Čo je ideálny dar k promóciam pre ženu?

15. sep 2023

Ahojte žienky,

naše krstniatko má teraz na jeseň promócie a my s mužom netušíme, čo jej dať. Má všetko, sama si povedať nevie, čo by ju potešilo, ale je dosť náročná, miluje módu, značky, doplnky, všeličo možné, ale také lepšie značky a pod. Najprv sme chceli nejaký zlatý šperk, ale dostala set od babky a dedka, hodinky vraj dostane od rodičov, tak nám bolo povedané, že šperk nie.

Čo sa ešte zvykne dávať žene? Dostali ste vy niečo, čo Vás fakt potešilo a aj vám roky ostalo?
Ja si už nepamätám, čo som pred xy rokmi dostala na promócie kedysi, však viete, to nebola taká doba luxusných a honosných darov ako dnes 😅

Díky!

kaktusik007
15. sep 2023

neteri sme sa k promociam skladali na luxusne pero.... cca 400 eur vyslo.... ale teda ona bola prijata na postgradual a to pero bolo ze nech sa jej dobre pisu zaznamy k vyskumu ;)

autor
15. sep 2023

@kaktusik007 pero sa zavrhlo, má také lepšie, čo mala už počas štúdia...

kornelies
15. sep 2023

Peniaze su absolutne idealne. Ja som precestovala USA.

vkatush
15. sep 2023

@kaktusik007 mne skoro zabehlo 😂😂 akože, chápem, že je to pero na významné veci a má hlavne takú citovú hodnotu, spája sa ti s blízkymi a ukončením školy, oslavovanie tvojich snov a tak ....

Ale 400 eur za pero? 😲
Mne by úplne stačilo guľôčkové z Tesca za 50 centov 😂

Autorke: peniaze na cestovanie, na zážitky 😊

bolarazjedna
15. sep 2023

@kaktusik007 uff, pre mňa pero za 400eur by boli vyhodené peniaze... Aj by som sa bála s tým písať, pera zväčša po čase stále strácam... Ale verím, že ju to potešilo, nie sme rovnakí.

Ja by som dala iba obálku s peniazmi, pripadne ak má vysnívanú destináciu, zaplatila by som jej letenku, pobyt (neviem v akej cene myslíte darček a ako by bola ona pracovné-dovolenkový časovo flexibilná, kebyže jej zajednas pobyt).

kaktusik007
15. sep 2023

@vkatush znackove, zlate.... nejakych 360 nakoniec stalo.... 🤷🏼‍♀️ hold, ja som prispela v ramci svojich financnych moznosti iba, no a neter sa mu velmi potesila - to bolo hlavne. A ano, je to palka.

autor
15. sep 2023

peniaze nechcú, oni dali nášmu synovi tiež dar, nechceme ju odbiť s peniažkami

guudy
15. sep 2023

Suhlasim, pero fakt nie. To je podla mna uz prezitok v dnesnej dobe. Za mna je ideal darovat jej vylet. Bud letenka a hotel (stornovatelne, alebo s moznou zmenou terminu), alebo poukaz. Napr na wellness pobyt. Aj na Slovensku mame fajn wellness hotely.

autor
15. sep 2023

@guudy skusim pokukať hotely

dskjhfdlkdjhl
15. sep 2023

@kaktusik007 mna by zaujimalo, ci dosiahla nejake extra vedecke vysledky, ktore by stali zato, aby si ich zlatym perom zapisala😉

krisbar
16. sep 2023

Ak ma rada modu, knihy, hocico tak ppukazku - napr do martinusu, do h&M, alebo tak. Alebo nejaky zajazd. Zazitky su najviac.

kaktusik007
16. sep 2023

@dskjhfdlkdjhl jop. je vo svojom vednom odbore mimoriadne uspesna. ale beriem - to nie kazdy doktorand.

