Darčeky na rodinnom stretnutí

11. okt 2023

Ahojte, v mužovej rodine sa organizujú dva krát do mesiaca stretnutia rodinné na čom by nebolo nič zle ale majú taký zvyk že sa patrí každému niečo doniesť, je to zo svokrinej strany, svokra má 5 sestier každá má deti, niektorá dve niektorá tri, každé to dieťa má rodinu a ďalšie deti to je strašné veľa ľudí. Všetci majú dobré vzťahy a jedna zo sestier sa strašné snaží udržiavať tieto vzťahy tak robí raz za dva mesiace grilovačku kde každého pozýva. Náš problém spočiva v tých darčekoch, tým že každý dáva niečo každému je toho strašné veľa, dospelí si dávajú nejaký dezert alebo fľašu a deťom nosia všeličo tiež, dcera má 5 mesiacov a už mám plno kapsičiek, 3 sady do piesku, 4 bábiky, omaľovánky, farbičky a rôzne veci ktoré využije až o niekoľko rokov, akože nebol by problém ale ja dom nenafuknem a stále nosiť domov okolo 10 darčekov je moc. Tak isto z mojej strany, stále každému kupovať dezert alebo víno a deťom hračky je tam 6 malých detí, fakt nemám nápady čo im stále kupovať, už sme sa s mužom ohradili nech nám nič nenosia že nemáme na to miesto a len nás odbili vetou ale to sa patrí. Už som skúšala aj ja tak že som deťom podala len po kapsičke alebo aj nič ale aj tak nepomohlo a aj tak nám stále nosia niečo. Okrem týchto rodinných stretnutí prídu občas aj k nám na návštevu a donesu zas ďalšie hračky. Aj keď sa nezúčastnime stretnutia nechajú veci u svokry. Dá sa proti tomu nejako ešte bojovať?

hortenziaj
11. okt 2023

Daruj ďalej, pripadne nechaj u svokry. Nemám rada takéto darcekovanie, a tie veci co nechcem darujem za odvoz, kľudne aj kapsičky,aj veci co možno raz využije dieťa (príde ich ešte tisíc co by mohla využiť a čím staršie dieťa tým viac sa toho nechce vzdať). Teraz máš ešte ôk, dáš preč, dcéra je malá, ale časom to budeš mať o dosť ťažšie.

deti95060810
11. okt 2023

ach tak toto by mi išlo na nervy... a ver mi že možno aj ďalším v tej rodine to ide na nervy.
na toto bola dobrá corona - žiadne stretnutia, žiadne darčeky...
u nás to spôsobilo že už sme si ako rodina prestali kupovať na Vianoce darčeky - každý si kupuje len pre seba a svoju najbl. rodinu - deti, maželku....

martinkatinka
11. okt 2023

Neda 😉 daruj dalej, do skolky, nejakeho centra, do nemocnice na detske oddelenie. A kupuj iba malickosti, nejaku malu cokoladku, dospelym ponožky, fit tycinku....

marcellka32
11. okt 2023

3x nedones nič a ani vy nič nedostanete už 🙂
Ak áno, nechaj u svokry..neber to domov

tykat
11. okt 2023

Na charitu, hracky ponukni v skole, skolke, susedom, nejakému komunitnému centru.
A povedala by som to aj rodine ze chapete ze maju taky zvyk ale neviete to ukocirovat s priestorom doma.
Ja by som mozno navrhla nech kazdemu dietatu daju pri stretnuti "do prasiatka" po 1€ a na konci roka/o dva roky/ked pojdu do skoly/ ked budu mat 15 alebo 18...rozbijete a niečo deťom kúpite 🙂
A dospelym zriadte u pani domacej jedno velke prasiatko (flasu od niecoho) a vzdy pri navsteve hodte kazdy po 1 €, ked ju naplnite tak si za to urobite grilovacku.

domkakvet
11. okt 2023

Nic sa s tym neda robit, veci podaruj socialne slabsim.

syslik81
11. okt 2023

zabal to a daruj im tie ich hracky nazad pri dalsom stretnuti 😀 a dospelym namiesto flias a dezertov upec kolac .. pripadne aj detom kolac a mas vybavene.. a omalovanky ceruzky etc podaruj detom do detskeho domova ,susedom pripadne do skolky ked pojde mala ...

katkaseiner
11. okt 2023

bola som v rovnakej situacii, ked som svagrinej povedala ze zrusme darcekovanie, spytala sa ma ci nemam na dezert alebo fľašu a deťom na drobnost...no hej, mam na to ale moje deti viac veci a hraciek nepotrebuju a my viac flias a bombonier tiez nie. Neurazila som sa ale vlastne smrtou svokrovcov sa to uplne skoncilo. Moji vzdy dostali tričká mensie o cislo alebo o dve...mne to prislo ako uplne splachovanie peňazí