Darček na narodeniny pre 18-ročného chlapca z USA

mimcak
5. dec 2023

Ahojte potrebujem radu. Ideme na oslavu 18 narodenín je to chlapec Američan,ale jeho mama je Slovenka. Osláviť 18 narodeniny chce na Slovensku a sme pozvaný. No a ja by som mu chcela dať darček niečo čo by mu Slovensko pripomínalo. Nemôže to byť nič veľké, keďže to potom musí do lietadla . Suveníry kupované bežne v obchodoch viem,že sa dajú kúpiť ale také určite má keďže po Slovensku vždy majú výlety keď tu sú v lete tu.

tinkavvv
5. dec 2023

@mimcak a keby to bol nejaky moderny kusok oblecenia/doplnkov od miestnych slovenskych vyrobcov? Mame ich tu kopec.

annm81
5. dec 2023

@mimcak Ťažké zadanie. Možno nejaká kniha? Kvalitná kniha fotografií zo Slovenska, alebo kniha tématicky sa venujúca histórii Slovenska z nejakého zaujímavého pohľadu?

janinah
5. dec 2023

Domácu pálenku.a nejakú čutoru so slovenským motívom.

annm81
5. dec 2023

@janinah Alkohol pre 18-ročného Američana určite nie, tam k tomu majú zásadne odlišný prístup ako u nás.

lenkahvh
5. dec 2023

@annm81 pre teenegera uplne top! 🙂 Darček snov - irony off

Sperk? Retiazku alebo naramok - nieco osobne a male na pamiatku
odo mna synovec dostal retiazku - len striebornu, uplne jednoduchu a nosi ju radsej, lebo zlate co podostaval od starych rodicov sa boji nosit, ze strati alebo zabudne vo fitku, v jeho veku ma hlavu inde

nin12345
5. dec 2023

@annm81 suhlasim ze alkohol nie ale kniha venujuca sa tematicky historii Slovenska pre 18 rocneho americana?😄 ved by sa rozplakal

mimcak
autor
5. dec 2023

@annm81 áno to bol plán kniha, ale kupuje mu už moja mamina.

barbora0308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora0308
5. dec 2023

@mimcak my sme kupovali tuto knizku, je s SK a ANJ popisom, je prekrasna.
https://www.pantarhei.sk/228316-carovne-slovens...

mimcak
autor
5. dec 2023

@nin12345 knihu sme chceli o Slovensku lebo jemu sa Slovensko veľmi páči a viem, že si kupoval aj knihu o Košiciach keď bol u nás . Vždy Slovensko brazdia keď sú tu.

mimcak
autor
5. dec 2023

@barbora0308 ďakujem za tip. Mám za úlohu kúpiť knihu ale tú dá mamine tak pôjdem ju pozrieť

mimcak
autor
5. dec 2023

@lenkahvh bojím sa či mu šperk nedajú blízky starý rodička a tak. Ono to nemusí byť nič drahé aj keď malé, že mu dám peniaze zvyšok len proste aby som dala.

barbora0308
5. dec 2023

@mimcak a este ma napadla tato drevena folk penazenka, manzel ju dostane na Vianoce, i ked iny motiv, ale maju teda tento Slovak folk motiv, moze sa pridat aj venovanie 🙂 podla mna super.
https://deermates.sk/products/woodwallet-minima...

mimcak
autor
5. dec 2023

@tinkavvv zaujímavé, nejaký nápad 😇🤔

annm81
5. dec 2023

@nin12345 Tak mýtus o tom, že všetci Američania sú negramotní, je fakt len mýtus.

barbora0308
5. dec 2023

@mimcak alebo ak chces nieco od SK miestnych vyrobcov pozri stranku sashe.sk, tam urcite nieco najdes 😁.

pleby
5. dec 2023

prikláňam sa k
@tinkavvv výborný nápad.. taký kroj, prípadne kalap, či čičmanský vzor..
https://www.krojshop.sk/muzi/panska-lanova-kose... napríklad táto košela - štýlové, slovenské, nositelné.. a ako bonus, krásne balenie..

mimcak
autor
5. dec 2023

@annm81 je z polovice slovák tak asi preto 😁😂

thereisabear
5. dec 2023

Určite by som vybrala tričko, je veľa pekných zo Slovenska.

mimcak
autor
5. dec 2023

Pôvodne som chcela ho dať nakresliť ako karikatúru, lebo mám jednu čo kreslí, ale nemám dosť dobrú fotku

tinkavvv
5. dec 2023

@pleby tak zase toto sa mi zda pre 18rocneho nevyuzitelne.
Skor myslim nieco moderne, kde nemusi priamo byt napisane, ze slovakia. Nejaky "bezny" kusok, ktory bude pouzivat a sem tam si spomenie, ze ho ma zo slovenska.
@mimcak nepoznam ho, takze neviem vobec aky styl ma. Mozno nejaka ciapka, kvalitny opasok, alebo merino ak sportuje. Znacka woolies je ospevovana aj v zahranici.
Skus pozriet napriklad zoznam aktualnych predajcov na urban markete a mozno ta nieco zaujme.
https://urbanmarket.sk/aktualni-predajcovia/

pleby
5. dec 2023

@tinkavvv Prečo nie, ja si práve myslím, že sa práve tento štýl tlačí do módy, ale je pravda, že je to vec vkusu a ak ho nepoznáme, ťažko konkretizovať. Ja som sa nechala uniesť týmto natural folk style 😅 V každom prípade si mala skvelý tip.

annm81
5. dec 2023

@mimcak Tiež mám doma polovičných Slovákov, ktorým sa snažím priblížiť slovenskú kultúru, ale sú onnoho mladší, tak zatiaľ len zbierajú pohľadnice z rôznych miest Slovenska 🙂 Inak to oblečenie je dobrý nápad, ale treba dať pozor, prípadne sa poradiť s niekym kto tomu rozumie, lebo minimálne polovica "tradičných slovenských motivov" je zo stredného Maďarska, Rumunska, Ukrajiny, Nemecka, alebo z Francúzka.

mimcak
autor
5. dec 2023

@tinkavvv tak presne nechcem zas že to vloží do skrine a hotovo.

mimcak
autor
5. dec 2023

@barbora0308 zaujímavé ta peňaženka

vulka
5. dec 2023

@mimcak Niečo odtiaľto: drevoded.sk

sjuzi
5. dec 2023

Ja by som šla do trička, prinajhoršom ho bude mať na spanie, ale určite využije najviac 🙂https://www.fajntricko.sk/p/532/tricko-damske-p...

lubina
5. dec 2023

@mimcak mozno nejaky zazitok, aby mal krasnu spomienku na Slovensko. Noc stravena na CHopku napr. Ja som bola s muzom, iba my dvaja tam v hoteli a casnik. Super vecera, vyhlad, parada, spomienka na cely zivot.