Čo zahŕňa predmanželská príprava?

miroslav332
31. jan 2022

Dobrý deň,
Chcem sa spýtať čo zahŕňa predmanželska príprava? Aké otázky atď.
Ďakujem.

sweet20
31. jan 2022

@miroslav332 pripnem sa

evkamotka
31. jan 2022

Ja som bola na tejto. Dole su temy. Bola skvela. Vedu si ju snubenci navzajom podla pracovnych zositov,postupne sme si spolu rozobrali rozne temy.
https://www.upc.uniba.sk/predmanzelska-priprava/

A kazdy si organizuje svoje, temy sa podla toho lisia. Pogoogli vyhodi ti to miliardu typov

zuzuliennka1
31. jan 2022

tiez sme s manzelom absolvovali pripravu v UPeCe, bola skvela 🙂 otazok sa nemusis bat, to nie je test. Presne ako aj @evkamotka pise, neboli to ani tak otazky, skor temy k zamysleniam a rozhovorom medzi nami dvoma, v podstate su to len take voditka a kazdy
par si tu pripravu ide akokeby sam, knaz to moderuje, ma prednasky,.. bola to super priprava

evkamotka
31. jan 2022

Ano. Knaz na par minut uviedol temu a zadal strany, co si mame prejst. Bol to taky pracovny zosit. Nasledne nam dal 15-30min aby sme si presli vzájomne tie otazky,ulohy. Potom za knaz znova ozval ako moderator, uviedol dalsiu temu, zadal cas na vypracovanie a ulohy. Medzitym ohlasil pauzičku. Bolo to velmi zaujimave. Ako podmaz pustal nahlas instrumentalnu hudbu, nech sa vzajombe nerusime, boli tam baraz desiatky parov, plna hala. Na konci druheho dna nam dal potvrdenie o absolvovani. Rada by som si to zopakovala

derdia
31. jan 2022

@miroslav332 daj si Predacovci predmanzelska priprava... Ti su fajn... Aj ked co sa mna tyka nie som zastanca mat tolko deti kolko mi Pan Boh da, ale s ostatnym suhlasim.. Vacsinou. Ti su skveli...

janetinka27
31. jan 2022

@miroslav332 mali sme pripravu v pastoracnom centre v ziline. bolo nas tam vela, ale rozdelili nas do skupiniek po 5 parov a kazda skupinka bola pitom v osobitnej miestnosti. kazdu skupinku viedol manzelsky par a bolo to velmi zaujimave a pekne. mali sme niekolko uloh vo dvojici ale aj niekolko tem, ku ktorej sme sa mohli vyjadrit nahlas. zostal nam z toho zosit, ktory bol od nich vopred pripraveny a my sme tam vypracuvali ulohy.minule som ho nasla a bolo to velmi mile. dokonca sme si vzajomne pisali list 🙂
trvalo to 2 alebo 3 dni, uz presne neviem,ale urcite to bolo cez vikend. v sobotu vecer kto chcel, mohol zostat a mali sme tanecnu pripravu. bol to paradny vtipny zazitok. pristupovali k nam velmi pekne. velmi nam to s manzelom pomohlo, mali sme 2 tyzdne pred svadbou a zo vsetkeho nervy. obaja sme tanecne dreva a introveti a napriek tomu sme sa uplne uvolnili.
v nedelu sme pokracovali v priprave, potom bola dobrovolna svata spoved a nakoniec svata omsa. citania aj zalm citali/spievali dobrovolne niektori z nas. cele sa to odohravalo v prijemnom prostredi. jedlo sme mali formou pizze, bagiet atd, to vsetko nam zabezpecili. dochadzali sme tam, spali sme doma. mohli sme si zobrat aj rozne knizky, brozurky.
dozvedela som sa tam odpovede na mnohe otazky, bolo tam vela parov a vsetci sa chovali pekne.