Čo kupujete 8 - 9 ročným deťom pod stromček?

vikusjk
27. nov 2020

Ahojte mamicky, dajte mi prosim tipy, co kupujete detucham pod stromcek? Idealne, ak mate vo veku 8-9 r. Mam nejake tipy uz co pre moju, ale mozno ma inspirujete aj niecim inym 🙂 A este taka otazka - veria este vase deti v tomto veku na Jeziska? Ja uz sa chystam na to, ako mojej poviem, ze teda Jezisko darceky nenosi, ze ich kupujeme my rodicia, len sa obavam jej reakcie. Ona doposial na Jeziska veri, aj mu kazdy rok pisala list. Dakujem a krasny dnik vam zelam zienky 🙂

zuzka38
27. nov 2020

@vikusjk lego prioritne, sami si povedali co si zelaju.. jezisko nam darceky nikdy nenosil, takze toto mame my inak, s tym neporadim..

kittykat22
27. nov 2020

@vikusjk syn ma 8 a na Jeziska veri - ale poviem tu toto leto ako sa veci maju 🙂 ako hlavne preto, lebo chcem aby mal tu informaciu z domu. Nechcem aby mu to niekto povedal v skole. Inak vedie lego Minecraft alebo Harry potter, niekto dava smart hodinky - ale neviem ci je to dobry napad ked su v skole zakazane. Hraciu konzolu do ruky alebo ipad/tablet. Inak vsetci sa stale spoliehame hlavne na list jeziskovi 😀 a ja teda zurivo patram v hlave co sa pacilo v lete v hrackarni 🙂

vikusjk
autor
27. nov 2020

@zuzka38 @kittykat22 dik baby, lega u nas mame za jednu tonu 🙈 cize toto uz u nas nie, nad smarthodinkami som tiez rozmyslala inak, len neviem, ci chcem, aby zase mala okolo seba este viac tych signalov kadejakych, kedze to je poprepajane s mobilom cez bluetooth a co ja viem co vsetko to este vysiela/prijima. Vnutorne s tym nie som ok, ani my s muzom ich nenosime, takze som od toho upustila.
Urcite jej kupim take ze malovanie podla cisel, spolu so stojanom na platno. Mozno nejaku novu hru na playko, nieco z tych sad od LOL, ale inak som skoncila, tento rok Jezisko nema inspiraciu :D

kittykat22
27. nov 2020

@vikusjk hry na playko ti mozem doporucit spiro, crash bendikut, lego ... tie su fajn. Ak ich samozrejme este nema. Tie LOL 🙈 to su tak strasne babiky, a je to taky hit 😅 Inak pre dievca - videla si tu lietajucu vilu od hatchimals? To mi pride super zaujimave pre dievcata, alebo ta ziva zahrada vil. Kde je pekna miska, domcek, myska, vila, huby a sype sa okolo trava, ktora sa potom zalieva a je z toho "magicka zahradka"

vikusjk
autor
27. nov 2020

@kittykat22 dakujem 🙂 crasha mame, to spiro nepoznam, mrknem, co to je. Ani lego nemame, ale to neviem, ci by ju bavilo. LOLiek ma niekolko, teraz su tie vlasate a na meniny v okt.dostala to hrozne ruzovo zlate auto s bazenom 🙈 tak ju to zase tak chytilo, ze si vravim ok, treba vyuzit. Alebo petshopakov, tych ma cez 100 a furt ju drzia este. Hatchimals neviem, nie je to pre mensie deti? Mame to cudo, co sa samo vydobalo z vajicka, ale teda hrala sa s tym ze asi dva dni 🙈 Ale mrknem, co je ta vila zac, vdaka za tip 🙂 Zahradka ee, mame zahradu pri chalupe a zatial neobjavila caro toho, ked sa o nejaku rastlinku ma starat 😅 ale inak zaujimave a pekne, ze aj take hracky vymyslaju

marci77
27. nov 2020

skuste popozerat aj tu v skupinke inspiracie
https://www.modrykonik.sk/group/4586/

gaja78
27. nov 2020

8-rocnu slecnu urcite potesi aj oblecenie, nejaky tajomny zapisnik/dennik, deka na postel, obliecky, tuli vak.......

vikusjk
autor
27. nov 2020

@marci77 dakujem, idem kuk . Prave ma este napadol mikroskop, len ci to nie je skor pre starsie deti.

halci
27. nov 2020

saty/ sukna, flasa na pitie, knihy. ja rozmyslam nad tymto https://www.kuzelnecitanie.sk/adventny-kalendar/

nina255
27. nov 2020

@vikusjk my sme dostali ked sme boli mali mikroskop ale bola to len taka senzacia inak to bolo potom par rokov schovate v krabici a len to zaberalo miesto,tym detskym ani nic nepozries, takze je to vlastne k nicomu, cize to by som ti napriklad neodporucala 😏

princess59
27. nov 2020

@vikusjk v DM majú detské masky na tvár, sú to také tie látkové s nejakým obrázkom. Ja to kupujem neteri na každý sviatok už má síce 11 ale toto ju vždy potešilo, cíti sa potom tak dospelo 😁 je to síce drobnosť ale možno pomôže 😊

hradnapani
27. nov 2020

ak jej nechces pokazit vianoce, tak jej pravdu o jeziskovi este nehovor. Akurat sme to minule rozoberali v praci a z niektorych kolegov vypadlo, ze tento rodicovsky/ surodenecky oznam im to celkom znechutil. Jedna kolegyna "to" zistila az ako 11-rocna , ale prisla na to sama a zobrala to v pohode. Ale tiez mam takto stare dieta a u nas klasika - lego , ktore si vysnival, plus pridam par kniziek a nejaku malickost. Na jeziska neveri, resp. hovorime tomu , ze jezisko, ale vie, ako sa veci maju (nejako sa nam to nepodarilo ustrazit este ked bol uplne maly).

