Čo si myslíte o svadbe bez rodičov?

16. júl 2020

Pekný večer, s partnerom sa chceme vziať, ale ja tam nechcem svojich rodičov. Bola by to svadba iba so svedkami, oddal by nás pastor. Je to asi blbé voči rodičom? Nejak sa to vo mne bije. Inak k rodičom nemám bohvieaký vzťah. Mám im svadbu oznámiť alebo im nehovoriť vôbec nič? Naša komunikácia je na báze sms, sem-tam mama zavolá, inak sa snažím žiť mimo ich dosah. Nemám k nim vzťah, je to taký chladný vzťah, nič osobné im o sebe nehovorím, iba so sestrou mám pekný vzťah.

klarissa25
16. júl 2020

no my sme s chlapom spolu už 6 rokov, a zatial svadbu neplanujeme, ale ak raz bude tak bude so svedkami a naším synom 🙂 potom neskôr zbuchame nejaký obed a oznamime že sme sa zobrali 🙂 a to mam dobrý vzťah s rodičmi 🙂

ckocka
16. júl 2020

Myslím že i chladný vzťah s rodičmi si zaslúži oznámenie o svatbe. Iba v prípade patologických problémov by som nedala vedieť.

gama1542
16. júl 2020

Pekny vecer, poznam par co sa zobrali na dovolenke a poslali take oznamenie rodicom ze sa vzali. Bol tam datum a kde. Mali len svedokv. Ked sa vratili pozvali rodicov z oboch stran na obed do restauracie. A vztahy maju uplne v poriadku. Aspon oznamit by sa patrilo aj ked az po obrade, napriek vztahu. Aspon ja si tak myslim🙃

lolinko
16. júl 2020

Ahoj
Ja som svojich rodičov nepoznala na svadbu.
Otcovi som ani neoznámila a mame som oznámila že sa vydávam ale nepovedala že kde a ani kedy.
Bol to môj deň a mala som tam ľudí na ktorých mi záleží a ktorých mám rada.
Mňa dokonca k oltáru odprevadzal syn.

caroline_
16. júl 2020

My s manželom sme mali svadbu iba s dvomi svedkami, jemu otec a mne mama, jeho matke som to oznámila asi týždeň po svadbe , nakoľko sme nemali bohvieaké vzťahy,ale ona je taká povaha, zobrala to hrozne, potom si o mne povymýšľala blbosti ako zakazujem jej synovi sa s ňou stretávať atď,ale aspoň mám už od nej pokoj :D a môj otec to vzal úplne v pohode , že aj on sa prvýkrát ženil bez rodičov :D Ak máte také vzťahy tak to blbé nie je. Podľa mňa sa nič nestane ak im to nepovieš vôbec,maximálne im napíšeš že si vydatá. Tvoja svadba, tvoj život, nie si nikomu nič povinná oznamovať.

denden77
16. júl 2020

@klarissa25 my sme sa dohodli uuuplne rovnako (spolu 3 r. a krpec na ceste) 😊 u nas kustik rozdiel v tom, ze chlap uz rodicov nema a moji su s tym uplne v pohode.. a tiez mame fajm vztah 😊

klarissa25
16. júl 2020

@denden77 môj chlap ma len mamu a ja oboch, a myslím že všetci by to zobrali uplne v pohode 🙂

janinah
16. júl 2020

Len jedno ti napíšem...nech sa ti toto raz vráti od tvojich detí,ten ne/vzťah,tá ľahostajnosť,ten nezáujem....potom možno pochopíš....ja som na svadbe dcéry nebola,z veľmi objektívnych dôvodov,bola na druhom konci sveta a z byrokratických dôvodov nebolo do poslednej chvíle jasné,či ich tam zosobášia....a dodnes mi to chýba a je mi ľúto,ten pocit tam byť ,fotky mi to nenahradili....ono rodičia sa potom tvária,že ok,čo už majú povedať....ale do srdca im nevidíš....

veronikaszabova
16. júl 2020

Svagrova sa tak vydavala - ja a muz sme im boli za svedkov. Nik iny to nevedel. 🙂 obrad, obed v restike a sli sme domov.

sasesoe
16. júl 2020

Chapem male svadby, ale myslim si, ze rodicia by mali byt pozvani, predsalen Ta vychovali. Ine je, kebyze sa sami rozhodnu neprist a tu tiez zavisi z akych dovodov, ale veru vztahom to neprida... btw.ked budete mat deti, nechces, aby poznali starych rodicov?

lenuliatko84
16. júl 2020

Predstav zi ze mas samu seba za dceru a tam najdes odpoved

miskooo1987
16. júl 2020

Kľudne nepozvi... ani moja nepozvala otca s ktorým sa videla len párkrát, a občas jej poslal pohľadnicu na Vianoce/ narodeniny....

