Dar od krstnej

24. júl 2021

Stačí dať krstniatku plienkovú tortu a 100€ do obálky, alebo je to málo?

cinda555
24. júl 2021

Stačí

autor
24. júl 2021

@cinda555 dakujem 🙂

syslik81
24. júl 2021

zaloz sporiaci ucet a daj 100 tam .. potom ked bude mat svatky daj tam neaku malu sumu s tyum ze si to vyberie na 18 naqpr a kupi daco na pamiatku .. krstna ak ste silno veriaci dava este modlitebnu knizku .. a neviem ci aj nie ten krizik s giluckami na modlenie

marryen
24. júl 2021

@syslik81 To sa dáva na prvé sv prijímanie čo si napísala. Načo by bola malému dieťaťu knižka a ruženec. Teda predpokladám, že autorka sa pýta o krstiny, keď spomína plienkovú tortu.😀

syslik81
24. júl 2021

@marryen u nas sa to dava uz na krst .. knizka s venovanim kt by mala doeta sprevadzat cely zivot ...

syslik81
24. júl 2021

@marryen tak nie pozerala som to a moja ma knizku spomienka na moj krst co je asi nieco ine haha ...

1katus1
24. júl 2021

Viac než dosť. Na malý dostal oblečenie a hračky a krásny ruženec krst nie je o hmotných daroch a ak to niekto tak berie tak zrejme krsti len z akejsi povinnosti či rodinnej tradície

oliva276
24. júl 2021

Začať dávať peniaze na vklad je dosť zaväzujúce, kmotrovci podvedome budú očakávať pravidelné príspevky na účet k narodeninám, k Vianociam, nezávisle od tvojej fin. situácie.

lula313
24. júl 2021

Hodnota penazi klesá, dajte rodičom, nech si kupia pre dieťa, čo potrebuju

eskop
24. júl 2021

U nas je zvyk nausnicky pre dievcatko. Ore chlapceka sme peniaze davali

kristina1001
24. júl 2021

Moja malá dostala plienkovu tortu a náušnice a myslím si že je to ok

eternity24
24. júl 2021

Samozrejme je to OK. Všade su ine zvyky, u nás krstná kupuje napr dievčatku nausnicky, ale všade je to ine a nie iba co kraj, to zvyk, ale aj co rodina, to zvyk. 100e a plienkova torta niesu malo.

euka210
24. júl 2021

niekde je zvyk ze zabezpeci tortu...ale to od lokality a po dohode s rodicmi. 100e je podla mna dost. Ja velmi rada kupujem detske oblecko, tak ja by som neodolala nieco kupit.

sasitimi17
25. júl 2021

Naša dostala pozlátenú retiazku… podľa mna veľmi zbytočný dar a viac by som sa potešila plienkovej torte to je aspoň praktické a využila by som to… takto mi retiazka leží niekde v poličke už tretí rok…

autor
25. júl 2021

Dakujem krasne za rady dievcata. 🙂

@sasitimi17 Manzel ma nahovaral na retiazku, tak tento komentar je pre mna velmi uzitocny 🙂

brita7777
25. júl 2021

To mi pride strasne vela. Dala by som len tolko, kolko mam.

majulino
25. júl 2021

Vcera sme mali krst, krstny kupil zlatu retiazku s krizikom 🙄, zbytocne vyhodene peniaze, dal mi aj blocek v obalke, s tym, ze ak by sa potrhala, tak na reklamaciu atd... A teda, ked som videla tu sumu som si povedala, ze radsej mohol dat polovicu do obálky aj 1/3 by bola viac nez dost. (Cca 350€ stale retiazka aj s krizikom)

katulik123
25. júl 2021

@sasitimi17 Moja dcéra dostala taktiež a práve ako staršia si sama to rozhodla nosiť a nosí to rada a to už je dávno dospelá. 🙂 Ale áno, takýto dar si musí počkať kým dieťa vyrastie trošku.

A autorke ak je to dievčatko dávajú sa aj naušničky, ale myslím, že plienkova torta je naj nápad. 🙂

evkamotka
25. júl 2021

My sme davali 50 az 100e a drobmost typu detska biblia. Sporenie je nerozumne, dnesnych 100e bude o 20 rokov nic. Radsej obalku a nech si rovno kupia co dietatu treba. Setrenie v takychto mimisumach ma aj tak zanedbatelne uroky a dieta cely zivot bude hmotne dostavat len drobnost s obkecom, ze ved ste dali na setrenie, co mu fakt nic hovorit nebude a radsej by chcelo to velke lego dnes nez bajny zlaty sperk/bicykel v dalekej buducnosti.
Nedávaj plienkovu tortu, nemusis sa trafit do znacky, plienky su z nej ochytane a pokrcene. Radsej poukazku do dmky, detsku hracku/knizku a spominanu obalku