Darček pre deti rodičov - minimalistov

pondelok01
17. nov 2021

Prosim poradte mi, aky by bol vhodny darcek na Vianoce pre 2,5 rocne dievcatko a 4 rocneho chlapca. Ich rodicia sa snazia o minimalisticky a ekologicky zivot. Rodicia nechcu nic pre seba, pre deti je darcek pripustny. Rada by som sa prisposobila ich preferciam, nieco, co by im spravilo radost vsetkym (rodicom, ze chapem ich zivotospravu, a deti nech to potesi).

Mozem sa ich samozrejme na rovinu opytat (rodicov), ale radsej by som nieco uzasne duchaplne vymyslela sama, ale teda prosim pomozte mi haha.

evita_g
17. nov 2021

nejakú JEDNU edukatívnu drevenú hračku, stavebnicu, kocky. samozrejme vyrobené na Slovensku. ale ak to rodičia berú skutočne vážne s mini eko životom, radšej by som sa spýtala ich, čo by si pre deti priali

pinaofina
17. nov 2021

@pondelok01 suhlasim s vyssie, slovenska vyroba a edukativna hracka. Alebo potom knizky.

janinah
17. nov 2021

knihy

annm81
17. nov 2021

Mňa napadli samolepkové albumy. Deti to vo všeobecnosti zbožňujú, prehrajú sa s tým hodiny, ale je z toho kopec zbytočného odpadu. Existujú ale nálepky, ktoré sú opakovane použiteľné. Vyrába ich určite viac výrobcov, ale ja mám osobnú skúsenosť s tými od firmy Melissa & Doug. Ak sa budú skladovať na čistom mieste nie na stole medzi omrvinkami, vydržia ozaj dlho.

pondelok01
autor
17. nov 2021

@evita_g existuje nejaka spolocenska hra, okrem pexesa, pre tak male deti? Este sa budem snazit “to” kupit z druhej ruky.

jankapepe
17. nov 2021

@pondelok01 je krásne ako chceš darčekom potešiť obdarovaného a nie je to len o splnení si povinnosti. Kiežby takto uvažoval každý.

Človek dostáva xyz veci co sa mu nepáčia, zavádzajú, sú nepraktické, má ich trojmo, malé, veľké, nevkusne zbytočne, miesto 1 hračky co by dieťa využilo 10 hlúposti co aj tak letia neskôr do koša.
Tak veľa krát som ľuďom vysvetľovala že skutočne nechcem nič. Alebo ak chcú spraviť radosť tak si prosím tu a tu knihu. Alebo nové pero. Alebo 10 litrov octu ci kilo soli. Deň voľna 😁......... Sú ľudia čo chapu a dávajú dary ktoré potešia tých si nesmierne vážim lebo viem ze im na mne záleží.
Potom sú tu ľudia čo to jednoducho nepochopia a donesú co ja viem.... Umelé vonné sviečky aj keď vedia ze používam iby prírodné esencie..... Súpravu na fondue.... Župan.... Nikdy som žiadny nenosila ani nosiť nebudem.... Lego deťom aj keď majú na povale už jeden veľký box toho, jeden v izbe a za škatuľu som nedávno darovala. Pastelky, ved radi kreslia.... Nevadí ze ich už majú doslova 300.....atd.

annm81
17. nov 2021

@pondelok01 Áno, sú také hry. U nás najobľúbenejšia je Prvá ovocná záhrada.

Hádže sa kockou na ktorej sú štyri farby - každá reprezentuje jeden druh ovocia. Ak padne farba, môže hráč dať do košíka príslušné ovocie zo stromu, ak padne košík, môže obrať ktorékoľvek ovocie, ak padne havran, havran postúpi o políčko vpred. Ide o hru, kde hráči kooperujú a cieľom je, aby hráči obrali ovocie skôr, ako sa do záhrady dostane havran.

Košík a stromy sú z papiera, havran a ovocie z dreva.

Inak ale pozor, tá hra je vo viacerých verziách, treba hľadať tú pre najmenšie deti.

jankapepe
17. nov 2021

@pondelok01 normálne sa spýtaj rodičov 🙂
Ak ti nedajú jasnú odpoveď tak určite chod smerom: 1 dieťa = jedna vec.
Knihou nič nepokazís 🙂

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankapepe
17. nov 2021

@pondelok01 https://www.dracik.sk/hra-dobble/

S týmto sa bavíme furt a stále sú verzie pre malé deti aj náročné

pondelok01
autor
17. nov 2021

@dominika1988 ano, minule roky dokonca tu vec kupili sami a doniesli pod nas stromcek. Ale deti uz maju odvtedy tri (minimalisticky, ha). A ja by som chcela mat darceky co najskor vybavene, nech mam klud. Zvazujem bud knizku (spolocnu), alebo nejaku drevenu spolocnu hracku z druhej ruky. Videla som take pexeso mapa sveta, tak mozno to. Uz som im napisala, ze co ich deti a vianoce, nech mi napisu co im dat (resp nedat). Ja tiez nemam rada zbytocne darceky, len aby sa nieco dalo.

janulka1802
17. nov 2021

@pondelok01 Veľmi sa mi páči Tvoj prístup. Ja sa tiež snažím obdarúvať konkrétnymi darmi, ktoré vystihujú daného človeka. U takýchto ľudí by som uvažovala nad nejakou drevenou hračkou alebo aj poukážkou na fotenie v prírode.

21oktober
17. nov 2021

@pondelok01 ja sama sa snažím žiť minimalisticky a tvoj prístup sa mi veľmi páči . Osobne neznášam tony hračiek a sprostostí ktoré už na druhý deň deti prestanú baviť a sa mi to povaľuje po dome. Za seba ti napíšem že u tak malých detí by som prijala nejakú kvalitnú kozmetiku do kúpeľa alebo náučnú knižku , hru . A naozaj iba jedno .

deedol
17. nov 2021

spolocenska hra - dragomino. havran by podla mna 4-rocneho uz nudil.
alebo potom knihy, ale asi by som sa opytala, ake uz maju.

pondelok01
autor
18. nov 2021

@pondelok01 dakujem vsetkym za rady. Nakoniec som po porade s ich matkou kupila jednu knizku.