Čo kupujú krstní rodičia?

12. júl 2023

Ahojte mamicky
Prosim vas co kupuje krsna a co kupuje krsny pre krsniatko ? Vopred dakujem za pomoc

nyusika
12. júl 2023

krsTna a krsTny kupuju pre krsTna darcek, podla svojich financnych moznsti a zvykov v rodine.

niekto dava peniaze, niekto kupuje zlato.
ja som kupila zlaty medailon s datumom narodenia pre chlapcov a zlate nausnice pre dievca.
plus osm zabezpecila krsTnu sviecu,kosielku a tortu.

deti95060810
12. júl 2023

u nás peniaze...
oslavu alebo pohostenie zabezpečia rodičia krsteného dieťaťa

lu_si_lusi
12. júl 2023

A koľko e dávate cca do obálky ak idete byť krstnými rodičmi kamarátkinmu dieťaťu?

martul
12. júl 2023

Spolu sme dali 1000,00.

akinom4
12. júl 2023

Ja dávam 100€ košieľku a ešte niečo kúpim

birika
12. júl 2023

@nyusika takto aj my, ale privesok bol aj s retiazkou 🙂 a zalozili sme vkladnu knizku so 100,00€

bibina32
12. júl 2023

My sme sa dohodli s rodičmi.

pau_linka
12. júl 2023

Tiez sme sa dohodli s rodicmi krstniatka, zabezpecili sme kosielku, sviecku, tortu a dali sme maly darcek a peniaze.

lu_si_lusi
12. júl 2023

@pau_linka a koľko € ste dávali?

pau_linka
12. júl 2023
mima172
12. júl 2023

Čítam otázku už asi 10x ale nechápem, či sa pýtaš nato, čo kupujú krstní rodičia ako dar pri krste alebo myslíš všeobecne nejaký sviatok?
Ak na krst, tak ak je dieťa dievčatko, tak sa zvyknú náušnice, torta a nejaká maličkosť. Ak chlapček (ja mám krstného syna), tak zabezpečila som tortu a dávala som peniaze a tuším nejaké oblečenie. Niekto dáva chlapcovi retiazku. A ešte vlastne košieľka a sviečka.

queeninthenorth
12. júl 2023

Krstný našemu malému dali zlatý náramok s jeho menom, nám ako rodicom po medailóniku s iniciálam mena a dátumom narodenia, kosielku so sviečkou a ešte darčekové predmety ako perník s jeho menom, kocku s menom, mierami pri narodení a tak, všetko sme využili/nosíme takze u nás všetko padlo na úrodnú pôdu ale u niekoho nemusí, je to hlavne o tom ako kto pozná dotyčných a čo preferujú 😊

sajmonka_1216
12. júl 2023

naša dostala náušnice