Čo na svadbu pre mladomanželov?

6. aug 2024

Ahojte prosim poradte co na svadbu pre mladomanzelov… na rozlucku sme investovali 250€ co povazujem za dost velky peniaz. Kvety nechcu - chcu zreby (to mali ako podmienku) takze im dame do obalky zreby k pohladnici a planujeme tak 50€ na redovy. Co este myslite ? Bojim sa ci to nie je malo aj ked cena za rozlucku uz bola za mna dost nadstandard. Dakujem

mirkam3
6. aug 2024

Ideš sama/s partnerom? Ste pozvaní aj na obed, pripadne na veselicu až do rana? Alebo idete iba na obrad?

jana005
6. aug 2024

A to prečo ste na rozlúčku dávali toľko peňazí?
Nechápem

a_alexandra_a
6. aug 2024

Nerozumiem aká rozlúčka...so slobodou? Tam si dala neveste dar 250€? Na čo?
Dali si podmienku, že chcú žreby? Podmienku? To čo budú kontrolovať pri vstupe, alebo čo? Ľudia sú fakt šibnutí...

autor
6. aug 2024

Je to kamaratka a ano ideme riadne na svadbu.
@jana005 Tolko stala rozlucka ktoru si nevesta priala. Let balonom a luxusna vecera.

Planujem dat tak max este 50€ hotovost 🙈 ideme aj s manzelom ano. A kupime zreby. Deti ostavaju u babky deda

autor
6. aug 2024

@a_alexandra_a no dali nam k
Pozvaniu basnicku o tom ako chcu zreby… pride mi
To uz take ze dnes ist na svadbu ako host stoji tolko penazi ze radsej poviem ze nieco mam… ale uz je to tuto sobotu uz sa neda

autor
6. aug 2024

Este doplnim
Je to kamaratka nie rodina

veronikaszabova
6. aug 2024

Nedala by som zreby, ale € do obalky (osobne by som dala 150€ a 50€ redovy)

michelle567
6. aug 2024

Tu 50tku by som dala k pohľadnici plus nejaké žreby za 10e. Na redovy by som dala 10e. Na redovom nevedia kto im koľko dáva. Zdá sa mi to anonymne dosť 50 a potom v obálke si nájdu už len žreby od teba

autor
6. aug 2024

@veronikaszabova dakujem !

Prosim piste este kombinacie co by ste dali. Dary nechcu cize kolko penazi teda by ste dali ked sme uz co to do nich investovali

jana005
6. aug 2024

Panečku, let balónom a večera.
A to si platila ty sama?
A prečo?
Ja som síce rozlúčku nakoniec nemala, ale mala som mať. A teda, nič som od kamosiek nechcela, mali sme ísť "piť" ku kamoške, ktorá bývala sama.
A ja som mala zabezpečiť pitie a jedlo, nie kamošky.
A jednej kamoške sme boli na rozlúčke normálne v bare, poskladali sme sa, ale bolo to možno dvadsať eur na osobu.
Určite by som nedávala 250 eur kamoške na rozlúčku so slobodou, si sa zbláznila?
A keď si už dala, tak na svadbu im daj už iba dvacku do obálky a dovidenia.
Alebo im daj tú 50tku do obálky a na redovy len desať.
Ale viac by som určite nedala, keďže si na rozlúčku dala plno peňazí

autor
6. aug 2024

@michelle567 dakujem tato kombinacia sa mi paci❤️

a_alexandra_a
6. aug 2024

Ja som asi bez komentára... máš divné kamarátky 🙂 priať si na rozlúčke so slobodou let balónom a luxusnú večeru a nechať si to zaplatiť od kamarátok, dávať si podmienky, že chce žreby... niektoré nevesty by sa mali trochu vrátiť nohami na zem a uvedomiť si, že nikto sa nepos.... z toho, že sa vydávajú.
Ale ak to takto máte nastavené tak 50€ sa mi zdá málo, ak idete na celú svadbu a dvaja. Dala by som 100€, žreby za 10€ a na redový 20€

klip0
6. aug 2024

A to si ty sama platila tu rozlúčku alebo ste sa skladali povedzme 10 kamosiek po 25€ ?

deti95060810
6. aug 2024

ja chápem že autorka dala 250 e... ak áno, tak potom do obálky 50 e, žreby za 30 e, redový 20 - 30 e..
autorka napíš a ozrejmi kto dal 250 e ? kamošky, alebo len ty.
to by bolo max. 100 e dokopy.

