Čo dať krsniatku na krst?

kika52621
31. jan 2022

Baby s manželom budeme krstný a ja absolútne netuším co sa dava na krst. Naše krsniatko je chlapček. Poraďte. Ďakujem

ukulela
31. jan 2022

@kika52621 poradila bysom sa s rodicmi, co potrebuju, alebo pre babo chcu a vyuziju. A pridala nieco s krestanskou tematikou. Bibliu v peknom viazani? Ak bude veriaci, tak to ako dospely aj oceni.

sapetka
31. jan 2022

@kika52621 ja som dala dreveneho anjelika s venovanim a do jeho kridel sa dali zastrknut peniaze.

junovedievca
31. jan 2022

@kika52621 treba sa spytat a ked nie tak krstny rodicia kupuju u nas celu vybavicku oblecenia do krstu,darcekovy kos,tortu,pripadne peniaze

beata79
31. jan 2022

@kika52621 my sme dávali zlatú retiazku a zlaté písmenko B pred rokom

danka56
31. jan 2022

My sme kúpili rodinné fotenie u fotografa. Švagriná sa tomu veľmi potešila.

pribinak
31. jan 2022

Ja som kúpila kupón na fotenie do ateliéru na baby fotenie. Sú to take iné foto ako si urobia sami doma.
A keď nie tak potom peniaze. Rodičia mu ich buď odložia, alebo kúpia čo bude treba

Dohodni sa, či treba kúpiť košieľku a sviečku, alebo nie

marca12
31. jan 2022

Davali sme nausnicky,dalsiemu novorodenecke/rodinne fotenie,dalsiemu retiazku s pismenom a okrem toho kosielku a sviecku,to je u nas taky zvyk,ze davaju krstni rodicia a tortu samozrejme.

janba
31. jan 2022

Košieľku, sviečku a opýtaj sa rodičov.
Môj malý dostal na pamiatku retiazku s menom, ale nie je to povinnosť dávať také veci, možno rodičia povedia, čo by si predstavovali.

kika52621
autor
31. jan 2022

Ďakujem viem, že košieľku objednala tak jej poviem, že ju zaplatíme a aj sviečku a asi sa jej spýtame co by chceli aj keď si myslím, že asi peniaze ale spýtam sa.

lenuska9999
31. jan 2022

@kika52621 zlatu retiazku (sú aj detske), plienkové tortu, peniaze, niečo s náboženskou tematikou , keďže sú to krstiny, alebo nejakú vybavičku pre dieťa, napr hojdacie kresielko.. nenapadá mi už nič také

martina1201
31. jan 2022

@kika52621 naši ku krstu dostali zlatú retiazku s krížikom.

euka210
31. jan 2022

@kika52621 tak samozrejme kosielku s menom a sviecku, a tortu...to je zaklad 😉 ...ostatok sme stale riesili s rodicmi co potrebuju...ine je 1.dieta a 3.dieta...vacsinou plienky, trochu oblecka a peniaze

janynyna
31. jan 2022

Ja som dávala vecičky do krstu, perinku. Plienkové tortu, peniaze.

jess_y
1. feb 2022

U nás krstná kupovala náušničky zlaté + nejaké drobnosti (oblecko,hračky) + peniaze
Krstný zlatú retiazku + peniaze.
Košielku aj všetko okolo som riešila ja ako mama, tortu babka. Najlepšie sa poradiť a dohodnúť sa čo sa im ozaj zíde.

enoula
1. feb 2022

Najlepšie je spytat sa, ak nic presne nepovedia, tak len peniaze a drobnost k tomu, nejake hryzadlo, hrkalku, prvu cierno bielu knihu pre babo, merino rastucu ciapocku,.. oblečenie, plienky, retiazky, to su take osobné veci, co ja viem, nech si radsej sami kupia, nie vždy sa musis dobre trafit. Este video pestunka je super prakticka vec, ale to uz mozno maju

evkamotka
1. feb 2022

Normálne sa spytajte rodicov. My smedali sviecku, kosielku a peniaze. Ziadne vymyslaniny

anna12399
1. feb 2022

My sme kupovali komplet oblečenie na krst,tortu ,zlatú retiazku ,a aj peniaze sme dali .

janetinka27
7. feb 2022

@kika52621 kupovali sme krizik na retiazke, detsku bibliu, babiku-boli to dievcatka, sviecku, krstnu kosielku a do obalky peniaze.
niekde sa udrzuju zvyky, ze krstna "pecie" tortu na krst (alebo neskor aj na svadbu krstnemu dietatu)

kika52621
autor
7. feb 2022

@janetinka27 no tak to by som si netrúfa piecť tortu 🙂 To by nedopadlo dobre

janetinka27
7. feb 2022

@kika52621 piect alebo aj zabezpecit 🙂 ale to su uz rozne zvyky, ako napriklad radostnik