Darček pre mamu k 60. narodeninám

9. sep 2022

Poraďte niečo, som bezradná..
Nebýbam blízko rodiny už skoro 10rokov..vidíme sa tak raz za 2-3mesiace na 1-2dni. Nemáme ziadny extra super mama-dcera vzťah, ako ľúbime sa ale spolocne toho nemame skoro nic, ani vkus 🙈 Mama je taka, ze do roboty a domov.. Ziadny spolocensky zivot.. Wellnes a taketo veci nehrozia, šperky tiež nenosí.. Ja ozaj neviem co take jej kúpiť..ked sa opýtam tak odpoveď je NIČ..

janinah
9. sep 2022

Je to skoro môj vek a je mi jej ľúto.ze len do roboty a domov.Ja by som to riskla ten wellnes pobyt kúpila.nech ide s otcom alebo s tebou.Nejako ju nahovor.ved nikto nemladne .

gondyo
9. sep 2022

Možno naozaj by si niečo také užila,aspoň večera ,obj tortu,ktorú jej tam donesú...a zaspievajú k narodeninám...určite poteší

gajdosovci
9. sep 2022

Moji rodičia tiež sú takí, že ťažko sa im kupuje. Mamine na 60ku sme preto kúpili televízor. Väčšiu uhlopriečku do spálne. Najskôr ze načo, ale doteraz nedá naň dopustiť. Rovnako sme ocinovi kúpili na 70ku do obývačky. Tiež väčší a veľmi sa tešil. Taky prakticky darček...

autor
9. sep 2022

Ja som aj chcela najprv že nejaký pekný šper so zafírom (podľa mesiaca) ale potom som si spomenula na zlaté hodinky, ktoré jej kúpil brat na 50ku a sú v krabičke, ako ich dostala a ani raz ich nemala 🙈 zas hodinky a taký náhrdelník, náramok alebo náušnice sú samozrejme iná vec.ale náhrdelník ani náramok by tiež nenosila..a náušnice sú zas také, že preferuje jeden typ a ja si ani za svet neviem spomenúť, že ktorý 🙈
Wellnes.. Aj to ma napadlo..alebo skôr nejaký predlžený víkendový pobyt..ale zas.. Do sauny by nevliezla, plavky si neoblečie..túry sú tiež neni preňu 🙈 tak čo, by bola furt len na izbe s peknym výhľadom..to tiez neni bohviečo.
Aach bože, tota moja matka je nieco strašne nespolocenska a nud a ako teraz čítam po sebe 😅

bolarazjedna
9. sep 2022

Práve preto, že chodí len do roboty a domov, ja by som jej zaplatila predĺžený wellness pobyt pre dvoch, v nejakom krásnom prostredí. Alebo keď nemá rada wellness (niekto napr zo zdravotných dôvodov nemôže do teplej vody sauny, a masáže tiež nemá rád každý), tak nejaký výlet s ubytovaním. Keď mamina mala 60tkz, tak sme ju a ocina zobrali s manželom do Chorvátska na týždeň. Od svadobnej cesty neboli pri mori, a sami by autom nešli, letecky už vôbec. Co je mi ľúto, že Plitvicke jazera som im nevedela ukázať, lebo sa prudko ochladilo a už sme šli domov.
Keď ocino mal 70, tak som im zaplatila 4* hotel v Bojniciach priamo pod zámkom na predĺžený víkend.
Oni sú tiež tak, že iba práca, domáce práce, záhrada, mamina celý život aj počas letnej dovolenky robila veľké upratovanie, prala koberce, zavarala, žiadny oddych, nechodia ani za kamarátmi, proste skoro žiadny spoločenský život, max raz ročne idú na ples. A tym pobytom sa potešili.

autor
9. sep 2022

@gajdosovci my sme im chceli kúpiť v lete klímu, lenže že idú bytovku zateplovať (už to robia inak asi tretí rok) tak že si počkajú a až potom... Telka do obývačky nás tiež napadla..lenže to by musel ocino nejako premajstrovať nábytok, keďže majú taký ten, neviem ako sa to volá proste na celú stenu taká ,,sada" a otvor na telku je taký menší a aj tak nedávno kupovali telku ..a mama zas neni telková..ona ešte aj doma sedí pred pc/notebookom a pracuje 🙈

nejdemaprihlasit
9. sep 2022

A čo tak foto na plátno nejaké vaše . Mne sa to osvedčilo mame sme dali obraz nás deti a bol to pre ňu najkrajší darček a svokrovi k 70 teraz sme tiež spravili obraz kde je syn a vnučka , a ešte som objednala krabičku a do nej dáme peniaze

bolarazjedna
9. sep 2022

Ešte čítam, že na wellness ani na túry nie je. Moji tiež nie. Ale napr v tých Bojniciach, v jeden deň pozreli Zámok, druhý deň zoo, potom išli do mesta sa prejsť, na zmrzku. Takže navštíviť pekne mesto sa dá aj bez turistiky.
Alebo pozri nejaké lacne letenky a zober ju do nejakého veľkého mesta, Rím, Paríž, Londýn atď., choďte spolu a spolu pozrite mesto. Možno sa aj poteší, že strávite spolu niekoľko dní, keď sa tak často nestretávate.

