Čo kúpiť pre novorodenca, keď je to blízka rodina?

nikoleta1872011
6. nov 2018

Potrebovala by som poradiť čo kúpiť pre novorodenca (chlapček). Švagrovi syn, nebudeme mi krstný rodičia len na papieri, my budeme držať v kostole a mi budeme zapísaní ako krstný, ale skutočnosti sú vybratí iný(lebo krstný, ktorý sú vybratý farár nepokrstí). V takom prípade čo odporúčate kúpiť na prvú návštevu bábätka + na krstiny,ktorý absolvujeme naraz. Ja som myslela nejaký kôš s kvetmi a s nejakým oblečením, hrkálkou, hračkami, atď. Čo ešte k tomu? Peniaze by som nechcela...

tosomja
6. nov 2018

Ved to nestaci? Podla MNA v tom kosi bude všetko. Peniaze sa "davaju do perinky' aspon u nas.

veronika_e
6. nov 2018

Ten darcekovy kos je dobry napad. Mozes tam kupit aj nejake plienky a nejake bodycko. To sa vacsinou maly detom dava

janage
6. nov 2018

@nikoleta1872011 poprosila by som rodicov babatka nech napisu 10 veci co by ich potesilo. Z toho zoznamu by som vybrala. A rovno by som povedala uprimne ze chcem nieco co by ich potesilo a nelezalo v skrini. Napadla mi este plienkova torta z kvalitnych plienok.

luxus10
6. nov 2018

svagrovi syn?

inac humorna cirkev , humorna situacia....

dnes je vela moznosti v obchodoch, kose s kvetmi by som vynechala..., odrazadlo auto by som mu kupila...to aj vyuzije...🙂

nikoleta1872011
autor
6. nov 2018

@luxus10 tak aj pre mňa humorná.... mne by iste nenapadlo take, bid by som volila takych krstnych, ktorý by mohli byt krstný podla katolíckej cirkvi alebo by som len isla na matriku.....

erikavesela
6. nov 2018

Chora cirkev...skuocnych krastnych nie, ale pedofilnych fararov ano....

whatever1
6. nov 2018

@nikoleta1872011 Ja si myslím ze najpraktickejsie je sa priamo opytat čo potrebuju, alebo co nemas kupovat. Aby si im nedala nieco co nevyuziju a coho maju vela. Pamperskova torta tiez nie je zlý nápad...

nikoleta1872011
autor
6. nov 2018

Vsetko kupili tak na zaciatok.... Maju dve dievcata tak bolo treba vsetko nove 🙂

marisha1982
6. nov 2018

@nikoleta1872011 my sme krstnych dali zapisat iba ako svedkov krstu, lebo hoci maju vsetky sviatosti, este nie su zosobaseni. Nevolala by som niekoho ineho iba "papierovo". A z darov by som zrovna plienky nedala, lebo nie kazdemu babu sadnu pampersky, ci ine jednorazovky. Mne sa ako dar pacili tieto plienkove osusky https://www.mall.sk/detske-osusky/jollein-osusk...
Su pekne aj prakticke. A z oblecenia sa najviac vyuziju body s dlhym rukavom, jednofarebne bavlnene pancusky.

pininka
6. nov 2018

Aj my sme dostali kôš základných veci pre bábo,veľmi som to ocenila,lebo aj keď máš po starších deťoch väčšinou potrebuješ aj nové veci.

kianka5
6. nov 2018

@nikoleta1872011 môj manžel si roky myslel že krstných má jedných kým nezistil že na papieri sú napísaní iní...ja som to rázne odmietla a tak je môj brat len svedok pri krste...ale to je jasne každého vec ako urobí...mne to je proti srsti. Ja som môjmu krstnému synovi robila obrovskú plienkovú tortu zo 150ks plienok...no je dobré vedieť aké používajú...ja som teraz susede kupovala látkovú plienku s menom, majú aj plienkové osušky...to mi prišlo milé 😊 ...inak ten kôš s detskými vecami a hračkami prípadne kozmetika je super nápad...

tanalyn
6. nov 2018

Teraz sa veľa dávajú tie plienkové torty, tam sa dá k nim pridať ešte čokoľvek ďalšie, nejaká hračka alebo nejaký mojkáčik, topánočky, deka, fakt čokoveľk tam dávajú 🙂 Vyzerá to pekne a je to aj praktické

nikoleta1872011
autor
6. nov 2018

@marisha1982 ako myslite, ze svedkov krstu... Tak, ze nie su ako krstny rodicia?

nikoleta1872011
autor
6. nov 2018

@kianka5 tak aj mne je proti srsti.... ja som tiez povedala, ze velmi nechcem.... a da sa aj tak, ze by sme boli len svedkovia?

kianka5
6. nov 2018

@nikoleta1872011 myslím, že je to tak, že ak nespĺňaš podmienky aby ťa uznali ako krstného rodiča tak si len svedok....to by teda platilo pre tých druhých oficialnych...U nás je môj brat svedok lebo je evanjelik ale krstnú máme katolíčku a tá je aj tak zapísaná. Bolo nám povedané, že jeden krstný rodič pri krste stačí takže sme to spravili takto. Možno manžel by mohol ísť za krstného a krstná by bola tá druhá a zapísaná ako svedok...ale čo nato povie farár tažko povedať....

marisha1982
6. nov 2018

@nikoleta1872011 nie je povinnostou mat krstnych rodicov. Pokrstia ti dieta aj tak. Krstni rodicia nasich deti nemohli byt zapisany ako krstni, lebo nie su zosobaseni, tak sme ich dali zapisat ako svedkov krstu. Absolvovali celu ceremoniu, zapalili sviecu ako ini krstni rodicia.

sarahj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dudos
6. nov 2018

@nikoleta1872011 tiež ideme robiť krstných rodičov na "oko" priateľom, majú dve deti. Nie sme s tým moc stotožnení ale naozaj nemajú koho iného dať. Ja by som dala zvlášť dar ku krstu a zvlášť k narodeniu. My s manželom sme sa rozhodli im ku krstu kúpiť detskú Bibliu a ružence. K narodeniu druhého dieťatka sme kúpili krásnu štrikovanú kvalitnú deku, termosku na detské jedlo a veľkú plienkovú osušku na kúpanie. Maličká sa narodila pred 3 mesiacmi, tak dar k narodeniu preto len pre ňu. Chlapček bude mať 4 roky.