Covid dilema - oslava

8. mar 2021

Ahoj. Mam dilemu. Kamaratka nas zavolala na synovu oslavu narodenín (3roky). Rodinu tu nemaju a je im luto ze nikto nemoze prist. Chceli aby sme sli rano na testy a ak budeme vsetci negativny tak na oslavu. Mam dve male deti tiez a hrajeme sa s ich synom ked sme von na dvore (sme susedia). Isli by ste? Neviem sa rozhodnúť.

pribinak
8. mar 2021

Áno. Veď tak či tak ste v kontakte keď sa chlapci spolu hrajú

lylyjana
8. mar 2021

a nemoze byt oslava vonku? ako nejaky piknik? bola by to win win situacia. A ked uz velmi chcete, tak jedine po testoch, ale s ruskami aj vo vnutri. Bez toho isto nie.
no my neprimame ziadne navstevy dalej ako v predsieni a to su stari rodicia z rovnakeho mesta a maju vzdy testy.

janinah
8. mar 2021

Nešla.nie je doba na oslavy.

terezka1947
8. mar 2021

Ja som od septwmbra nwbola na nijakej oslave a ideme za krstnych,no iba do kostola a oslava bude niekedy v lete. Cize ja osobne by som eliminovala vsetko,co nie je nutnost.

majusikk
8. mar 2021

Ja ju chápem tiež by som to asi tak spravila no deti nie len dospely

patricka
8. mar 2021

Nesla pretože ani test negativny nic neznamená...my sme boli na teste obaja negativny a pritom mu z bol uz v tim čase pozit ale ho nezachytil test a nakazil svojich rodičov...nic prijemne

janinah
8. mar 2021

@terezka1947 presne tak,nerobiť nič,čo ni eje nutné....to je LEN mini oslava,LEN jedna návšteva u babky,LEN malá dovolenka v afrike /to posledné píšem čisto ironicky/ a potom sme tam,kde sme...v totálnej ....😠

tncka
8. mar 2021

Svet sa zruti ked nebudete na oslave😤 Teraz na to neni vhodna doba. Ale vidim ze dospeli nechapu nie este vysvetlit malemu ze oslavy sa teraz nerobia. Aj moj otec ma 65ku tento tyzden a co ako? Ziadna oslava,pokec cez kameru a nikto sa nehadze o zem 🤷‍♀️ a viem ze to aspon v zdravi prezijeme a posedime si nabuduce.

jana_eyre_2
8. mar 2021

Hrajú sa spolu na dvore? Tak nech sa hrajú aj akože na oslavu, ALE vonku a krátky cas.. určite by som nešla nikam dovnútra..

môj najstarší syn mal vo februári 9r., Normálne sme mu urobili doma tortu, dali darčeky a nevravím že by sa mu nepáčilo viac keby prišla celá rodina, ale proste je situácia keď sa nemá oslavovat a tak sme oslávili len my doma, ostatní mu zatelefonovali a moje sestry mu darček poslali.. aj ostatné deti čo mám mali min. rok oslavu len snami doma a boli spokojní..

Proste teraz sa takéto veci nerobia..

autor
8. mar 2021

Dakujem, tiež mam z toho zmiesane pocity necakala som to, preto pisem. Radšej nepojdeme a budem mat srdce na pokoji. Snad to pochopia...

leskovael
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evalin88
8. mar 2021

Nas syn bude mat tiez tento mesiac 3 roky. Uz minuly rok sme oslavu nemali. Tento rok nebude. Dala som spravit malinku tortu pre nas troch, maly si sfukne sviecky, dostane darceky. Oslavime v uzkom kruhu, bez starych rodicov a pod. Len vramci domacnosti. Pride mi to ok.

jaga18
8. mar 2021

Keď si dáte všetci urobiť test a budete negatívny, tak prečo nie. V škôlke je 25 deti v jednej triede, takže riziko, keď sa stretnú 2 rodiny je oveľa menšie, ako keď idú deti do školy, či škôlky 🤷‍♀️

janai1
8. mar 2021

Išla by som... Nepodporujem oslavy, návštevy v tomto období... Ale aj tak ste v kontakte... Deti sa hrajú spolu, dotýkajú sa rovnakých veci, seba... Ak by ste sa mali od nich nakaziť už by ste boli...

Platí to len ak na oslave nebudú aj ďalší s ktorými nie ste v kontakte... Ak len vy a susedia, s kľudom by som šla

gastanka32
8. mar 2021

Ono je ine ked ste stale v kontakte a deti sa spolu hravaju. SPravte si testy vy aj oni a kludne by som sla aspon na chvilu

vroni
8. mar 2021

Išla. Nemienim prestať ma desať rokov žiť, aby som náhodou neumrela. Na zurku s pätnástimi deťmi isto nie, ale stretnutie dvoch rodín by som "riskovala" úplne bez mihnutia oka.

simca06022011
8. mar 2021

ved aj normalne sa stretavate, tak na co taketo obavy? Ja by som normlane isla, alebo to spojila s pobytom vonku... Dcere som tiez na narodky doniesla kamaratku domov.
Robime tu obmedzenia, rok nikam nechodime, ku nam nikto tiez a urobia opatrenia take, ze deti su veselo v skole na kope :D to uz len dava zmysel... ale dve deti co sa spolu hraju aj tak na dvore, si nemozu oslavit narodky? 🙂

tatiana1329
8. mar 2021

Chodte. Nevidim dovod preco nejst

jana_eyre_2
8. mar 2021

@terezka1947 my sme boli naposledy na oslave v auguste a do týždňa všetci zúčastnení karantena a to bolo leto keď bola úplne iná situácia ako teraz... 😬

podmostom
8. mar 2021

ahoj ja by som nesla. situacia je stale dost zla, nemocnice plne.. ja tiez beriem obcas susedove 2 deti na prechadzku s nasimi, nech tie deti maju kontakt nejaky, u nas napr. este skolky stale nie su, ale na navstevu dovnutra by som ku nim nesla. neviem s kym sa oni vsetkym postretavali, ich tatino napr chodi semtam do prace, a mama kazdy den, tak aj to treba zohladnit. mozete mu zablahozelat, dat darcek vonku, urobit aspon taku akoze mini oslavu vonku, ale teda ja by som este navstevy vynechala.