Ale zväz aj druhu možnosť, možno je to šanca aspoň pokúsiť sa o reštart vzťahu... nikdy nevieš čo vás znovu zblíži...

kubkovamama
16. júl 2020

My chceme tiez len sobas so svedkami,aj ked obaja mame s rodicmi super vztahy a uz 3 deti,4te na ceste.Lenze obaja sme rozvedení,berieme to cele uplne light a chceme tu kratku chvilu byt iba my dvaja sami so sebou.Potom mozno neskor spolocny obed pre rodicov u nas alebo len oznamime.Mojim som naznacila,ze sa budeme brat len tak narychlo a pohoda reakcia

klarissa25
16. júl 2020

ono svadba vôbec nie je o rodičoch, a ked su dvaja spolu už niekoľko rokov a dokonca maju deti, podla mna rodičov to nijak nevezme ak nebudu vedieť o svadbe, ale hovorím o svojich tých si poznam 🙂

majusska202
16. júl 2020

Ja som mala normálnu svadbu. Samozrejme bolo ró fajn ale zhodli sme sa s mužom, že keby sa berieme druhýkrát tak mame svadbu pri dvoch svedkoch. Takže kľudne máj svadbu pri dvoch svedkoch

maminuska
16. júl 2020

Tak ja si to neviem predstaviť že by som na svadbu nepozvala rodičov , ak mám s nimi aspoň obstojné vzťahy. Rovnako by ma nesmierne mrzelo keby ma nepozval syn / dcéra ktorého som vychovala a venovala mu veľa času . Dúfam a pevne verím že ma toto obíde.

zuzanka.zuzu
16. júl 2020

tie citové príspevky si nevšímaj... ja by som na tvojom mieste oznámila PO svadbe, že "toto je môj manžel" 🙂

maminuska
16. júl 2020

@zuzanka.zuzu veď ano , hlavne bez citu , rodinných väzieb, slušnosti voči rodičom .. to je také in teraz 🙂

gabi000
16. júl 2020

Keď nemás dobrý vzťah s nimi tak ich nevolaj. Je to váš deň, užite si 🙂 až potom by som poslala oznámenie že sme po

stanulienkat
16. júl 2020

@maminuska @janinah keď nevieš aké majú vzťahy v rodine naco mudruješ? Prečo každý predpokladá že každý jeden rodič je láskavý, milujúci a obetavý? Nie každý má také šťastie, aby mal dobrého rodiča, tak si to prosím uvedomte. Pravdepodobne sú tu tie vzťahy naštrbené,tak neodsudzujte autorku. Nebude ani prvá, ani posledná. Držím ti palce.

sunny8
16. júl 2020

Ja som urobila takú hlúposť a nedala som im ani vedieť. Bolo to komplikované oni boli vyslovene proti nášmu vzťahu maximálne som im poslala fotku sobasneho listu 🤦 je mi to dodnes ľúto. Neurob takú sprostosť. Sú to tvoji rodičia zaslúžia si úctu a toto by mali vedieť .

maminuska
16. júl 2020

@stanulienkat aké mudrovanie ? Ak niekto uvažuje o tom , že by bolo blbé možno nepozvať rodičov tak tie vzťahy asi nie sú také strašné aby som ich z toho vylúčila.

Hlavne keď to potom s tým zatajeným manželom neklape tak každá druhá sa trepe s dvoma deťmi domov k rodičom .

marygk
16. júl 2020

Ahoj, ty najlepšie vieš aké vzťahy máte medzi sebou. Či už sú to staré krivdy,nezhody... A ak sú vzťahy také nijaké ty vieš prečo to tak je. Na toto ti nikto cudzí nedá odpoveď. Moja rada, nechaj si to uležať v hlave a rozhodni sa podľa toho ako to vnútorne cítiš. Nie tak ako sa to patrí. A keď sú vaše vzťahy viac menej žiadne, nijak to nebudú prežívať a možno budú radi že tam nemuseli byť a nemali žiadne starosti s kvetmi, darmi... A budú radi ze to dopredu ani nevedeli. Ty vieš najlepšie ako to medzi vami je.

autor
16. júl 2020

@janinah Nehnevaj sa, ale nevieš nič o mojich rodičoch ani o mne, keby sme mali pekný vzťah, určite by som ich na svadbe chcela.

autor
16. júl 2020

@lenuliatko84 Predstavujem a je to v poriadku 🙂

autor
16. júl 2020

@stanulienkat Ďakujem za pochopenie.

vevesh
16. júl 2020

Ja som im vopred oznamila, kedy kde a ako- predsa len su to rodicia. So svadbou nesuhlasili, svadbu odmietli "platit" lebo nesuhlasia hlavne so zenichom a mojim vekom (mala som 26r. a po skole🙄) a nakoniec ocakavali , ze ich pozvem a vsetko zaplatim, aby mali dovolenku (brali sme sa v cudzom state, 3000km od sk) a ako bonus boli v rozvodom konani a nevedili si prist na meno. Tak nikto neprisiel🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️a potom mi vycitali, ako som ich nepozvala.....vztahy su vselijake a je to tvoje rozhodnutie. Pokial nie ste pohadani, aspon by som oznamila, ze sa idete brat...

autor
16. júl 2020

@vevesh Vrelé vzťahy nemáme, ale niekde v kútiku duše by som cítila vinu a zároveň na druhej strane si hovorím, že robím dobre, veď mi už ublížili dosť a naozaj takých ľudí nepotrebujem vo svojom živote. Vidieť ich raz za rok mi úplne stačí. Možno im to oznámim, uvidím.

autor
16. júl 2020

@vevesh Aj tak by ma mama kritizovala za výber šiat, účesu, make-upu a môj veľký deň by bol zničený.

janage
16. júl 2020

A nedalo by sa potom tak, že sú vítaní, ale za podmienky, že ak nebudú mať čo pozitívne, dobré povedať, tak budú len v tichosti sledovať obrad? V duchu hesla: ak nemáš čo pekné povedať, mlč.