vikusjk
autor
27. nov 2020

@nina255 tak neviem, ma to 400 az 500-nasobne zvacsenie, to by sa tym malo dat nieco pozriet snad. Ako s tym ratam, ze po case to skonci v skrini, ved ako vela dalsich hraciek, ale je to take zaujimave, pozorovat pod mikroskopom rozne veci aj z domacnosti, alebo vodu z akvarka, s kym to nase rybky ziju 😀 teda aspon tak si to nejak predstavujem 😅

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vikusjk
autor
27. nov 2020

@brrrrrciatko hier mame dost, aj sazky a dostihy mame, ale dakujem 🙂

vikusjk
autor
27. nov 2020

@hradnapani tak ja som jej uz dala takeho chrobaka do hlavy nenapadne a postupne uz je podozrievava, ze mami, ale ze to si ty? 😅 pred rokom zistila sokom, ze Mikulas neexistuje (v noci vstala a prikvitla ku mne, ked som robila balicky) a dopadlo to placom, preto uz teraz na to idem tak opatrne pomaly, aby to nebolo take zle. Myslim, ze uz to da, uz je tak na 50% presvedcena, ze som to ja, kto dava darceky. Urcite jej nepokazim vianoce, na to ju prilis lubim ❤

sense
27. nov 2020

Moja takmer 8rocna dostane lego friends, potom sadu na výrobu náramkov, knižku, magnetickú atlas sveta, nejaké obleckom, hodinky al. Budík... A bábätko a deti k barbie... A nejakú spoločenskú hru... Co dostane od otca neviem...
A ešte stále verí na Ježiška....

sense
27. nov 2020

@vikusjk a co by chcela ona? Moja si výške tala v katalógu s hračkami čoby sa jej páčilo a z toho som vybrala

zuziiiii
27. nov 2020

@vikusjk no tak my lego, detektor kovov, pexeso,kniha O vesmíre, hodinky, spoločenská hra Prima zoom

vikusjk
autor
27. nov 2020

@sense tú magnetickú knihu si kde zohnala prosím ťa? to je zaujímavý nápad. Ona má ten problém, že má všetko. Viem, že chce niečo pre petshopákov, nejaké príslušenstvo, tuším lietadlo, či čo. Ale ono je to tak, že to len aby niečo vymyslela. Myslím si, že to maľovanie podľa čísel ju dostane, lebo zbožňuje maľovať a vždy chcela čisté plátno, dostane samozrejme aj čisté, ale aj to predtlačené, nech si vyskúša. U nás sú vianoce vždy bohaté a najviac darčekov má ona, pričom o polovici ozaj netuší, preto ju chcem prekvapiť. Ale dali ste mi kočky super tipy, takže to určite bude dobré 🙂 ďakujem!

vikusjk
autor
27. nov 2020

@marci77 inak presne v tej skupinke ma inspiroval vylet/zazitok len pre nas dve, nieco vymyslim na buduci rok, ked sa (dufam) zaciatkom leta uvolnia konecne opatrenia 🙂

jana_eyre_2
27. nov 2020

.. 8r synovi Som kúpila 2x lego, 1x solárnu stavebnicu a knihu od roalda dahla..

marci77
27. nov 2020

@vikusjk my sme tak boli este ked nebola korona vo Vysokych Tatrach, tam je velmi vela atrakcii pre deti, aj lanovky boli zazitok, aj plesa, aj Bachledova dolina-chodnik korunami stromov, aj jaskyna, aj v Kezmarku hrad
najblizsie mame ist v plane ist na Liptov, do Jasnej a tam to trochu pobehat, tam je tiez toho vela

janage
27. nov 2020

@vikusjk kniha, sluchadla take poriadne lebo miluje pocuvat rozhlasove hry pre deti tak, aby to nerusilo ostatnych a este chcela kolobezku, ale tu nakoniec podedi v ramci rodiny

sense
27. nov 2020

@vikusjk nie je to kniha ale tabuľa... Takéto niečo... Aj moja na vsetko🙈 tak už počet darčekov obmedzujeme

zontik
27. nov 2020

@kittykat22 tá víla stojí za figu borovú.alebo sa nám nevydarila, ale ja ju neodporúčam.

domak2
27. nov 2020

@vikusjk moja ma rada pokemonov,tak dostane niečo pokemonove , na vzduchu schnucu plastelinu, knizku a teraz si vymyslela, že chce darcekovu kartu a aby sme potom spolu šli niečo vybrať 😂 Na santu (sme v uk) už neveri, ale ja som jej nič nehovorila, len sa podozieravo pytala, tak som jej povedala, a aj to že ak chce darčeky nech láskavo predstiera 😅

zontik
27. nov 2020

Ja idem malej detský šijací stroj, keďže je šicia sezóna, tak aj ona chce 😂a tiež spoločenskú hru, určite knihu, a ešte sme objednali taký obraz, a nalepuju sa korálky, čiže v konečnom dôsledku to bude obraz, vyzerá to ako vyšité.tiez si pýtala mikrofón, s usb, aby si mohla dať do telky a spievať 🤦 a ešte hnusný sliz😤

majulino
27. nov 2020

Mam 7D a 9Ch
Spolocny PS4, kazdy po jednej hre, knihy a syn vedecke experimenty dcera mydlova tovaren