kukuk29
6. aug 2024

Do obalky daj 2 žreby a sprav im kolaz z fotiez z tej drahej rozlucky so slobodou 🤪😂 a basta. Na ten tanec max 10-20€ 🙈🙈 už ludia nevedia čo od dobroty...

h2
6. aug 2024

Ak by som mala byť nevesta, ktorá plánuje rozlúčku so slobodou a chcela by som let balónom a luxusnú večeru, zaplatím si to sama. Teda, nie len sebe, ale aj všetkým zúčastneným. A že oni si dali podmienku, že chcú žreby??? Ja osobne by som žiadne žreby nekupovala, pretože to považujem za blbosť. Dala by som peniaze do obálky (ak ťa to už doteraz stálo 250€ na rozlúčku, tak už naozaj len tých 50€). Keď chcú žreby, môžu si ich ísť za to kúpiť, ja toto podporovať odmietam.

autor
6. aug 2024

Ano ja som jej zaplatila to vsetko. Druha co bola s nami nemala na to peniaze. Nevesta mi hovorila ze co mi je dlzna ale jasne ze som
Povedala ze nic… boli sme tri a ta tretia zaplatila taxi

autor
6. aug 2024

@deti95060810 tak tak spravne chapes

veronikaszabova
6. aug 2024

Tak to uz je tvoja vina, ze si to vsetko platila sama. Naco?
Najprv si to vykomunikujem s kamoskami, kto co bude platit a hotovo. Nie jedna zaplati, nevesta a kamoska sa zvezu...

e1h
6. aug 2024

Určite sa neurazia ani za 50 €, ale keď sme chodili viac na svadby, tak sme sa snažili aspoň zhruba pokryť náklady na nás vynaložené. Nakoľko nevieme aká svadba to bude, tak napíšem iba čísla, ktoré poznám. Klasická veselica (do rána), kedy je niečo cez 100 hostí, vychádza zvyčajne cez 100 € na osobu. Možno trochu menej, ak to je skromnejšie v nejakom miestnom kultúrnom dome a napríklad rodina napečie zákusky a zabezpečí alkohol, zároveň je to o dosť viac, ak je to na nejakom lepšom mieste, tým pádom takých 200 € je suma, ktorú by som dal do obálky ja, a možno k tomu pár žrebov.
Inak zaujímavá možnosť je darovať zlatú tehličku, prakticky to je investičné zlato. My sme na našu svadbu jednu dostali, čo som pozeral vtedy stála okolo 300 €. Do dnes ju mám odloženú, bol to super darček, ktorý prakticky nestráca na hodnote. 🙂

autor
6. aug 2024

@h2 tiez si myslim ze je to hazard a vyhodene peniaze. Niesom skupy clovel aby ste si nemysleli ale aj my zijeme s manzelom a detmi a nechcem takto asi porozhadzovat peniaze. Byt maju vlastny splateny, ziju sami, bezdetni…. Takze niesu vo financnych tiesniach

h2
6. aug 2024

Tak to je dobre divné s tou rozlúčkou. To ste boli len tri a ty si platila všetko? Lebo neveste si povedala, že to je v poriadku a druhá kamoška nemá peniaze a zaplatila taxík?

autor
6. aug 2024

@h2 No.. ako zas nelutujem len uz do obalky dame ozaj 50€ a na redovy 10€ . Asi taky je moj zaver

autor
6. aug 2024

Svadva je v kulturnom dome v obci pri michalovciach

zuzana9393
6. aug 2024

Podľa mňa aj tých 50€ do obálky je veľa. Nám dávala do obálky rodina 200-300€ a ty si len kamarátka. Takže podľa mňa si jej už toho zaplatila až až.

michelle567
6. aug 2024

No škoda že ste sa nedohodli popredu. Keď tretia kamoška nemala mohla si jej povedať že to zaplatíš a potom sa vyrovnáte keď bude mať. Keď platila taxi tak 100 ti mohla dať aj dodatočne po výplate napr.

deti95060810
6. aug 2024

no ,len nevesta to môže chápať inak, môže si myslieť že ste si to rozdelili resp. ste sa poskladali na jej let...
myslím že bude stačiť ako navrhuješ...
keď bude nevesta zazerať tak budeš vedieť koľká bije...

jar_ka
6. aug 2024

Tak potom do obálky 50e, na redový 10€. Darček mala v podobe rozlúčky ...

autor
6. aug 2024

Dakujem zeny ste fakt super a dakujem za vaš čas a rady.❤️

januska12323
6. aug 2024

Už by som nedávala nič aj keď tvoja chyba ako ste sa nedohodli na rozlúčke.