Čo sa patrí dať ako dar na krst?

31. okt 2023

Ahojte, idem ako hosť na krst aký dar je vhodný? Nemám predstavu čo by potrebovali keďže sa stretávame pár krát do roka. Detská biblia? Ruženec?

pe_mi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
31. okt 2023

Kľudne detská Biblua, niekto kúpi hračku, knizku, alebo kedysi bol zvyk že krstní rodičia dávali zlato, nausnicky či retiazku s príveskom

Dnes vela ľudí dá len prniaze a rodičia kúpia pre dieťa čo potrebuju

Niekto nosí ešte aj tortu či zákusky

pribinak
31. okt 2023

Napr ja by som sa plienkovej torte vyhla, aj keď je to milé, pokial nevieš aké plieknky vyslovene pre dieťa rodičia kupujú

pe_mi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domkakvet
31. okt 2023

Aj hracka by mohla byt.

pribinak
31. okt 2023

@pe_mi ani nie veľkosť, skôr druh. Do veľkosti dieťa dorastie, ale keď nesedí druh tak je to škoda plienok a roboty

pe_mi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
31. okt 2023

@pe_mi tie torty sú milé a niekedy aj veľmi vtipne 😁

autor
31. okt 2023

Ďakujem za nápady 😊 chcem niečo také neutrálne keďže nemám informácie o tom aké plienky/kozmetiku používajú.

autor
31. okt 2023

Ak by som teda dala peniaze tak koľko je vhodné?

pe_mi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
31. okt 2023

Kto je to dieťa? Dieťa tvojho súrodenca? Teda synovec či neter? Alebo nejaká vzdialenejšie rodina?

Ja som dala naposledy 100 + maly darček pre dieťa. Ale každý podľa vlastných možnosti

autor
31. okt 2023

Vzdialená rodina.

loliki
31. okt 2023

Hračku, oblečenie, knižku - náboženské leporelá.

ivanak49
31. okt 2023

U nás v rodine je zaužívané tak kto je krstný kupuje sa zlato ....a ostatný torta peniaze ...teraz tiež čakáme o pár dní prírastok mužov a sestra budeme mať chlapca krstný nebudeme ale tak isto dávame peniaze do obálky

vkatush
31. okt 2023

Ja na krstiny peniaze alebo sa doslova pýtam, aké plienky používajú (a o číslo alebo dve väčšie, lebo budú mať asi veľa od iných, z torty, isto aj doma majú zásoby) alebo sa jednoducho pýtam, čo potrebujú.

Ja som niektoré dary z krstín posúvala kamoškam alebo darovala. Lebo mne boli na nič. Buď som používala iné, už také mala, nepáčilo sa mi, malému bolo zlé alebo to bola blbosť 😑 hlavne ľudia, čo nemajú deti, bolo vidno, že nevedeli, čo kúpiť.

Takže ideálne obálka a mini hračka alebo knižka, ak chceš aj niečo hmotné.
Financie, ako si môžeš dovoliť. Ak 50, tak 50 a ak 100, tak 100. Menej mi príde osobne málo (ale ak nemáš, úplne v pohode) a viac je skôr pre blízku rodinu.

simca06022011
31. okt 2023

Podľa veku, nejakú hračku (napr fisher price ma hračky pre malé deti a velmi spokojni sme boli s nimi) alebo obálku by som brala. Ako hosť by som sa nijak extra netrápilo a darmi. A ešte aj o.to.aka blízka rodina... my sme bolo dosť vzdialenej, tiež ich vidím tam 2x do roka a nič sme nebrali.podla mňa aj 50eur je dosť. Nie je to svadba pre mňa. Ale teda to som ja :D
A nič náboženské hy som nebrala, neverím ze to nejaké deto zaujíma.

295anicka
31. okt 2023

A neskúšala si sa ich spýtať čo potrebujú? Mňa to stále otravovalo ale nakoniec sme prišli na to čo by mohli kúpiť a 2 dní pred krstom som dala echo že potrebujeme fit loptu na cvičenie, a je to jeden z najlepších darčekov každodenne využitý, ale ja zase nemám rada žiadne serepetičky.

janinah
31. okt 2023

Kúp pár ks pekného oblečenia velkostou kľudne na pol až jeden rok,dáku hračku a vybavene.

marca12
31. okt 2023

Rodinne fotenie som darovala znamym,ktorym sme boli na krstinach. Potesili sa.

mima1608
31. okt 2023

Moja malá napríklad dostala od vzdialenejšej rodiny na krst toto... Absolútne nádherné. Za seba poviem, že ma to potešilo asi najviac 😁

evinqua
3. nov 2023

My sme od hosti dostali bud peniaze alebo oblecko+hracka, oblečenie vo veľkosti na rok napr., ja osobne som tiež dala kamoskam napr oball hrkálka, rastúce body lindex, podložku na hranie penovu,...ak je to niekto s kym sa stretavas a vieš, či majú napr staršie dieta a maju uz take veci, tak ak nechceš dat peniaze, tak napr poukážka do drogérie bude určite vyuzita