Dar na krstiny pre chlapca

14. júl 2020

Poradťe nejaké pekne dary na krstiny pre chlapca. Kľudne niečo drahšie, pekne oblečenie alebo niečo handmade zo sashe. Ďakujem

terezia323
14. júl 2020

Skús pozrieť Little White Company

buzz5
14. júl 2020

Ja by som kúpila šperk zlatý krížik alebo iný, ktorý bude môcť nosiť až do dospelosti. Alebo auto na ovládanie, myslím také do ktorého si vie sadnúť malé dieťa. Z oblečenia rýchlo vyrastie a ľahko sa nato zabudne.

lula313
14. júl 2020

Peniaze, vkladnú knizku, plienkové tortu,..

marlenka222
14. júl 2020

Ooooch nie, oblečenie nie. My sme dostali toľko, že sme nepoužili, nevyužili a ležalo v krabici. Lepšie by za mňa boli peniaze. Niekto možno povie, že peniaze sú nevhodný dar, ale rodičia sami najlepšie budú vedieť čo bábo potrebuje. Máme dve deti, ak mi niekto pri treťom dá čo len ponožky pre bábo, zošaliem! A tak isto hračky. Plne kufre. Ja ako rodič hovorím, že keby každý kúpil oblečenie, hračky čo i len za 30€, rodičia sú zúfalí. Zvlášť, ak sa všetci stretnú v 1 velkostnom čísle. Za mňa naj top dar sú vlhčené a plienky (aj keď nie vždy sa trafí značka, ale pýtať sa, čo a akú značku pre bábo potrebujú) Ja skôr ako oblečenie by som.brala napr. Stoličku na krmenie (hoci aj z druhej ruky).

buzz5
14. júl 2020

@lula313 plienkova torta za mňa nie. Plienky sú rozbalene pochytane, nie je to hygienické a vôbec nemusíš trafiť veľkosť ani značku. Keď plienky tak radšej darčekový poukaz do drogérie pre maminu nech si sama vyberie

lula313
14. júl 2020

@buzz5 ja som ku kazdemu dietatu dostala po jednej plienkovej torte a spravilo mi to zo všetkých darov najvacsiu radost.

evkamotka
14. júl 2020

My sme synceka krstili 2 tyzdne dozadu. Vdaka Bohu nikto nedal sperk ani plienkovu tortu. Oblecenie nie je vhodne, nemusis sa trafit do obdobia a tie deti to stihaju mat 2x a uz vyrastu. Hrozna skoda penazi.
Osobne by ma potesila poukazka do dmky, peniaze, rodinne/detske fotenie u fotografky (to by sa ti možno pacilo), alebo ak to maju len prve dieta, nejake pekne doplnky z pinkie shopu (fancy nepadava deka, pekna podlozka do sportoveho kocika, k tomu zladene xy) len to je mozne ze uz rodivia maju.
A teda podla mna, kedze ide o krst, hodi sa aspon nejake leporelo o jeziskovi a pod, jednoducho neodignorovat ze to nie je iba welcome party ale sviatost

jaskolka
14. júl 2020

Darčekové poukážky do drogérie, či detského obchodu, rodinné fotenie, klasika su peniaze v obálke, tým nič nepokazís rodičia vedia, čo potrebuju ešte. Hračky a oblečenie nie, to väčšinou už rodičia všetko majú nachystané, a co potom s troma fusakmi, piatimi zavinovačkami a podobne? Plienkove torty sa mi tiež páčia, ale keď chceš taky drahší darček, tak skôr z toho vyššie

rosalie1411
14. júl 2020

Rovnako riešim túto dilemu co dat krstniatku - chlapcovi. Ja nie som za plienky, oblečenie a iný spotrebný tovar.. Skôr by to malo byt niečo, čo tomu dieťaťu aj v detstve ci dospelosti pripomenie, že toto bol dar ku krstu. Ale zatiaľ ma teda nič zmysluplne nenapadlo 🤷‍♀️

terezka1947
14. júl 2020

Plienkova torta s kvalitnych plienok potesi vzdy. No a som za nieco zlate,ci nieco podobneho zamerania. Aby to bola hodnotna pamiatka.