nafka0483
16. sep 2023

Ja si myslim ze taky dar ma byt vecny - aj ked mozno nie uplne prakticky. Aby dozivotne pripominal danu udalost.
Takze za mna:
- privesok na retiazku alebo naramok
- brosna
- spona do vlasov (sperk nie nejaka lacna bizu)
- nadcasova kozena "aktovka", kabelka - taka univerzalna elegantna, mozno mala spolocenska
- damsky kufrik na dokumenty (ak sa to hodi buducemu povolaniu, samozrejme)
- uz spomenute kvalitne pero
- hodvabna satka
- kaligraficka suprava
- kniha - vedecka, ktoru dalej vo svojom odbore vyuzije
- alebo napr investicna pamatna minca, online vies kupit vlastnu hviezdu a pod. 🤷‍♀️

nafka0483
16. sep 2023

@bolarazjedna Take pero nestratis, nenosis ho hodene v kabelke. Zvycajne je na stole v kancelarii vo vlastnom stojane a byva to trosku vec prestize.

ivetz
16. sep 2023

Ja by som podarovala nidco taketo https://www.mint.sk/eshop/zlata-medaila-s-perso... Ano pobyt by bol fajn, ale sama by mozno neisla alebo sa netrafite do datumu a destinacie a bude mat s tym starosti...

guudy
16. sep 2023

@ivetz ked kupujem poukaz na pobyt, vzdy pre 2 osoby. Letenka je na meno, ta sa neda kupit takto, ale da sa pokojne kupit 1 letenka a k tomu hotel pre 2 osoby. Alebo ten wellness pre 2 osoby. Ziadny problem.

anketkarka
16. sep 2023

Tiež sa pripájam k spomienkovému vecnému daru. Iba ak by obdarovaná sama chcela peniaze na zážitky.

jaden
16. sep 2023

Do akej sumy? Od toho sa odvíja všetko
... Syn dostal čo?

veronicka88
16. sep 2023

Pandora by nebola ok?

panonia
16. sep 2023

Ja som dostala drahu kabelku, zlato a peniaze. Kabelka sa mi nepáčila a zostala mi v skrini potom som ju niekomu darovala. Zo zlata čo som dostala nosim len náušnice. Peniaze som minula na dovolenku. Ale vyslovene nejaky spomienkovy darček by ma veľmi nepotešil.

autor
16. sep 2023

@jaden do cca 500 EUR, syn od nich dostał drahé hodinky

autor
16. sep 2023

@panonia kabelku s mužom zvažuje, ona miluje modu a také tie drahšie značky, len viete jak sa ja do toho vyznám s mojimi 3 synami...no nijako :D

autor
16. sep 2023

@krisbar tie zažitky mi tu kočky radia, no skúsim to popozerať, slečna je aktuálne single, tak neviem, či teda len pre ňu, to je také...

miamaria
16. sep 2023

Kup jej darcekovu poukazku do znackoveho obchodu napriklad Cube, tam si vyberie sama 🙂 plus kvalitne sampano a obrovsku taku tu modernu kyticu by som jej dala ja, kebyze mam taky budget na dar

bolarazjedna
16. sep 2023

Aj keď je single, môže zobrať so sebou kamošku, mamu, atď....
A prečo sa neporadíš s ňou? Aj keď si písala, že nevie si povedať, čo by ju potešilo, tak jej daj na výber viac možností a nech sama z toho vyberie (letenky, wellness pobyt, Pandora náramok, nákupná poukážka do značkového obchodu, sada porcelánu atď).

jaden
16. sep 2023

LV kabelka alebo iná značková, chopard náhrdelník, hodinky som tiež myslela...

vulka
16. sep 2023

Ja som dostala čajovú súpravu z českého porcelánu. A tú nádheru si chránim ako oko v hlave 🙂

autor
16. sep 2023

@miamaria áno, niečo také chcem, kvety ona len ruže miluje, skúsim niečo do nejakej lepšie značky kuknúť a kúpiť poukážku

autor
16. sep 2023

@vulka to sa mi k nej nehodí, ešte nemá vlastné bývanie a je v nájme. Do spoločnej kuchyne kupovať nejaký luxusný porcelán...to určite nič takéto nechceme, to jej keď tak na svadbu

miamaria
16. sep 2023

Cube je dobry, lebo tam ma rozne znacky na vyber, maju aj eshop