Dá sa spojiť svadba s krstinami?

reni1512
26. dec 2012

Ahojte maminky 🙂 ... Mam na vas otazku, cakame babo, som slobodna a premyslame o tom, ci by sa dala spojit svadba s krstom babatka naraz. Nemate niektora takuto skusenost? Neviem ci je to vobec mozne, mat v jeden den oboje. Zatial len nad tym premyslame, kedze som na rizikovom a svadbu robit nechceme v nabl.mesiacoch pravdepodobne, sme obaja veriaci a chceli by sme v kostole. Kamoska mi dnes vnukla napad, nech spravime obe naraz a potom uz len spolocny obed s rodinou. Co si o tom myslite? Blbost?

zuzi0911
26. dec 2012

To musi byt krasne.ja by som suhlasila.ale neviem ci sa to da ale zas nemyslim ze by to neslo. 🙂

zuzi0911
26. dec 2012
mariankamk
26. dec 2012

@reni1512 uplne v pohode - dohodnite sa v prvom rade s panom fararom, aby ste vcas absolvovali nauky k sobasu aj ku krstu, zorganizujte to v rodine - kto budu svedkovia, kto krstni rodicia... na mojasvadba som uz videla niekolko albumov, kde mali svadbu aj krst naraz... tak sa skus este obratit aj tam...

zuzana76
26. dec 2012

@reni1512 podla mna fajn napad

reni1512
autor
26. dec 2012

@zuzi0911
@mariankamk
@zuzana76 dakujem vam zienky za nazor 🙂 ... trosku sa ale obavam, ci budem schopna par mesiacov po porode absolvovat ,,svadbu" v satach :( fu...s babom a aj toho, ze u nas v rodine je zvykom pokrstit cim skor, kym je este babatko...Skor ma trapia k tomu vsetkemu aj take esteticke veci 🙂 Ale DAKUJEM 🙂 veeelmi pekne

mariankamk
26. dec 2012

@reni1512 sobas mozte spravit aj cez pracovny den a definitivne si ho stanovit po porode... vyberte si malu, utulnu restiku pre najblizsiu rodinu, dohodnite sa popredu s p. fararom, ze spravite nauky podla narodenia maleho...
saty vol v empirovom strihu, najlepsie so snurovackou... saty byvaju strihane pod prsiami a maju tak dostatok miesta pre tehotenske brusko aj pre svadbu po porode, kedy este su nejake tehotenske kila... snurovacka zabezpeci, ze si lahko prisposobis velkost hlavne kvoli prsiam - obvod bude zavisiet od mnozstva mliecka, kolko ho budes mat, ake ich budes mat plne... dobra krajcirka by ti ich vedela usposobit, aby neskodila zmena velkosti aj o niekolko cisel...

matidami
26. dec 2012

samozrejme, že sa to dá 🙂 my sme to tak mali 🙂 Je to krásne 🙂 vôbec nie blbosť 😉
@reni1512

janinah
26. dec 2012

plán je jedna vec a skutočnosť druhá,svadbu treba plánovať hodne dopredu /kostol,kňaz,svadobná hostina,reštaurácia/ ,dáš si teraz termín trebárs mesiav,dva po pôrode,ale nevieš ako bude,či budeš ty aj dieťatko v poriadku a dosť silní obaja na takú náročnú akciu...ja by som počkala na pôrod,dieťatko pokrstila a až potom plánovala svadbu....hocijaká maličkosť môže nevyjsť,poznám nevestu,ktorej cez svadobné šaty pretekalo m.mlieko,len prsníkové vložky menila.....

dadica
26. dec 2012

@reni1512 Spojiť sa to dá, kamarátka tak mala. jej malinká nemala ešte ani dva mesiace. len určite si to dohodnúť s miestnym kňazom.

nicky07
27. dec 2012

určite sa to dá. najprv robia svadbu a hned po nej krstiny. treba sa informovat priamo na fare ale svagrinej to tak urobili bez problemov.

jasminet
27. dec 2012

spojit sa to urcite da - susedia mali krst dcery a svadbu v jeden den a zhodou okolnosti aj v den narodenin tej malej

milenka74
27. dec 2012

Aj my sme tak mali,najskor nas zosobasili a hned na to okrstili maleho a bolo.Isli sme na obed 😉
Tiez som bola cely cas v nemocnici,takze svadba sa musela odlozit.

nelustek
27. dec 2012

My sme tak mali pri druhej dcérke, najprv nás zosobášili a potom pokrstili malú... My sme už ale manželia boli ale len na úrade tak sme sa rozhodli ze si to zopakujeme 😉 po 5 rokoch sme si teda este povedali áno v kostole

reni1512
autor
3. jan 2013

babule a mala ste to niektora v KE?..lebo ja neviem za kym mam ist..do akeho kostola...mama ma tu strasi ze to farari maju svoje pravidla ze ma nebudu chciet zosobasit a este pokrstit atd...

julinkaz
3. jan 2013

jasné, že sa to dá. my sme krstili moje krsniatko a zároveň mala jeho babka svadbu (druhú 🙂 takže spojiť sa to určite dá 🙂

alchemilkazltozelena
27. dec 2013

@reni1512 ahoj tak ako? urobili ste svadbu aj krst naraz? my nad tym tiez uvazujeme 🙂

tichanska1
27. dec 2013

Dá sa to, aj nám to farár navrhol, dokonca hodinu pred krstom, keď sme boli na poučení...

lauricka
27. dec 2013

jasne, dobry napad

reni1512
autor
28. dec 2013

@alchemilkazltozelena ahoj, ano ano....mala mala 2,5mesiaca cca vtedy...dopadlo to super...ale musis vsetko poriadne naplanovat 🙂

basssa
13. máj 2014

to je aj moj pripad ale mam obavi ako to zvladneme predsa maly bude mat sotva dva mesiace....mam trochu obavy.

gugu
13. máj 2014

@reni1512 moja kamoska to tak mala 🙂 dokonca pre rodinu bol sobas utajovanym prekvapenim, len svedkovia ti vedeli. A vsetci boli z toho potom paf, ked farar po krste vyhlasil, ze ide sobasit. 😉