Darčeky - otázka pre rozvedené maminy

20. dec 2022

Ahojte. Som rozvedená, ja žijem s deťmi u mami, kde este su aj starý rodičia. Nemáme tu teda veľa miesta, žijeme si tu tak natesno. Otazka znie, ako to riešite s darčekmi od otca detí? Ostávajú u neho alebo si ich berú deti domov?
Nejedná sa iba o jeden darček, ale od starých rodičov prastarych tiet strykov atd ...
Ďakujem za odpoveď.

kaktusik007
20. dec 2022

rodina mojho ex detom dava darceky minimalne a ak aj nieco daju, ex im nedovoli to zobrat k nam, ze to budu mat tam........ usmevne je ze tam su 2x do roka, 2 tyzdne v lete a tyzden cez zimu --- aj ma to stvalo, ze aky je ex sprosty, ale uz som si za tie roky zvykla a deti tiez - a je to vidno aj na ich vztahu k nemu a to mi ako satisfakcia staci ;)

tosomja
20. dec 2022

Kedy ako, niečo si donesie tu, niečo si nechá tam. A tak isto od nás, nemá zakázané vziať k otcovi. Jedine, čo tu neznesiem, sú tie blbé piesky a plastelíny, korálky atď 😁 to musí nechať u neho. Ale už vyrástla z tých blbosti

lyci
20. dec 2022

podla toho, co to je. babiky si vezme, niektore necha, potom zase vymeni. lego si sklada u nas a aj ho tu nechava. teraz dostane z dakeho anime kostym, tak ten si samozrejme vezme, lebo na tom ficia v skole. oblecenie
co dostane, nechava u nas, lebo byvala ju vzdy posle v o 3 cisla mensom obleceni. ale aj to jej uz niekedy radsej davam k byvalej

matabb73
20. dec 2022

Moji si nosia všetko domov. K otcovi chodia málo a nemajú tam ani svoj priestor, tak nemá zmysel tam niečo nechávať.

autor
20. dec 2022

Moje deti tam priestor maju, no otec si ich bráva raz za mesiac .. to je tu nemám priestor, nemáme ani vlastnú izbu, oblečenie máme kade tade po skrinkách, hráčky maju v boxoch ..

tosomja
20. dec 2022

@kaktusik007 to robí ex môjho priateľa. On im kúpi napríklad pyžamo, papuče a to ako povieš dieťaťu, že nemôže si nič zobrať od otca, lebo to zaberá priestor?

kaktusik007
20. dec 2022

@tosomja ja im nevravim nic - oni domov s nicim nepridu, maju zakazane to nosit ku mne. Veci, co dostanu tam, maju mat iba tam --- hlaska mojho ex

deti95060810
20. dec 2022

môj syn v živote nedostal žiadny darček ...ani od otca, alebo starých rodičov... Vianoce, narod., meniny - nič.
Prežili sme ...

tosomja
20. dec 2022

@kaktusik007 pardon, to malo byť pre autorku 🙈🙂