ukulela
14. júl 2020

@rosalie1411 je to krst tak kúp predsa peknú bibliu nejakú peknú viazanu v koži ... S venovaním to bude darček na celý život.

ja_mama
14. júl 2020

Ramik na fotky + sadu na odtlacky dlani a chodidiel 🙂 zaramuji si tam foto z krstu a odtlacky a budu mat pamiatku...nie je to nic drahe ale tak mozes k tomu dat aj peniaze

evkamotka
15. júl 2020

@rosalie1411 my sme syna krstili 2t dozadu, beriem to tak ze od krstnej mamy ma na pamiatku krsrnu kosielku so svieckou

rarara88
15. júl 2020

Ja som dala dievčatku krsniatku peniaze, ruženec s jej menom a dala som jej spraviť krížik na ktorom bol anjelik a modlitba Anjeličku stražničku, opatruj (jej meno) dušičku

gabu_lienka
15. júl 2020

Nas maly dostal: detsku bibliu, ruzenec s datumom krstu,zlatu retiazku s priveskom, montazny pultik od little dutch (na ten som dala tip ja, aby nedostal dalsie zlato ktore mozno v zivote nevyuzije..)

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2710
15. júl 2020

Ja som vždy za peniaze, pri prvej sme všetky peniažky odložili, doteraz jej šetríme, ved bohvie co bude v budúcnosti a peniaze sa vždy zídu! Bracho jej kúpil ako krstný náušnice! Potom ešte dostala nejaké to oblečko a par hraciek! Teraz máme chlapca a keď sa ma pýtali, že čo, tak peniaze jednoznačne a zas mu budeme odkladať! Od môjho brata dostal hraciu deku, a tipujem ze tiež od rodiny dostane nejaké to oblečko a hračky! Veľa vecí nám ostalo po malej, takže pre mňa naj sú peniažky

luuubik
15. júl 2020

Za mna bola plienkova torta NAJ. Plienky sa vzdy vyuziju pri babatku, ked si nie si ista velkostou plienky zobrat radsej vacsie, do nich babo dorastie. Samozrejme plienky v torte by mali byt nejakej drahsej znacky, nie najlacnejsie, u nas konkretne to bolo jedno, nas drobec znesie rozne znacky, nemame jednu, ktorej sa drzime zubami nechtami... Ako tu bolo pisane, ze boli plieny ochytane a pod. to celkom nechapem, ved ked to niekto chyti cistymi rukami nemoze im nic byt, plus finalny vytvor sa standartne bali do celofanu... Asi zalezi od vkusu rodicov - do ktoreho sa nemusis trafit - nech kupis cokolvek... Jedine peniaze v obalke su taka viac-menej tutovka 😉

miskooo1987
16. júl 2020

Komu chceš dat dar? Jemu, alebo jeho rodičom?

A chceš pre neho tak to je lodné komplikovane... nejaká zlata retiazka s krížikom alebo so znamením by možno bola fajn voľba...

vladik66
3. feb 2022

@rarara88 ahoj, prosím ta, mohla by si mi poradiť, kde si niečo také dala robiť? Veľmi sa mi ten nápad paci. Ďakujem. 🙂

rarara88
3. feb 2022

@vladik66 jasné 🙂 na FB je stránka Dielnička, napíš im správu a tá pani ti pošle krížiky aké robí s modlitbičkou 🙂 a ruženček s menom som našla na Sashe

vladik66
4. feb 2022

@rarara88 som taka rada, ze si mi napísala 🙂 za mňa je to perfektný darcek 👌👌 dostane peniaze a krizik,ak mi ho teda pani stihne spraviť, už som jej písala. A krížik môže mať cele detstvo v izbicke, tak dúfam, ze sa to podarí. 🙂

erika707
4. feb 2022

Synček dostal od krstnej mamy zlatú retiazku s príveskom🍀, peniažky , plienkovu tortu.