Darček pre návštevu zo Španielska

xckaretxxx
9. aug 2024

Ahojte, mam návštevu zo Španielska.Chcem im do kufra pribaliť nejaký darček zo Slovenska. Rozmýšľam nad nejakou fľašou, parenicou. Ja neviem....prosím poradíte.Dakujem za tipy.

lilianka28
9. aug 2024

Tak parenicu a akýkoľvek syr by som na cestu nebalila.
Ale fľašu - napr. slovenskú slivovicu, slovenské kvalitné víno, med od včelára, kávu zo slovenskej pražiarne napr. od Zlaté zrnko.

petamich
9. aug 2024

Znami ziju v Spanielsku a vzdy im nosime (pytaju) horalky, milu, kofilu a nugetu 🙂 no a este horcicu nasu obycajnu 😂

tramtada31
9. aug 2024

Ja nepijem, takze fľašou by si má nepotesila. Zisti od syna, čo má rada.

salome123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sarandon
9. aug 2024

@salome123 preco by im na letisku vyhadzovali flasu??

7miriam77
9. aug 2024

Ja by som im dala nite alebo korbáčiky vákuovo balené, sójové tyčinky, horalky a Tatranský čaj 56%😄

janai1
9. aug 2024

@sarandon Ak nemajú zachekovanú batožinu tak fľašu im vyhodia

sarandon
9. aug 2024

@janai1 to mi je jasne,ale myslis ze navsteva pride s gatkami v prirucke?

xckaretxxx
autor
9. aug 2024

@petamich horáky ochutnalu, chutia im

xckaretxxx
autor
9. aug 2024

@7miriam77 sú to ženy,

@7miriam77 sú to ženy, 56% nedajú. Chuti im nás Hubert

engel76
9. aug 2024
osky
9. aug 2024

V kufri vzdy dovezieme z dovolenky par flasi tradicneho alkoholu,ci med.
Preco by to nemalo prejst?
Nechapem.
Mam to poriadne zabalene a nauklafane medzi satstvom,aby sa nic neuspinilo,v pripade nehody.
Nikdy zatial.nebol problem.

osky
9. aug 2024

Ja urcite Demänovku-kazdy to pyta,je to liek na zaludok ,kocovinu....ale i fajn na pitie.kupujwm len original bitter.nie tie ochutene.
Rovnako medovinu.klasicku,bez prichuti...
V case vianoc idu velmi Oblatky-ale nie kupene v obchode!
Salko-je ine,lepsie,ako kondenzovane mlieka dostupne v inych krajinach.
Komunisticke klasicke chrumky
Okruhle klasicke piskoty
Lazenske Oblatky-kolonada

xckaretxxx
autor
9. aug 2024

@engel76 skôr jedenie

michellemary
9. aug 2024

@petamich skvelý nápad, presne toto si sesternica vozí do Nemecka, keď príde na návštevu na SK. A ešte Milenu. 🙂

draculla
9. aug 2024

@xckaretxxx a co tak goralsky klobuk alebo valasku?

ivka225
9. aug 2024

Ja pravidelne do Španielska nosím horalky, moja tamojšia kolegyňa aj jaj dcéra ich milujú.

petamich
9. aug 2024

@michellemary to su pre mna presne take typicke 🙂 a teda oni este velmi vzdy chcu presne korbaciky, bryndzu len to tazko aj podla obdobia zalezi

akvi
9. aug 2024

@xckaretxxx tiež by som spravila balíček sladkostí, Horalky, Mila, Mäta, Dru tyčinky, naše chrumky, tiež to takto zahraničným kamarátom dávam a všetko im chutí, vždy si aj sami nakúpia čo im chutilo. Akurát oni netušia, čo je to naše práve slovenské, tak sú radi za výber. No a ešte horčica naša, ale samozrejme originál, nie tie napodobneniny, čo akurát tak naseru 😅 Alkohol ja nerada dávam, ale keď už, tak medovina.

pukina
9. aug 2024

@osky alkohol nie je liek.

pralinka25
9. aug 2024

Syr by som nebalila v ziadnom pripade ani vakuovy. Nevies ci nebude meskanie alebo hocico akoze ja by som si to netrufla.

muchotrafka298
9. aug 2024

Pokial maju velku zacheckovanu batozinu, mozu preniest cokolvek. Ak ju ale mat nebudu, co nikto z nas nevie a ani autorka otazky, tak tam si nemozu dat ziadne flasky, medy, natierky.
Nie je vobec pravidlo, ze vsetkym z cudziny chutia Mily, Horalky, Tatranky, Maty a podobne keksy plne umelin a chemie. Su to umele presladene hluposti, ktore mozno ani do ust nezoberu. My sme na to zvyknuti, oni nie.
Syry ani udeniny by som urcite nedava z dovodu toho, ze je teplo a v kufri to budu mat zabalene niekolko hodin, ak budu mat nebodaj meskanie, tak aj cely den.

tenerifka
9. aug 2024

Dcera brala kamosom horalky a vsetkym chutili. Mozes aj nejaku dobru klobasu (najlepsie suchu, ktora sa uz nevari), a trebars korbacky alebo nite, ale skor neudene, Spanieli prilis udene nelubia.

tenerifka
9. aug 2024

A z alkoholu- ak sa nejedna o nejake fakt dobre vino-tam sa nezavdacis, Spanieli (najma od Madridu a smer na sever) piju vela vina, ale vyynikajuceho vina, ktore nema konkurenciu. Tvrde prakticky vobec.

xckaretxxx
autor
9. aug 2024

@tenerifka áno sú z madridu

xckaretxxx
autor
9. aug 2024

@tenerifka tokaj by bol ôk?

tenerifka
9. aug 2024

@xckaretxxx nie, pokial si pamatam, to su silne dezertne vina (opravte ma, ak sa mylim). Madridcan oceni kvalitne suche cervene vino, na Sk ich je vela, daj si poradit vo vinoteke.

muchotrafka298
9. aug 2024

@tenerifka Tokaj je silne sladke dezerne vino, tie viacputnove. Toto neviem, ze ci oni maju taketo nieco Spanieli.Su to biele vina.

tenerifka
9. aug 2024

@muchotrafka298 napisala som to v prispevku vyssie, toto Spaniel nevypije