gabriellka
9. sep 2022

tak to nemusi byt ani welnes ani turistika ale niečo medzi tým. proste víkendový pobyt. nvm z kade je mamina ale taka Banská Štiavnica je krásna alebo Piešťany. pripadne aj bojnice by sa jej mohli páčiť. alebo by som nasla nejakú chatu kde vás môže ísť viac. Ak máš súrodencov alebo ona alebo niekoho z rodiny. viete tam trebárs aj urobiť oslavu 60tky. urobíš misu alebo objednáš pizzu a oslávi niekde na chate so všetkými najbližšími.
ďalšou alternatívou by mohol byť napr robotický vysávač. je to taky pomocník do domacnosti
a úplne moja posledná možnosť by bola fotokniha alebo darčekový kôš pripadne oboje

zabina27
9. sep 2022

Ja som kúpila knihu Karel Gott, možno niečo na čítanie?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anaj_janka
9. sep 2022

Na inšpiráciu
Na Facebooku ATES310

autor
9. sep 2022

@evamarek77 hmm, som nevedela, že 60tnik musí mať zdravotné ťažkosti 🤔. Tie veru nemá, ale dík za tip.. Asi jej nejaké kúpim teda 😑

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaja1979
9. sep 2022

Nejaké rocne predplatné nejakého časopisu by ju nepotešilo? Alebo lístky na muzikál, Lúčnicu napríklad alebo niečo podobné?

martul
9. sep 2022

Ja ti poviem, ako to je u mojich svokrovcov. Tiež takí ,, chladní " celý život, svokre som vinsovala teraz a jej reakcia jáj len sa neboškávajme. Dovolenka nikdy v živote, welnes ani nevie čo je. Proste totálne praktický človek. Takže dary je jej a svokrove výročia:
Mraziaci box, chladnička, mikrovlnka, koberec do obývačky, motorová kosačka.😊

lintu
9. sep 2022

Neda sa ju ani supnut do auta a niekam sa s nou ist previezt? Urobit jej proste pekny den s tebou, pripadne s detmi, ak nejake mas. Vylet by sa dal takto urobit spolocne aj s bratom.

salamistka
9. sep 2022

Ja som kùpila mame na narodeniny lìstok na koncert orchestra André Rieu do Bratislavy v novembri.

katulienkax
9. sep 2022

pozri ked vravis ze zlate nausnice hodi do krabicky tak jej kup take co by si nosila ty a ked zdedis budes ich nosit ty 😉

katulienkax
9. sep 2022

taj jej kup dobry tablet ked je pocitacova, s klimou bacha, bola tu tema ze treba podpis polovice bytovky, mozu byt problemy a pri tych cenach elektriky by som to teraz ani nechcela

oli_gapelodiegant
9. sep 2022

Poznavacku nejaku alebo divadlo, koncert

tamvtme
9. sep 2022

Nasi su tiez taki ze len doma a nikam, takze welness, divadlo alebo masaz, to by nepotesilo a asi by ani nevyuzili...tak.ja som.na.60 jej zabezpecila tortu a urobila darcekovy kos s vecami, co ma.rada a vyuzije ich, ale samostatne su to len drobnosti ale dokopy v darcekovom kosi to bol fajn dar

zuzinka888
9. sep 2022

A kolko mas casu??

stanulienkat
9. sep 2022

Stripter?🙄

isis234
9. sep 2022

@anaj_janka praktické darčeky,,,, tá obedová súprava je pekná,,,
Darčekový kôš, kde dáš i nejaké hoc drobné veci do domácnosti...(bývajú i "veselé varešky pomalované,) , poprípade zavesiť do kuchyne alebo na chodbu pekné citáty o dome, rodine...+ kávu, oriešky, malú becherovku, cukríky...peľové zrniečka, med...)
alebo peknú šálku porcelánovú, čo z nej bude piť kávu, čaj....

janage
9. sep 2022

My sme známej na okrúhliny kúpili stromček podľa vlastného výberu. Taký do záhrady. Že keď kukne vždy si na nás spomenie 😉

janage
9. sep 2022

Dala by som kľudne nejaké luxusnejšie pochutiny čo ľúbi a si možno nedopraje kvôli cene, alebo ako už písali niečo praktické pre dom a záhradu na uľahčenie života.

vevericka554
18. okt 2022

Vynikajúci praktický darček sú nože IVO Premier z www.profikuchar.sk, sú celokované a stále ostré. Máme ich doma a môžem ich len odporúčať.