sante81
8. mar 2021

V rodine sme mali prípad, oslava dieťaťa, pozvaní cca 25 ľudí, všetci do týždňa boli pozitívni, vysoké horúčky, dokonca hospitalizácia. Ja mám za pár dní 40 a oslavu nerobím. Už len z princípu.

autor
8. mar 2021

Povedali sme ze neprideme...vzali to dost zle. Co ma zarazilo.

tatiana1329
8. mar 2021

Ani sa im nedivim ked hrat sa spolu vase deti mozu ale na oslavu nejdete??? To ma aky zmysel?

autor
8. mar 2021

Hrame sa len von a my dospeli mame rusko....detom nezabranis sa hrat ked vidis ze su vonku...ale dnu by sme ruska nemali, jedlo by sa a uzavrety priestor. Tak nechcem riskovat, keby sa nahodou nieco stalo by som si to vycitala.

vroni
8. mar 2021

Ja ich chápem a tiež by som to vzala zle. A veľmi osobne, keď by som pozvala len jednu rodinu a oni by odmietli. A podobných ľudí vylúčila z okruhu známych na veky vekov.

jana_eyre_2
8. mar 2021

No tento čas dost preveruje vzťahy.. neviem si predstaviť sa uraziť za to, že niekto nechce ohroziť zdravie seba a ostatnych.. pretože predpokladám, že neočakávali že kvôli detskej oslave pôjdete na PCR testy.. dnes keď našich pacientov vyvazaju mimo republiku aby im zachránili životy a ľudia sa budú urážať že nepríde na oslavu 3tich narodenín... To fakt....

ibrunova
8. mar 2021

@vroni To fakt? Za to, že niekto chce dodržať opatrenia a bojí sa, aby sa nenakazil, navyše je to oficiálne zakázané a ty by si sa urazila? za to, že nechce seba a svojich príbuzných ohroziť? Smutné.

didi2102
8. mar 2021

@vroni mňa po antigenovych testoch zavolali moji rodičia na hodinu s deťmi,že veď sú negatívni,otec do rána príznaky ... Preskočim leží v nemocnici na pľúcnej , mama zápal pľúc doma a jak tuberak,ja 30 a momentálne mám za sebou pľúcnu ambulanciu atď o Tom že deti boli choré ani nehovorím,takže ani jedna rodina nič nezaručuje,sú to duplom cudzi ľudia

any_soj
8. mar 2021

Nešla. A už duplom nie, keď tu máme aj juhoafrický variant už na Slovensku. Ak pre nič iné, tak z úcty a snahy pomôcť tým ľuďom, ktorí prišli o živobytie a kým sa situácia nezlepší, budú to mať veľmi tazke. (My napríklad sme tento aspekt vôbec nepocítili, ale poznám veľa ľudí, ktorí sú na tom finančne veľmi zle kvôli situácii aká je). Trojročné dieťa si nepozerá kalendár, úplne v pohode prežije, ak bude mať oslavu o pár mesiacov neskôr, skôr by som sa to snažila kamarátke vysvetliť. A áno, aj mne je ľúto deti. Nás 2,5 ročný syn každý deň hovorí, že sa chce hrať s deťmi...

90909
8. mar 2021

Urobila si dobre a mas pravdu. Je to rozdiel vonku s ruskami a vnútri s jedlom. Neviem, ci je to pravda, ale vo veľkom sa špekuluje aj u tzv. virusovej nalozi. Cize vonku s ruskami to viete minimalizovať, pripadne vas to mozno lizne a vnutri by ste boli vystavení plnej nalozi. A pri tych testoch (cert aby ich vzal) sa stale opakuje, ze aj negativny vysledok neznamena, ze je clovek naozaj negativny. Aj muzovi kamarati tak boli a na druhý den ľahli. Preto su tie testy certov vynalez, lebo presne sa ludia spoliehajú, ved sme negativni podme na oslavu a vidíme, ze to môže byt jeden z dôvodov, prečo sa to tak šíri. Predtým si nikto nebol istý, tak sa preventívne ani nestretli. A nic si z toho nerob. Ver mi, ak by sa nieco udialo, vycitala by si si tp ďaleko viac. Sme tak zvyknutí na roky mieru, ze je pre nas nepredstaviteľné zľaviť z nasich štandardov a odložiť na nejakú dobu veci, ktoré boli pre nas samozrejmosťou. Neviem ako by ľudia reagovali a ako by bojovali za chodenie von, keby náhodou teraz buchol Černobyl a dozimetre by sa na ulici išli zblázniť, pripadne by nam tu lietali bomby od nepriateľov. Tá pandémia raz skončí, ziadna netrvala večne. Teraz čítam knihu o španielskej chrípke, a o bože, o moc viac sa to nelíši. Raz to prejde. Na nás už len je, ako tú dočasnú situácia zvládneme. Ja osobne chcem radšej spomínať na to, že som urobila, čo sa dalo.