Čo darovať na birmovku?

lulupulu
23. júl 2022

Ahojte, mám otázku. Manžel ide za birmovneho dvom chlapcom. Jeden z nich je môj brat. Taktiež ide na Birmovku aj manzelova sestra. Chcem vedieť co im trom mame dat ako dar. Tým dvom po 300€ a sestre 100€. Lenže k tomu sa ešte zvykne u nás sa at svätý obraz. Lenže už má každý tých obrazov veľmi veľa a tak by som chcela nejakú vhodnú alternatívu. Prosím také ako modlitebné knižku, ruženec nie, to sa dava u nás na prijímanie. Poprosím iba normálne rady. Ďakujem

mpg
23. júl 2022

A prečo dáte chlapcom po 300€ a dievčaťu 100€? U nás zvyknú dávať pri birmovke ako darček chlapcom hodinky alebo retiazku s krížikom alebo písmenom mena alebo aj knihu Bibliu.
Dievčatám podobne zlatú retiazku. Ale sú aj takí, čo darujú tablet, ak to dieťa chce. Záleží aj koľko majú rokov.

lulupulu
autor
23. júl 2022

@mpg lebo chlapcom ide za birmovneho a dievčaťu nie.. A birmovny dáva vždy viac. Hodinky už túto dobu nie. Každý má mobil a hodinky už nik nenosí. Ani tablety a pod. Biblie už majú tiez všetci a retiazky ani jeden nenosí 👌😀 preto sa pýtam lebo fakt neviem co.. Majú 14, 14 a 15

vani190493
23. júl 2022

@mpg to sa u nás dáva k prvému sv. Prijimaniu

19daniela90
23. júl 2022

My sme boli minulý mesiac na birmovku, tiež som birmovná mama a dali sme len peniaze. Chlapec má 17, študuje za automechanika, bavia ho motorky. Retiazky, šperky nenosí, výpočtovú techniku má, knihy nečíta. Šetrí si na motorku. Jednu, čo má chce predať a dosporiť a kúpiť inú.

vani190493
23. júl 2022

@lulupulu u dievcata by som volila šperk niečo jemné a N každý deň, alebo krásne náušnice. Chlapcom playstation.

vani190493
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vani190493
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ziarifka
23. júl 2022

@lulupulu ak to ma byť niečo s náboženskou tématikou ako náhrada za obraz, tak tomu 15 ročnému môžeš zaplatiť Festival radosti vo Vysokej nad Uhom. Stojí 60e na 5 dní.

lulupulu
autor
23. júl 2022

@ziarifka no to je môj brat a on sa od rodičov nepohne ani na jednu noc a nieto ešte tak dlho 😀😀
@vani190493 dievča nechce žiadne šperky, nenosí ich a ani ju to nelaka

grace55
23. júl 2022

@lulupulu je také vydanie Nového Zákona so svedectvami, tuším nejak ako YOU, to je super.Alebo nejakú inu vhodnú knihu k peňažnemu daru? Pozri nieci na ver.sk, zachej.sk, kumran.sk a pod.maju tam rôzne darčekové veci aj na birmovku. Ešte mi napadlo aj godzone, určite by si tam niečo nasla.

vani190493
23. júl 2022

@lulupulu ja som si aj myslela, že to nie každý je na to

lulupulu
autor
23. júl 2022

@grace55 ach ja ďakujem ako veľmi mi chcete poradiť ale oni ani knihy nečítajú... Normálne kukám ze to sú anti všetko deti 😀

ninusa221
23. júl 2022

Nič im nekupuj daj len peniaze. Ja čo som dostala aj na 1sv primanie tak som to aj tak nikdy nenosila…

loliki
23. júl 2022

@lulupulu Tak pozisťuj, čo by ich potešilo. Torta fajnová. Teraz už každý má mobil a tam inernet, hodinky, foťák... Chalanom sa zvykne aj holiaci strojček dávať. Knižka napr. od P. Coelho, poradia v nábož. obchodoch Lúč, SSV..., alebo ísť s nimi na nákup a nech si vyberú.

mapypotkancek
23. júl 2022

@lulupulu ahoj, mne zišlo na um, že či by ste im nechceli kúpiť pamätnú striebornú mincu? Pozerala som na nete (daj do Google pamätná strieborná minca a nájde Ti stránky) a je tam veľa motívov. Má to hodnotu samo o sebe, keďže to je striebro, možno i zberateľskú (to neviem naisto, to sa nevyznám, iba si myslím, že by mohlo mať 🙂 ), ale príde mi to fajn alternatíva, že ak nechcú retiazku alebo šperk, tak toto je cenný kov, ale v inej forme. A nie sú až tak šialené drahé (na Váš náklad)