Dar na birmovku pre 17 ročného chlapca

deti95060810
12. sep 2017

Dievčatá neviete poradiť dar na birmovku? je to 17 r. chlapec....mm je birmovným otcom. ak e - koľko?

janinah
12. sep 2017

určite nie eurá,treba "duchovný" darček a nie drahý,len symbolický,toto už nie je dieťa na prvom sv. prijímaní,ktoré čaká mobil či bicykel....kniha,náb. predmet-krížik,obraz,anjel....

vejapa76
12. sep 2017

No neviem či 17 ročného pubertiaka nadchne krížik, anjel... 😞.

pab
12. sep 2017

Určite eurá,, veď oni len na to čakajú...

vejapa76
12. sep 2017

@deti95060810 neviem nakoľko poznáš jeho vkus. Taká klasika k birmovke sú hodinky alebo retiazka. Ak si nie sú istá či by sa mu tebou vybrata vec páčila, tak by som dala peniaze s tým, že chcete aby si za to kúpil niečo na pamiatku a chcete aj dodatočne vidieť čo si kúpil.

martul
13. sep 2017

100,- , anjelikov a podobné určite nechce.

lulufa
13. sep 2017

my sme boli s manželom teraz v júni a kúpili sme bicykel a retiazku striebornú, spokojnosť bola... a to sme mali 2 birmovňatá 🙂

vuvi
13. sep 2017

@deti95060810 ahoj,ja som dostala modlitebnu knizku,peniazky a mp3...vopred som sa dohodla s birm.mamou,co chcem,ona mi potom uz len kupila tu mp3..uz je to 10 rokov dozadu a mp3 funguje ako nova,super darcek 🙂 deti v dnesnej dobe skor ocenia peniazky,ale urcite je potrebne dolozit aj predmet (kniha,obrazok,krížik...) co im bude birmovku pripominat po tej duchovnej stranke...proste nejaku malickost 🙂

pininka
13. sep 2017

Vacsinou sa kupuju hodinky, ale my sme mali terar pr. svate syna a vela rodicov kupuje uz pri tom hodinky. Nas dostal zlatu retiazku, od sestry zlate inicialy mena a od oststnych peniaze, myslim ze 100 eur.

pininka
13. sep 2017

A este neviem aky mate u vas zvyk,ale u nas krstny dava robit aj tortu.

lulufa
13. sep 2017

no my robíme obed. 🙂

martul
13. sep 2017

Ano to som zabudla dodať ze krstny rodic robí obed, knižka anjelik ano ale uz len ako doplnok.

sipopa
13. sep 2017

tak ja som dostala na birmovku pekny prstienok ale to sa pri chlapcovi asi vyuzit neda :D neviem, no oblecenie, sperky a take veci co sa davaju dievcatam, s tym by velmi nepochodil takze asi jedine tie peniaze a mozno teda nejake posedenie niekde. zalezi aj od vasich moznosti, ak nemate malo tak by som mu kludne dala aj 50€ ale myslim, ze by sa potesil aj mensej sume

jaja1979
13. sep 2017

A co tak tie moderne sportove hodinky, co su sparovane s mobilom, je tam krokomer, GPS, a neviem co este? Napr. taketo nieco: https://www.insportline.sk/18448/sporttester-to...
A este by som k tomu kupila nejaky spomienkovy predmet, napr. vkusny krizik na stenu do izby, napr. nieco taketo https://sk.pinterest.com/pin/517280707175130469/

alaguema
13. sep 2017

@pab veď len kvôli tomu sa birmujú, nie?

alaguema
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jabuducanevesta
13. sep 2017

peniaze napr. na bicykel alebo hodinky my sme kupovali. dokonca ja svojmu som kupila bibliu a mal radost,,,

januska1211
13. sep 2017

@deti95060810
Ahoj, ja som bola pred 2 rokmi za birmovnu mamu mojej sesternici. Kúpila som jej tablet za 150€ , dajú a kúpiť aj lacnejšie, nič lepšie som jej nemohla kúpiť. Je vďačná dodnes. 🙂 Myslím, že ak nie je nejako veľmi veriaci, knižku alebo krížik by som neriešila.

lienka737
13. sep 2017

Hodinky už dávno nie. To nikto nenosí, všetci majú mobily.
Dala by som Písmo Sväté - to má na celý život a 50 €.

elysiacik
13. sep 2017

Prečo nie? Podľa mňa sa teraz hodinky zase dostávajú do módy, je pravda, že nie pre to, že by si človek nemal kde inde pozrieť čas ale berú sa skôr ako taký doplnok a také drahšie hodinky sú podľa mňa v jeho veku "frajerina" alebo ako by som to nazvala :D A mohli by ste dať urobiť tortu, u nás je napríklad aj taká tradícia 🙂

metoyou4
13. sep 2017

Mne boli teraz na birmovke dvaja synovia a dostali každý jeden eurá a darčeky ako ruženčeky,krížiky na stenu,sladkosti a každý jeden dost veľa peňazí ...určite si za peniaze niečo kúpia,po čom už veľmi dlho túžia.Starši syn ma asi 8 ročný notebook a haprujúci starý mobil,tak sa rozhodol o tieto dve veci a mladší este nieje rozhodnutý .Myslim,že si to zaslúžia...na birmovku sa pripravovali poctivo,chodili 2 roky na náuky,omše,spovede boli na podpis,no užili sme si cela rodina,ked nestíhali s tréningov a leteli sme im oproti,lebo školy majú jeden takmer 50 km druhý 20km...

wikisara
13. sep 2017

@deti95060810 my sme mali takú tradíciu, že na birmovku sme každý dostali od birmovného rodiča hodinky. A myslím, že takýto darček by aj chlapca potešil

janinah
13. sep 2017

@vejapa76 má to byť pamiatka na birmovku,nie zárobková činnosť

ludkka0407
13. sep 2017

Ja som dostala nausnice a prsten,bratia retiazky a hodinky,ale to uz je dobrych 20 rokov😁teraz urcite peniaze,ak je birmovnym a mate na to,tak 50 alebo 100e a nieco na pamiatku,lebo peniaze sa minu hned

ludmilka2407
13. sep 2017

Moj otec bol.birmovny a kupoval chlapcovi hodinky. Ja som napr.dostala zlatu retiazku a naramok a mala som to asi raz na sebe,lebo zlte zlato nenosim. Urcite by som.nesla do tabletu a pod.,tiez by som.nedavala cisto peniaze.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pab
15. sep 2017

@alaguema ako to myslíš?

0silvia0
15. sep 2017

@pab no ona to myslí tak, že žiadne duchovné pozadie sviatosti birmovania neexistuje a všetci ľudia prijímajú túto sviatosť len kvôli darom.
V podobnom duchu bol jej druhý príspevok, ktorý bol následne zmazaný 🤐 Toľko na vysvetlenie...

vierockamatkova
16. jún 2019

@wikisara my zasa zlato ...teda dá som dostala od birmovnej retiazku zlatú...ale to bolo 21r.dozadu

laska201
16. jún 2019

Tiez som bola birmovnou mamou a dali sme 100eur nech si sama kupi co chce.