Dali by ste darček osobe, s ktorou vám zamrzol kontakt?

21. dec 2023

Taká otázočka na zamyslenie, čo by ste robili keby máte pre niekoho darček na Vianoce ale pravdepodobne sa už s tou osobou nestretnete ( možno tak ďaleko v novom roku) lebo zamrzol kontakt?
To je jedno prečo ako a podobne, riešme tu čisto darček, nie čo sa ako ma nemá ale čisto vás pocit, predstavte si že niekomu koho máte radi ste niečo kúpili chceli mu to dať ( možno aj ako záver niečoho ) a zrazu nemáte ako
Mali by ste svoju hrdosť že keď sa nedá tak sa nedá a nechali by ste si to ?
Poslali by ste to poštou ?
Som skeptická na jednu stranu si hovorím nechať to tak a na druhu zase že keď to raz bolo niekomu určené malo by sa to ku nemu dostať a už vôbec nie posunúť to niekomu inému

hedviga2
21. dec 2023

Nie nedala, načo sa natískať.

autor
21. dec 2023

@hedviga2 tiež som naklonená skôr tejto možnosti ale zase raz som presne takto ja dostala nečakaný darcek, nevedela som čo to je došla som na postu preň a mala som ho aj s odkazom ktorý ma dojal. Dnes s tou osobou už nie som aj tak v kontakte ale vtedy som to veľmi ocenila

maminazosatnika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisa0504
21. dec 2023

Podľa toho, či tú osobu poznám roky, alebo len chvíľu. Či sa naše cesty rozišli v dobrom, alebo zlom .. záleží od veľa vecí, ale skôr by som nedala.

lenka.25
21. dec 2023

Dosť záleží na tom, či ten vzťah chceš nejako obnoviť/ zachrániť , alebo či je to už uzavretá kapitola . Podľa toho by som poslala aj darček

autor
21. dec 2023

@maminazosatnika toto nie je nič extra špeciálne čo by pasovalo len tejto osobe čiže mohla by som to zuzitkovat sama alebo dať niekomu inému no mám v sebe nejaký chtic poslať to v štýle na keď to nešlo inak tak to ide takto a viac teda nemusi byt nič 😂a celkovo veľa by mi povedala aj reakcia na to potom možno by sa balík neprevzal a to by bola jednak hanba pre mna ale aj bodka

barbora0308
21. dec 2023

Poloz si tuto otazku a rozhodni sa podla toho:
Ulavi sa mi a budem sa citit ja lepsie, ked ten darcek poslem alebo budem iba zbytocne vystresovana, ako to ta osoba vobec prijme?

autor
21. dec 2023

@denisa0504 roky ale nikdy sme si nič nedali, tohto roku som to cítila takto že chcem každému človeku s kým mám nejaký kontakt dať aspoň malickost. Mali sme sa v tieto dni stretnúť ale nevyslo to a myslím že ani nevyjde a chcem tým aj ukázať že ma to už nebaví , tak aspoň odovzdam ešte to čo som chcela a viac sa kontaktovať nemusíme

dharmasanata
21. dec 2023

Neposlala by som.

autor
21. dec 2023

@barbora0308 presne toto som si aj hovorila a preto som skeptická lebo cítim oboje, no som taký typ ženy že rada robím veci ktoré možno potom si budem buchat do cela ale na druhu stranu nebudem nat pocit že som niečo neskusima

autor
21. dec 2023

Jedine čoho sa bojim že si to buď neprevezme čo by ma ponížilo alebo prevezme a povie si niečo v štýle načo bolo okolo maličkosti treba robiť takéto halo

madeincssr
21. dec 2023

Ja by som sa rozhodol podľa toho, či som s dotyčným/ou prežil/a veľa pekných chvíľ v minulosti a ten darček by potom mohol mať [aj] význam poďakovania za ne a možno rozlúčenia sa v dobrom.

maminazosatnika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. dec 2023

@madeincssr ďakujem za pohľad muža 😊 práve tak som to cítila, akože nie je to nič osobne typu šperk a niečo významne, skôr len vianočná malickost lebo som cakala že sa stretneme a dám to, nechcela som aby to bolo niečo osobne aby to neurazilo alebo nevzbudilo nejaký dojem
Preto len takto a preto mám pochybnosti či nebude odveci niekomu posielať poviem obrazne cokoladu 😃

barbora0308
21. dec 2023

Tak sa skus vzit do koze tej druhej osoby, zjavne si danu osobu poznala dostatocne dobre, inak by si darcek nekupovala, musis aspon tusit, ako zareaguje. A ak nemas ani sajnu, tak mozno vaz vztah ani nebol taky dolezity a davat darcek je uplne zbytocny sentimentalny krok.

