
9. jún 2024

Darčeky pre deti na svadbe?? Ja som videla akurát že sa kupujú veci na zábavu pre deti - napríklad bublifuk, nálepky. Príde mi to ako dobrý nápad že sa aj dieta kus zabaví a rodičia oddýchnu. Ale kupovat parfum pre 14rocne dievča je od veci.

janai1
9. jún 2024

Bola som na rôznych svadbách v rôznych častiach Slovenska ale nikde sa nedávali deťom darčeky.

Jediné čo som zažila bolo ze decká mali na stoloch omaľovánky, pastelky, svietiace trubičky a také somarinky na zahranie sa.

muchotrafka298
9. jún 2024

Ja som o tomto zvyku nic nepocula. Viem, ze bezne sa robia detske kutiky, ze su tam pastelky, omalovanky a pod. a deti sa tam chvilu prebavia.

lelelienka
9. jún 2024

To je novodobý výmysel dávať darčeky svadobným hosťom, kedysi to určite nebolo. Ja by som deťom dala presne niečo na zabavenie počas svadby pripadne nejakú drobnosť, určite nie makeup ani parfum…my sme mali síce minisvadbu, ale deti dostali medové lizatká a v kútiku mali omaľovánky na zabavenie.

klip0
9. jún 2024

Ja poznám len vseobecne darčeky pre hostí. Napr s iniciálami mladomanželov a slovom ďakujeme napriklad. Mini čokoládky, medovníky, fľaštičky alkoholu, cukríky atď. Ak je tento mini darček pre hostí alkohol alebo niečo nevhodné pre deti, tak deti mali iný mini darček,čokoládku, omaľovánku, prívesok.. rôzne.

autor
9. jún 2024

Tieto obyčaje pramenia z pred 300rokov do zadu.
Máme tam rôzne veci ktoré sa tu na SK už dávno nerobia. 😊
Áno ja som nevesta a už som aj kúpila tie darčeky 😁 neviem prečo je to tak ale robí sa to.
Slováci ktorý sa dakedy nasťahovali tam tak to robili a to sa udržalo až do teraz 😁

adri266
9. jún 2024

300 rokov dozadu sa kupovali darcekom detom v akom obchode? nexte ci Aliexpress?

Pardon, neodpustila som si.

autor
9. jún 2024

@adri266 hadam aj vtedy deti mali hračky.
Keď som bola malá tak sme dostávali Npr orechy a k tomu sladkosti a loptu, taká klasika.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adri266
9. jún 2024

Tak tej mladej daj rovnake darceky, ako si dostala Ty.

Fakt by ma zaujimalo, v akej krajine zijes, skadial pochadzaju Tvoji predkovia a ako to, ze si natrafila akurat na Slovaka partnera. Prepac, podla mna si troll 😇

solange7
9. jún 2024

Tak kup detom orechy ked sa to u vas v rodine predava z generacie na generaciu.

klip0
9. jún 2024

Autorka tak skús napísať čo sa kúpilo menším deťom. Alebo v akej hodnote. A podľa toho vymyslíme že čo pre tu 14r

valiant
9. jún 2024

Asi by som to vzala z inej stranky, ak sa bezne stretavate malo a ani detom v rodine darceky nedavate, je svadba prilezitostou na stretnutie a na obdarovanie deti.
Tej 14 rocnej nemusis nic, ak velmi chces, poukaz do obchodu, nejaku kozmetiku. Urcite to cakat nebude a potesi ju cokolvek.

autor
9. jún 2024

@adri266 hahah 😁 až tak to nereálne znie? tak pochádzam z Vojvodiny, nie som mimozemšťan, dedinka sa volá Hložany. Mimochodom máme tu cca 50 Slovenských dedín.
Žijem na Slovensku už 10 rokov ale ideme domov robiť svadbu.
Ja som Slovenka a manžel nie je Slovák 😁

googlinqa
9. jún 2024

Tak pokiaľ je zvyk tak by som dala skôr € ako darček v takom veku

autor
9. jún 2024

@klip0 do 10 eur také hračky v Pepcu + sladkosti.
Každé dieťa je inéj vekovej kategórie tak podľa veku som kúpila, plastelína, bublifuky, omalovánky, skladačky, kontrastné hračky, set koraliek na náramky.... 😊

klip0
9. jún 2024

Tak aj jej by som vybrala také. 14r dievča už môže zaujímať aj zdravý životný štýl, tak nejakú zdravšiu zaujímavú sladkosť povedzme v DM, alebo čokoládu, alebo hocco a kľudne podla mňa nejaké antistresove omaľovánky pre dospelých a farbičky, alebo také tie vyskrabovacie obrázky, alebo ak o nej vieš že o čo sa zaujíma tak nejaký časopis, knižku.

klip0
9. jún 2024

Možno niečo na vyrábanie náramkov, alebo nejaku magickú plastelínu, nejakú spoločenskú hru pre starších/dospelých, v Albi by si určite našla niečo vhodné

autor
9. jún 2024

@klip0 ďakujem za radu, vážim si to😊

denithestrange1993
9. jún 2024

Darceky pre hosti su skor symbolicke ako medivnicky,cukriky,magnetky,poldecacky,bublifuky a nie ze drahy parfem preboha. Daj jej to co dospelakom,pokial im nedavas alkohol.

betulinka1
9. jún 2024

Ak by som musela isla by som do relaxačnu omaľovánky a nejake farbičky k tomu.

darina77
9. jún 2024

Alebo kozmetický balíček by ju potešil. Nejaký dove, alebo podobne

autor
9. jún 2024

@betulinka1
@darina77
Ďakujem baby😊

klip0
9. jún 2024

Alebo ešte mi napadlo mladšia sesternica v tom veku mala takú sadu na vlastnú výrobu balzamov na pery. Aj také niečo by sa jej mohlo páčiť

rozculena
9. jún 2024

na Slôovensku nič také neexistuje,to si vymysleli Slováci asi tam vonku

ktochytavzite
9. jún 2024

A kde presne na Sk je takyto cudny zvyk??

ktochytavzite
9. jún 2024

Tak citak ze mate takyto zvyk,tak si mohla tiez tie orechy dat detom,ja by som zbytocne a lacne haraburdy z pepca nekupovala,su to vedinkt po jednom pouziti vyhodis.Deti sa na svadbe vedia zabavit aj bez hraciek.