Darčeky pre bratranca a starkých na Vianoce

17. nov 2022

Mám 16 ročného bratranca, jedináčik, veľmi zlatý chlapec, len veľmi podľahol virtuálnemu svetu. Na návštevách zväčša len pozoruje, nekomunikuje, pýta s domov, chce zrejme PC, neviem ešte som ho neprebádala tak, ale teda myslím si to
Všetko má, aj peňazí našetrené, ja vôbec netuším čo mu kúpiť aby ho niečo potešilo. Na birmovku od nás dostal peniaze a kozm.balicek, minule som sa ho pýtala či je tá vôňa dobrá či používa, povedal, že má viac vôní a tá moja je slabšia tak ju nepoužíva a pritom nebola lacná, no ja už neviem čo mám takému chlapcovi kúpiť.aj má to zamrzelo trošku.
Takisto starým rodičom, človek nechce furt dokola kupovať to isté, kozmetiku, posteľné alebo ja neviem...ja rada vidím ako sa druhí tešia len akousi mám pocit že už je tohto všetkého tak dosť že ani nevidím úprimnú radosť ...
Čo kupujete vy, neporadíte???

jaja20
17. nov 2022

Je tu dobrá skupina Vianočné darčeky. Ja sa tam inšpirujem aj na meniny, narodeniny alebo výročia. Aj by som ťa do nej pridala, ale keďže si anonym, neviem nick 🙂

85miska
17. nov 2022

Bratranca majú osvojení starí rodičia alebo teda nechápem prečo bratrancovi kupovať darček. Každý má svoju rodinu predsa. Ja mám 8 bratrancov a sesternic a nikdy sme si darčeky nedávali. Ja dávam starým rodičom každý rok kolagén na kĺby, a potom čo cez rok spomenuli som si zapísala a kúpila. Raz to boli nože, raz škrabka na zemiaky a pretlacadlo. To sú maličkosti ale keď babka povie len joj musím dakedy už kúpiť toto pretlacadlo a po čase zistím že nekúpila tak dostane pod stromček. A vlastne celú rodinu tak riešim. Počúvam čo cez rok hovoria. Mama rok hovorí že jej hapruje vysávač už naňho nemá nervy ale nekúpila stále. Tak si nájde pod stromčekom.

autor
17. nov 2022

@jaja20 ďakujem pôjdem sa pridať

autor
17. nov 2022

@85miska nie, má rodičov, ale bývame blízko a dobre spolu vychádzame a oni stále našim deťom niečo dajú , tak úprimne zo srdca, tak som aj ja chcela dať

jana_eyre_2
17. nov 2022

Ja mám veľa synovcov a neteri ktorým darčeky kupujem, avšak tým čo majú takýto vek (od tých 14r+) dávam proste pekne zabalené peniaze.. áno viem že na Vianoce sa peniaze dávať nemajú, ale proste v tom veku sa už nedá nič podľa mňa vymyslieť keď som vzdialenejsia rodina.. keď budú moje deti v tom veku tak budem vedieť že čo sa im páči aké oblečenie a cojaviem čo, ale takto si myslím že ich poteší najmä nejaká suma ktorú si môžu minút na čo chcú.. starých rodičov nemám už skoro 20rokov, takže to neviem.. svokre zväčša dávame kalendár s fotkami, teplé deky, nejaké pamätné milé darčeky..

autor
17. nov 2022

@jana_eyre_2 ďakujem, presne to, že tým že sú všetci na stredných školách a v blízkosti centier, tak majú oblečenia určite dosť. Len je to stále o tých výmenách obálok no... 🙂

natall113
17. nov 2022

Ja mám už len babku a vždy sa poteší nejakým foto darčekom pri fotoknihe sa rozplakala, každý rok dávame robiť fotokalendar alebo nejaký pekný rodinný album, poteší sa aj alpa balíku kozmetiky, pretože to používa a hneď aj minie tak isto konské maste a nejaké kolagény, výživy na kĺby to sa vždy pýtam aké používa, ešte mi napadá kniha krížoviek, predplatné časopisu napr. záhradkár alebo také niečo.
Čo sa týka bratranca možno nejaká PC hra alebo nejaké príslušenstvo, herné slúchadlá, klávesnica ale to by som sa skôr poradila buď s ním alebo s rodičmi. Alebo nejaká poukážka do obchodu z oblečením nech si sám vyberie čo sa mu páči. Možno CD obľúbenej kapely alebo speváka. Inak mi napadli už len tie peniaze