autor
21. dec 2023

@barbora0308 nepotrpí si na take veci ale to skôr ja som taká kreatívna nápadita a vždy som takéto veci robila pre všetkých ľudí ktorých mám rada, rôzne prekvapení a podobne preto by som možno ukázala že toto som ja taká som iná nebudem robím to mozmo viac kvôli sebe

madeincssr
21. dec 2023

Úprimný darček s pekným odkazom, hoci aj ďakovno/rozlúčkovým, môže byť kľudne aj skromný. A áno, obdarúvanie niekoho robí radosť aj nám, nevidím na tom nič zlé. To isté platí aj pre pomoc niekomu.

barbora0308
21. dec 2023

Tak pozri, dobry psycholog by ti asi povedal po tejto odpovedi, ze ten darcek daj, kedze je jednoznacne, ze to pomoze tebe a pre teba je to dolezite. ☺️

januska12323
21. dec 2023

Ja by som si nechala, dala niekomu inému alebo kľudne aj vyhodila. Ten človek ti nikdy darček nedal a už sa nestretnete tak načo také teatro.

grof_monte_christo
21. dec 2023

Ak tou osobou je muž, tak skôr nie ako áno. Mohlo by to čisto zo slušnosti z jeho strany viesť k obnoveniu kontaktu, ty si začneš robiť nádeje, že predsa ešte nie je všetko stratené. Niekedy potrebujeme za sebou zatvoriť jedny dvere, aby sa mohli otvoriť druhé. Hlavne ak vieš, že táto osoba o tento darček od teba nestojí.

danica2711
21. dec 2023

no, tu je práveže dôležité to, "prečo, ako a podobne" sa udialo, že s tou osobou nebudeš. Podľa toho sa zariaď (asi to nebolo len tak, keď sa obávaš, že si balíček od teba neprevezme), my o tom nič nevieme, takže ťažko poradiť

majlo1234
21. dec 2023

Ja by som dala, ved si na tu osobu myslela, darcek kupila, tak preco ho neposlat

syslik81
21. dec 2023

ja som sa s ex rozisla pred sviatkami ..mala som taku blbost uplne malinku .. kedze bola pre neho poslala som mu ju postou j s pohladnicou .. co si s tym spravi mi je jedno ... mozno ho to potesilo a mozno nie .. a mozno sa aj stratil cestou ktohovie..

lindous
21. dec 2023

Ja si tiež myslím, že prečo, ako, čo je dôležité...viem si predstaviť situácie, kedy opadne kontakt, ale darček napriek tomu chcem dať a aj také, že vôbec... ale keď píšeš, že to ani nie je niečo veľmi osobné a chceš to spraviť najmä pre seba, tak by som to asi neriešila, neposielala - pozerám sa na to z pohľadu človeka, ktorý by mal ten darček dostať a asi to vyznie trochu nevďačne, ale takéto drobnosti a maličkosti naberajú na význame, keď sú od človeka, ktorého máme radi a darované sú úprimne s cieľom potešiť druhého a nie aby sa lepšie cítil ten kto daruje... keď tam nie je ten vzťah, stáva sa z toho lapač prachu, zbytočnosť, kvôli ktorej by som ešte aj na poštu mala chodiť... ak chceš riešiť ten vzťah ako taký, zvolila by som inú formu ako poslať nejakú "blbostičku"

mikadooo
21. dec 2023

Ak by som ho mala už kúpený, tak áno. Ale poslala by som poštou, nebudem čakať na stretnutie v júli 😁. Ak by som nemala nič kúpené, tak nie, neriešila by som to.

petronelag
21. dec 2023

Ja by som nič neposielala, keď sa už nekontaktujete, tak načo posielať nejaké nepotrebné darčeky, darček je k ničomu, keď sa neviete dohodnúť v dobrom.

nivea777
21. dec 2023

Neviem,či ste chceli riešiť nejaký vzťah alebo to malo byť skôr kamarátske. Či ty chceš jeho alebo on teba alebo čo sa stalo. Zažila som situáciu,kde chlap nemal záujem o ženu,ale ona stále mala potrebuje sa k nemu nejak dostať, posielala mu poštou darčeky a jemu to bolo smiešne a darček buď vyhodil alebo niekomu posunul. Určite by som neposielala darček niekomu,kto o mňa nestojí a nestojí ani o to,aby si našiel na mňa čas. Ak to nie je personalizovaný darček,tak maj hrdosť a neponižuj sa. Keď o teba záujem nemá tak ho pravdepodobne netrápiš a bude mu to na smiech.

petronelag
21. dec 2023

A darček poslaný dnes, už asi do Vianoc cez poštu nepríde.

viera77
21. dec 2023

To má byť akože darček na rozlúčku? Nie, nevenovala by som tomu už ani minútu svojho času. Keby ten kontakt stál za to, tak vôbec nie je zamrznutý a veci sa hýbu prirodzene ďalej. Skrátka, nič nie je náhoda, pre niečo kontakt jednoducho zamrzol a najlepšie je nechať to tak.

zitaje
21. dec 2023

Ak sa s tou osobou už neplánuješ stretávať a udržiavať kontakt, nedávala by som darček.