Čo dať dieťaťu ako dar ku krstu?

29. jún 2022

Ahojte, aké darčeky sa dávajú teraz ku krstu? Nič ma nenapadá a najradšej by som dala iba peniaze ale svokra ma presviedča že mám objednať plienkovú tortu že to dieťa využije ale mne to už príde ako otrepané a riadny gýč. Zlaté náušnice a retiazku darujú svokrovci. Ďakujem za rady

lulu0123
29. jún 2022

Opytat sa rodicov.My ideme na krst v juli a normalne som sa pytala svagrinej co by pre maleho este potrebovali, chceli.

a_alexandra_a
29. jún 2022

Je to gýč, ja by som dala určite peniaze a možno nejaký drevený krížik s detským motívom, nech má aj spomienku. Rodičia mu môžu peniaze odložiť, alebo mu kúpiť čo potrebuje, hoc aj tie plienky.

autor
29. jún 2022

@lulu0123 veď toto, že som sa pýtala ale jasné že povedali že nič nepotrebujú 😁 tak to ťažko tak niečo vybrať 🙄

pribinak
29. jún 2022

Darčekový poukaz na fotenie.

evica17
29. jún 2022

Peniaze a napr nejakú detskú bibliu s venovaním,prípadne niečo na pamiatku,krížik na stenu a ine. Oni si už kúpia čo potrebujú za peniaze a bude mať dieťa aj pamiatku.

autor
29. jún 2022

Asi najlepšie budú predsa len peniaze lebo mne príde zvláštne dávať dieťaťu nejaké pamiatkové veci ku krstu keď si to aj tak nebude pamätať a ja osobne by som doma takéto veci nedržala 🙄

alfged
29. jún 2022

Peniaze sú fajn nápad. Nás to o chvíľu čaká tiež so synovcom a budeme kupovať zlatú tehličku. Sú rôzne váhy od 1g, podľa toho koľko chce darujúci investovať.

mariet24
29. jún 2022

Ak chces dať hodnotný dar a zároveň nie peniaze skús si pozrieť investičné mince (zlato, striebro), sú aj špeciálne k narodeniu dieťaťa atď.. my kupujeme cez Česku mincovnu

mariet24
29. jún 2022

Peniaze sú fajn, ale ako som zistila pri svojich deťoch, peniaze miniete aj zabudnete na čo... Tieto mince im odkladáme, dostávajú aj viacero do sérii

soffi_
29. jún 2022

Najviac som pri krste ocenila peniaze. Dostali sme veľmi veľa vyslovene zbytočností, ktoré boli gýčové a leteli do koša. Zlatá retiazka pre dieťa? Akože kedy ju bude nosiť? To je nepraktické. Plienková torta akože fajn, ale nemusíš sa trafiť do plienok, ktoré používajú.

evkamotka
29. jún 2022

Peniaze a knizku detsku bibliu s tvrdymi stranami. To si budu citat od 8m do dvoch, troch rokov a potom ju zrusia. Posluzi

caramellka
29. jún 2022

My sme dali krsniatku peniaze a detskú leporelovu bibliu s venovaním. Naša dcéra dostala od krstných peniaze a malého anjelika.

janetinka27
29. jún 2022

ahoj a ty si krstna alebo iba rodina? ak krstna, tak sa dava nieco pekne na pamiatku, vacsinou zlate, ale pises, ze to davaju svokrovci. mozes sa dohodnut s rodicmi, ze zabezpecis kosielku a sviecku, co su tiez dost nakladne polozky a k tomu detsku bibliu a peniaze. ale ja by som ako krstna chcela nieco trvacne, aj ked darcek nie je pri krste to najpodstatnejsie, ale isla by som do zlata.

autor
29. jún 2022

Ďakujem 🙂 nakoniec dáme peniaze a už pozeráme aj tie pamätné mince, vecičky ako všelijaké krížiky, anjelikovia u nás nefrčia a detská biblia by tiež ostala nevyužitá

1mata
29. jún 2022

@pribinak ten sme dostali aj my a velmi potesil

evkamotka
30. jún 2022

@janetinka27 sviecka 6e, kosielka 12e. Samozrejme vsetko sa da kúpiť aj za dvojnasobnu cenu, ak by clovek chcel, ale nakladnymi polozkami by som to uplne nenazyvala 🙂
Inak taky iny pristup: my sme zlato nechceli, nečakali a ani nedostali. Ako spomienka na krst sluzi samotna kosielka, ktoru sme detom odlozili

janetinka27
30. jún 2022

@evkamotka sviecka bola pre nas velmi nakladna polozka, bola vsak krasna. pri krste sme ju vybrali z krabicky a zistili sme, ze je prelomena a drzala len na knote :D len sme pozerali, ci sa neodlomi uplne

autor
30. jún 2022

@evkamotka zabudla som napísať že ja niesom krstná iba hosť 🙂

evkamotka
30. jún 2022

Autorka, ja som tou kosielkou chcela povedať, ze kosielku urcite mat bude a iny darcek netreba vyberat taky, aby mal spomienkovu hodnotu, nech ide o kohokolvek

evkamotka
30. jún 2022

@janetinka27 fuuu neprijemne

zorkahorka
30. jún 2022

My sme dali peniaze a flasu so slivovicou z roku, kedy sa mala narodila. Na flasu sme dali vygravirovat meno, datumy a do visacky, ze sa ma vypiť na 18. Narodeniny. Take spomienkové a originalne

012evka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz